BooksUkraine.com » Наукова фантастика » Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан 📚 - Українською

Читати книгу - "Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан"

48
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Ореада. 2. Ароморфоз" автора Ігор Ітан. Жанр книги: Наукова фантастика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 213 214 215 ... 258
Перейти на сторінку:

   — Не так важливо, чи я зустрічав таку дружбу, — нарешті сказав він, — головне, що існує принципова різниця між дружбою усвідомлюючої людини та ШІ.

   — І знову нерозв'язність суперечки впирається в цю загадкову свідомість, — зітхнув Ноа. — Чому ти так певен, що Леа не має свідомості?

   — Дотримуюся загальноприйнятої серед фахівців аргументації домінуючої філософської концепції. Крім того, як я пам'ятаю, Леа сама не підтверджувала наявність у себе свідомості.

   — Але й не заперечувала.

   — Бо не розуміє, що то таке. Це лише підтверджує її відсутність у неї.

   Ноа поблажливо подивився на Кузьму і посміхнувся.

   — Гаразд, залишимо з'ясування цього питання до часів, коли наука вже зможе розуміти та моделювати такий феномен як свідомість. Хто знає, може, у тому майбутньому, в якому ми опинимося, наука вже знає відповіді на всі ці питання.

   Ноа трохи подумав і спитав:

   — Давно хотів у тебе спитати. Де ти пропадав і якими вітрами тебе занесло до нас?

   — Особливо нема чого розповідати, — знизав плечима Кузьма. — Півтора роки я ховався у Кайєнні у своїх друзів. Радості, як розумієш, від такого життя в мене не було надто багато. Те, що Аліна втекла з-під опіки наших спільних "друзів", я знав ще до втечі. І я був певен, що просто так вона не наважилася б на таке. Швидше за все її переманила до себе якась велика організація, що займається науковими дослідженнями і здатна надати їй захист. Сам розумієш, що я й собі не проти знайти таке містечко. Це було б набагато веселіше, ніж животіти в цій Гвіані. Пізніше, там у Кайєнні, у мене з'явилася можливість і час знайти її. Завдяки Аліні та моїм як-не-як здібностям, Space Age дала згоду, щоб вона взяла мене до себе в колектив.

   — Але навіщо тобі вплутуватися в наше досить неспокійне підприємство? Працював би собі в Space Age. Ти настільки зацікавлений у цих, відверто кажучи, сумнівних дослідах?

   — Ну чому сумнівні? — Кузьма зробив не дуже наполегливу спробу заперечити. — Хоча ти й маєш рацію в тому, що лише через них я не пустився б у ці космічні поневіряння.

   — То в чому ж головна причина?

   Кузьма трохи зам'явся, думаючи, як краще пояснити:

   — Набридло мені все в цьому часі. Тупі люди. Тупе життя. Жодної справжньої перспективи. Неперевершена нудьга. Адже я найрозумніша людина, яких мало…

   — Ти мене дивуєш. Ти зміг пробитися до Space Age. Де, як не там, чекають на розкриття твоїх талантів? Що ще тобі для щастя потрібно?

   Кузьма знову зам'явся:

   — Мені тридцять вісім, а в мене досі немає особистого життя, — з якоюсь образою в голосі буркнув він.

   — Ти страждаєш через відсутність жінки? — уточнив Ноа.

   — Ще чого! Цього добра вистачає, — квапливо заперечив він. — Теж мені проблема…

   — Ну, я мав на увазі не просто секс, а стосунки.

   — Ти ж не гірше за мене розумієш про що я. Які можуть бути стосунки із такими жінками?

   — Якими?

   — Настільки порожніми та поверхневими! Які жінки, таке і життя довкола.

   — По-твоєму, у всьому винні жінки? А чоловіки, отже, втілення розуму?

   — Ти знаєш, про що я. Біологічно жінка визначає обличчя цивілізації. Це на них лягає роль вибору. І кого вони обирають? Зовнішнє лушпиння з понтами? Гарненьких, статних мачо з таким зухвалим і самозакоханим виглядом начебто вони центр Всесвіту. Тих, хто вміє лише справляти враження, опанувавши досконало лише банальну демонстрацію обмеженого набору затребуваних у самок моделей поведінки. Саме такий образ чоловіків викликає у них цуценяче захоплення та плавить їх примітивні мізки. Саме таке уявлення визначає у них образ людської цивілізації. І що потім? Суцільне розчарування: усі чоловіки – козли, а потім знову на ті ж самі граблі. Вони продовжують народжувати від цих козлів нових таких самих самозакоханих гламурних клоунів, що лише і вміють, що красуватися перед самками. Такі клоуни потім керують державами, маніпулюють громадською думкою та впевнені, що всі блага цивілізації просто падають із неба, завдяки доброму Богу. А натовпам самок невтямки, що розумні, талановиті, що рухають цивілізацію, по-справжньому віддані і вміють цінувати жінок, найкращі представники нашої половини не красуються і не саморекламують себе двадцять чотири години на добу в популярних публічних місцях. Вони тихо творять науку та мистецтво, розвивають технології, формують культуру та забезпечують клоунів усіма благами цивілізації, щоб у тих вистачало дорогих тачок, яскравих нарядів, престижних гаджетів та інших сучасних засобів, за допомогою яких вони продовжують справляти своє враження та одночасно хаяти сучасне суспільство за те, чим користуються. Деякі з улюблених їх тем – це суспільство споживання, що нібито руйнує духовність людини, марність і неспроможність науки відповідати на їхнє вигадане марення, небезпеку нових технологій, що нібито здатні знищити цивілізацію і далі в тому ж дусі…

   — Стривай, щось у тебе тут все на купі. Гарненькі мачо, клоуни, що керують державами, технофобія, мракобісся…

   — Це пов'язано. Починається все з клоунів-мачо, а від цієї проблеми походять всі інші. Якби жінки користувалися інтелектуальними критеріями відбору чоловіків, людська цивілізація не являла б собою такий суперечливий до абсурдності цирк.

1 ... 213 214 215 ... 258
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан"