BooksUkraine.com » Наукова фантастика » Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан 📚 - Українською

Читати книгу - "Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан"

46
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Ореада. 2. Ароморфоз" автора Ігор Ітан. Жанр книги: Наукова фантастика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 223 224 225 ... 258
Перейти на сторінку:

   Леа оголосила результат:

   — Ми знаходимося у Всесвіті, який став на 8 642 роки старшим.

   Тишу різко обірвало чергове звучне смаркання Кузьми. І в цей момент всі раптом усвідомили, що зараз це його заняття якнайкраще символізує їхній загальний стан. На завершення цього драматичного моменту Кузьма тихо схлипнув та вимовив:

   — І в якому ж місці безкрайнього космосу ми зараз бовтаємося? — розсіяними рухами він склав свій носовик і спробував невдало засунути собі в кишеню. — Сподіваюся, ми ще у Сонячній системі?

   — Здається, так, — відповіла Аліна, дивлячись у правий бічний ілюмінатор. — Знайоме зоряне небо, а он там бачу Сонце.

   — А Земля? Де вона? — тривожно поцікавився Кузьма.

   Леа вивела на екран монітора результати чергових розрахунків:

   — Ми знаходимося на відстані 344 мільйони кілометрів від площини Сонячної системи з перпендикуляром неподалік її центру. До Землі приблизно 375 мільйонів кілометрів. Ми зможемо дістатися до неї за 45 днів. Нам пощастило, що нас викинуло з викривленого простору бозонної зірки в цьому місці. Ми могли опинитися десь на відстані порівнянною з околицею Сонячної системи.

   — Що сталося з нами? — запитав Ноа. — Неважко здогадатися, що наш план трохи не вдався.

   — Можливі різні версії, — промовила Леа. — У фізиці бозонної зірки залишається ще багато неясних моментів, що потребують подальшого вивчення. Гадаю, що досить потужна ударна деформація простору-часу може утворити хвилю із замкнутим на себе простором-часом, подібним до того, що утворюється під горизонтом подій чорної діри. Було схоже, що ми потрапили в таку хвилю, що відірвалася від межі роздутого горизонту подій бозонної зірки, і пішла в космічний простір.

   — Важко навіть уявити, що зараз діється на Землі, — похмуро пробурмотів Кузьма.

   — Прилетимо, побачимо, — розважливо прокоментувала Леа.

   — Чи захочуть нас там бачити? — у тому ж похмурому тоні додав він.

   Кабіну управління знову охопила дзвінка тиша. Дзвінка в буквальному значенні – було настільки тихо, що можна було чути ледь помітний дзвін феритового сердечника, що виходив десь із надр панелі управління. Мабуть, перебування в гравітаційних лещатах припливних сил бозонної зірки не пройшли для космічного корабля без наслідків.

   Леа не стала брати участь у черговій драматичній сцені, вона вважала за кориснішу справу прокласти курс для повернення на Землю. Незабаром вона запустила двигуни і Wayfarer на 2g вже мчав геть, залишаючи систему бозонної зірки.

   — У когось були галюцинації? — поцікавився Ноа.

   — Після всього, що сталося, я вже й не знаю, де галюцинація, а де реальність, — поскаржився Кузьма.

   — Здається, нічого такого, — відповіла Аліна.

   — І в мене, — додав Ноа. — Леа, ти не маєш версій, чому ми зовсім нічого не відчули?

   — Інтенсивність високочастотного гравітаційного випромінювання виявилася значно нижчою від розрахункового порогу. Мабуть, небезпечне випромінювання властиве реакціям, де приймає участь бозонна речовина з порівняно невеликими масами.

•••

   На зворотному шляху до Землі нудьгувати вже нікому не довелося. Наскільки дозволяли їх технічні можливості, екіпаж Wayfarer поринув у ретельні дослідження Сонячної системи та, звичайно, насамперед своєї рідної планети. Їхній бортовий двометровий телескоп рефлектор крутився цілодобово без перепочинку. Екіпаж став частіше збиратися в кабіні управління для обговорення результатів досліджень, що майже завжди закінчувалися спекотними дискусіями про ймовірну долю людства на планеті, яке стало більш ніж на вісім з половиною тисяч років дорослішим.

   На перший погляд Сонячна система майже не змінилася. Всі планети начебто на місці, Місяць та Сонце теж. За космічними мірками десять тисяч років туди, десять тисяч років сюди не термін. Переважно всі зусилля були спрямовані на пошуки активної космічної діяльності розвиненої цивілізації, якою теоретично мало б стати людство за цей термін. На жаль, жодних слідів виявити не вдавалося, що загалом і було цілком природно. За допомогою бортового телескопу розглянути в Сонячній системі людську діяльність з колонізації планет, промислового освоєння астероїдів або будівництва навіть величезних космічних станцій було нереальним.

   Те саме можна було сказати і про саму планету Земля. Принаймні заспокоювало одне, що вона все ще виглядала такою ж блакитною та чудовою, як і вісім з половиною тисяч років тому. Проте з наближенням до неї ставало дедалі більш виразним одне дуже дивне спостереження. На нічній поверхні Землі були відсутні характерні світлові грона вогників, що колись відповідали численним містам та мегаполісам. Ще наша планета зовсім не випромінювала у радіодіапазоні. Як це пояснити? Можливо, передача інформації за допомогою електромагнітних хвиль тепер не в моді? Можливо, їх замінили якісь досконаліші методи комунікації? А міста настільки змінилися, що освітлення, якщо воно і було ще необхідним, тепер просто не неможливо було побачити ззовні через якусь принципово іншу будівельну інфраструктуру населених пунктів?

•••

   Сьогодні був цей знаменний день для всього екіпажу, коли Wayfarer, нарешті, дістався Землі і завершив свою надзвичайну подорож, пройшовши через простір та час. Після виконання стандартних маневрів він вийшов на розрахункову навколоземну орбіту на висоті близько 300 кілометрів. Під час маневрів у вічі впало ще одне підозріле спостереження: за весь цей час у межах свого огляду вони так і не зустріли жодної навколоземної космічної станції або будь-яких інших штучних космічних об'єктів.

1 ... 223 224 225 ... 258
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан"