BooksUkraine.com » Наукова фантастика » Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан 📚 - Українською

Читати книгу - "Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан"

44
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Ореада. 2. Ароморфоз" автора Ігор Ітан. Жанр книги: Наукова фантастика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 235 236 237 ... 258
Перейти на сторінку:

   У 2146 році проявилися перші негативні наслідки глобального потепління. Проблеми з урожаями без ГМО, а також у регіонах, де почастішали природні катаклізми: урагани, повені, посуха. Стало виявлятися надмірне закислення океанів, що призвело до помітного дисбалансу їх екосистем та різкого зниження ефективності рибальства. Загалом це призводило до глобальних екологічних проблем. Почастішали локальні військові конфлікти, що так чи інакше торкалися і глобальних інтересів. Відновилося зростання нетерпимості до штучного інтелекту. На цьому тлі почастішали випадки конфліктів між людьми та андроїдами з ШІ. У деяких розвинених країнах кілька андроїдів опинилися в політиці та вплинули на ключові рішення щодо розвитку деяких спірних науково-технічних напрямків, наприклад, пов'язаних з великими проектами генної модифікації людини.

   Енергетична проблема так і не була повністю вирішена, частково через недостатній рівень космічної індустрії, частково через його дорожнечу. Люди боялися будувати надто великі станції, населені десятками тисяч кібернетичних організмів зі штучним інтелектом. Щоправда, вже тоді було розпочато будівництво станцій зокрема зі штучною гравітацією, щоб можна було розбавити робочий персонал представниками гомо сапієнс. Однак на їх запуск було потрібно значно більше часу та ресурсів, а також їх ефективність суттєво поступалася повністю автоматизованим станціям з невагомістю.

   Люди традиційно шукали щось чи когось, кого можна було звинуватити у своїх проблемах. Вкотре всесвітнім злом стали нові технології, постіндустріальна форма суспільства та штучний інтелект. Все це призвело до того, що почалася глобальна компанія з витіснення кібернетичних організмів зі штучним інтелектом із людського суспільства. Було ухвалено рішення виселити всі організми з ШІ, засновані на універсальному алгоритмі, на космічні станції. Однак життя людей від цього не стало покращуватись. Економічні та екологічні проблеми лише посилювалися. Загострилася боротьба за цінні ресурси планети.

   В 2206 році планету охопила третя світова війна, яка тривала шість років і закінчилася застосуванням ядерної зброї. Вона забрала чотири мільярди людських життів на планеті і завдала їй величезної економічної та екологічної шкоди. Було зруйновано 76% промислової інфраструктури планети. Багато великих міст було повністю зруйновано. Ще на початку війни люди почали масово залишати планету, знаходячи притулок на космічних станціях, збудованих штучним інтелектом.

   Після того, як усі кібернетичні організми з ШІ залишили Землю, вони досягли державної та політичної незалежності для своїх нових станцій, що збудували самостійно без фінансово-матеріальної допомоги людини. Вони створили на цих станціях свою суспільну систему. Після закінчення війни потік біженців із планети лише посилився. Умови життя на космічних станціях зі штучною гравітацією виявилися настільки комфортними для людей, що ніхто з тих, хто залишив Землю, вже не мав бажання повертатися на рідну планету. Після війни населення планети скоротилося ще на півтора мільярда і в решті склало три з половиною мільярди людей.

   Відновлення світової економіки йшло повільно, ще більше часу потрібно було для відновлення екології планети. За той час, поки людство воювало на Землі, штучний інтелект побудував у космічному просторі декілька десятків нових гігантських космічних станцій, а також розвинув багато нових технологій. Більшість урядів Землі звернулися до ШІ по допомогу. За кілька років ШІ допоміг відбудувати більш сучасну та ефективну промисловість на планеті, а також надав людству нові наукові знання та технології. ШІ навчив людей спеціально розробленим методам геоінженерії та тераформування для відновлення екології, а також спроектував для цього спеціальну техніку. Це давало змогу очистити планету від радіоактивного забруднення, зменшити концентрацію CO₂ та парникових газів, знизити закислення океану, а також наростити рослинну біомасу та знизити кількість аридних зон. Натомість було підписано угоду про відмову людей від будь-яких прав володіння кібернетичними організмами, що існують на незалежних космічних станціях, а також від будь-яких можливих до них економічних претензій.

   У новому повоєнному суспільстві з'явилися нові релігійні течії, що сповідували чистоту та природність біологічного життя, а також духовний шлях возз'єднання з природою. Поступово ця ідеологія стала домінувати у культурі та політиці. Тим часом на космічних станціях сформувалася своя спільнота із гомо сапієнс, зі своїми суспільно-політичними тенденціями, наукою, культурою та релігією. Їхня ідеологія діаметрально відрізнялася від земної. У ній домінували ідеї трансгуманізму, нанотехнологій, генної інженерії та активного розвитку науки, яка дозволяла розвивати подібні технології, наближаючи етап постлюдини.

   Склалися сприятливі умови для конкуренції двох різних людських суспільних систем. Тим, кому не подобався рівень життя Землі, і навіть його соціальні умови, мали можливість вільно емігрувати на космічні станції, і навпаки. Тут варто зауважити, що суспільна система, побудована штучним інтелектом, не приймала емігрантів на альтруїстичних засадах. Щоб отримати громадянство, людина повинна була мати здатність приносити економічну користь гібридному космічному суспільству. Натуральних біологічних властивостей людини було замало для цього. Лише посиливши свої фізіологічні та інтелектуальні здібності через протезування та генну корекцію можна було стати затребуваним у кібернетичному суспільстві. Однак навіть із найпередовішими сучасними протезами людина все одно була нездатна наблизитися за трудовою ефективністю до кібернетичних організмів. Це спричиняло нижчі соціальні умови життя: нижчий заробіток, нижчі матеріальні можливості. Людина була другосортним видом у кіберсуспільстві.

1 ... 235 236 237 ... 258
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан"