Читати книгу - "Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Кумедно, що тепер вже неважливо змогла чи ні. На їхню кількість тепер ти ніяк не вплинеш.
— Так само, як і на вміст коробочок, — додав Ноа.
— Звичайно, але вміст коробочок, на відміну від їхньої кількості, мені невідомий, поки я їх не відкрию.
— Я про те, що якщо ти не станеш проводити експеримент, вони все одно матимуть результати прийому твоїх послань. А може, тоді вже не твоїх?
— А може, там і не буде жодних результатів, — сказав Кузьма.
— Таке можливо? — Ноа запитливо подивився на Аліну.
— Навряд. Щось таки та приймуть, а отже і надішлють результати, — відповіла вона. — Якщо передачу моїх патернів буде перервано, на приймальній стороні це буде виглядати як прийом патернів, що не входять до нашого стандартного набору. Що в принципі не відрізняється від статистично невдалих результатів передачі.
Аліна підключила ноутбук до реактора по бездротовому зв'язку і завантажила керуючу програму.
— Наше завдання передати заздалегідь підготовлену послідовність патернів, — пояснила вона. — У кожній коробочці має бути результат одного сеансу передачі. Прочитавши його, ми зможемо судити про успішність кожного із них.
Вона дістала із шафки з обладнанням пристрій у вигляді шолома, який Ноа вже бачив у дослідницькому комплексі ТАРДІС, і вдягла його собі на голову. Шолом був із кабелем, що закінчувався круглим багатоконтактним роз'ємом нестандартного формфактора. Від самого ноутбука до реактора теж тягнувся довгий екранований кабель, надлишки якого були згорнуті у кілька десятків витків на підлозі. До ноутбука його вже було підключено через якийсь додатковий зовнішній контролер. До нього ж Аліна підключила свій шолом. Вочевидь, бездротовим інтерфейсам ця техніка не довіряла.
Аліна набрала кілька рядків із команд скриптовою мовою та відправила їх на виконання. З реактора почувся низький гул та глухі періодичні клацання. Екран дисплея почав наповнюватися даними, які відображали процеси, що відбувалися в надрах реактора.
Аліна тривожно подивилася на Ноа:
— Раджу залишити вантажний відсік на час експерименту. Деякі люди можуть бути дуже чутливі до високочастотних гравітаційних хвиль.
Він поцікавився:
— Випромінювання з цього реактора може бути порівняним із вашим великим реактором у шведській лабораторії?
— Тут, звичайно, значно слабше, але все одно може бути небезпечним.
— Я ризикну, — Ноа зобразив легку посмішку. — Дуже вже хочу подивитися наживо на цю виставу.
— Пропоную тоді відійти подалі від реактора.
Аліна прихопила свій ноутбук, і перша вирушила до дальньої стіни вантажного відсіку, де знаходилися різні ящики. Кузьма захопив візок з контейнером хронозв'язку і пішов за нею. А за ними Ноа та Леа. Усі четверо розташувалися на ящиках і почали чекати на завершення підготовчої фази.
Близько п'яти хвилин Аліна спостерігала за даними, що бігли на екрані ноутбука. Коли з'явився рядок: "очікування параметрів унітарних операцій", вона заплющила очі, і за виразом її обличчя можна було зрозуміти, що вона на чомусь зосередилася. Десь через півхвилини ноутбук підтвердив звуковим сигналом завантаження даних із ЕЕГ інтерфейсу. На екрані з'явився граф поліедра, відповідний патерну, що передається, і кілька рядків значень, що означають, мабуть, необхідні параметри.
Аліна розплющила очі і задоволено вимовила:
— Сканування неокортексу, просторово-часова синхронізація мультиплету та передача патерну завершилися успішно.
Коли на екрані ноутбука з'явилося підтвердження закінчення реакції, Аліна дістала з контейнера хронозв'язку коробочку з номером один. Після кількох спроб їй вдалося повернути замок на герметично закритій кришці. Та відкрилася, супроводжуючи цю дію короткочасним шипінням, що вирівнювало різницю в тиску. Кузьма вже з нетерпінням заглядав через її плече. Аліна витягла із коробочки прозору пластикову картку з написом умовного коду патерна. Побачивши результат, вона трохи похмурніла:
— Невдача...
Деякий час вона про щось міркувала:
— У нас ще 99 спроб. Потрібно провести всю серію сеансів передачі передбачених експериментом. Тоді робитимемо висновки.
Наступні дві спроби знову скінчилися невдачею.
Аліна мовчки продовжила експеримент, припинивши вже щось коментувати. Вона здавалася відчуженою і замкненою на якихось своїх думках.
Ноа все-таки вирішив не чекати завершення експерименту. Йому не хотілося вісім годин поспіль сидіти в напруженому мовчанні і спостерігати за похмурими обличчями Аліни та Кузьми. Він попросив Леа покликати його, коли все завершиться, а сам вирушив у кабіну управління, щоб продовжити аналіз інформації, яку він роздобув разом з Леа із глобальної інформаційної мережі, що належала невідомій поки що таємничій цивілізації.
Ноа встиг заснути, коли через внутрішній зв'язок Леа покликала його назад у вантажний відсік. Він глянув на годинник – минуло дев'ять із половиною годин від початку експерименту. Повернувшись, Ноа побачив відчужені погляди Аліни та Кузьми, що приклеїлися кудись до сітчастої металевої підлоги під їхніми ногами. Леа навпаки була вся у робочому процесі, зосереджено вистукуючи на клавіатурі ноутбука.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан», після закриття браузера.