Читати книгу - "Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
І саме з цього моменту і починається новий найбільш таємничий етап історії Землі. Перші півсотні років планета зазнає різкого зниження туристичного буму, який закінчується тим, що Землю повністю перестають відвідувати будь-які представники кіберцивілізації. Тоді населення планети знизилося вже майже до шестисот тисяч. Детальна історія Землі більше не ведеться. Відомо лише, що через чотириста років залишки гомо сапієнс на планеті повністю зникають. Причини поки що мені невідомі.
Можливо, з припиненням туризму більше не було кому підтримувати людство технікою, інструментами, матеріалами, медикаментами та іншими корисними продуктами високорозвиненої цивілізації. А може, людство просто не вистояло перед якимись новими небезпечними вірусами, зіткнулося з епіфітотією чи не витримало конкуренції з якимись новими видами тварин. Варто згадати, що у той період Земля зазнавала значного ослаблення магнітосфери, що пов'язане з процесом інверсії магнітного поля. Разом із зростанням сонячної активності це були дуже важкі часи для всього живого на планеті. Крім того, поява в Сонячній системі нового досить масивного тіла у вигляді бозонної зірки порушила орбітальні резонанси та трохи витягла орбіту Землі. Це мало вплинути на клімат, склад атмосфери та підвищити ймовірність зіткнення планети з астероїдами та метеороїдами. Є згадки про чотири випадки, коли кіберцивілізація вносила корекцію в траєкторії руху астероїдів, що перетинали орбіту Землі. Враховуючи весь цей перелік несприятливих чинників, можливо, узяті разом вони зіграли кожен свою роль у зникненні людства на планеті.
На космічних станціях кіберцивілізації відбувається схожа історія. Чисельність населення гомо сапієнс неухильно падає, але, поза сумнівом, з якихось інших причин. У тих історичних джерелах, що ще продовжували вести люди, є багато згадок про повну перемогу над старістю, хворобами та стражданнями. Людське тіло сприймається як примітивний архаїзм несумісний із наступним етапом еволюції розуму, який був зумовлений для людини якісним розвитком наукових знань та технологій. Через тисячу років представники гомо сапієнс у складі кіберцивілізації поступово зникають і на даний момент повністю відсутні за винятком тих людей, яких нова форма інтелекту вирощує для якихось своїх цілей.
Леа закінчила.
Кузьма подивився на Ноа і саркастично промовив:
— То це через тебе вимерло людство? Я завжди казав, що ігри у штучний інтелект добром не стануть.
— Не я, то хтось інший знайшов би універсальний алгоритм, — спокійно відповів Ноа. — Усе це виглядає як еволюційна неминучість. Відкриття в науці відбуваються не тому, що випадково знайшовся якийсь геній, а тому, що сформувалися необхідні знання та дозріли соціально-історичні передумови для такого відкриття.
— Іноді має значення – рано чи пізно це станеться, — зауважив Кузьма. — Тоді випадковий геній може змінити перебіг історії.
— Але не змінити загальніші тенденції еволюції.
— Що ти маєш на увазі?
— Можливо, еволюція людства та перехід його на такий наступний рівень існування розумного життя неминучий процес у Всесвіті. Фактично ми спостерігаємо тут здійснення ймовірнісного аргументу, сформульованого в теоремі про кінець світу DA[1]. Чи не так?
Кузьма не став із цим сперечатися.
Аліна довго сиділа, опустивши очі, з глибоко задумливим виразом обличчя. Не виходячи з образу, вона сказала :
— Цілком можливо, що вони справді відкрили спосіб возз'єднатися із Всесвітнім розумом. Їхній "Божий світ" – ймовірно, став тим, до чого повік йшли багато людських релігій та духовних філософій.
— Всесвітній розум? А що це таке? — запитав Ноа. — Можливо, їхня мережа і дозволяє інтегрувати туди власну особистість та свідомість, і якось об'єднуватися з іншими, але до Вселенських масштабів, напевно, ще далекувато.
— Я вважаю, що такі мережі так чи інакше мають еволюціонувати у мережі імплікативного рівня реальності. Ключем до цього може бути технологія часових квантових обчислень. Таку мережу можна назвати мережею Всесвіту. Якщо я вже якось торкнулася цього у своїх експериментах, то сучасна технологія інформаційних мереж і поготів мала досягти цього рівня.
— Я обіцяв не сперечатися з цієї теми до твого експерименту.
— А до цього моменту істини залишився лише один день, — нагадав із передчуттям Кузьма.
•••
З самого ранку о 6:00 Леа, Аліна та Ноа поринули в печери з необхідним обладнанням і за півтори години відкопали контейнер із частково скам’янілого мула. Потім, використовуючи самохідний візок, вони перевезли його на Wayfarer і розташували у вантажному відсіку поруч із реактором, що був вже давно підготовлений для необхідних експериментів.
Аліна розкрила контейнер хронозв'язку. Усередині він був заповнений щільно розташованими вузькими довгастими циліндричними коробочками. На кришечці кожної коробочки було вказано номер – таким чином можна було бачити, що їх рівно 105 штук. Це перше, що одразу здивувало Аліну:
— Дивно, їх мало бути рівно сто. Навіщо Space Age додала ще п'ять?
— Може, вони тобі знадобилися наприкінці експерименту? — припустив Кузьма.
— І я змогла передати про це інформацію? — невпевнено промовила вона. — Та й набір сплутаних "дивних" мультиплетів обмежується у нас лише цією сотнею.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан», після закриття браузера.