BooksUkraine.com » Наукова фантастика » Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан 📚 - Українською

Читати книгу - "Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан"

44
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Ореада. 2. Ароморфоз" автора Ігор Ітан. Жанр книги: Наукова фантастика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 237 238 239 ... 258
Перейти на сторінку:

   До кінця 34 століття кількість ракет із термоядерними боєголовками досягла такого рівня, що була здатна тричі знищити всі станції кіберцивілізації. Космічний флот Землі за чисельністю перевищував удвічі загальну кількість всіх космічних кораблів, що були у кіберцивілізації.

   У 3391 році земний уряд вирішив атакувати найближчий комплекс космічних станцій кіберсуспільства. Спочатку планувалося захопити та підпорядкувати собі всі станції, що становлять його промислову частину. Однак із штучним інтелектом домовитися з позиції сили виявилося неможливо, а без його участі не можна було підтримати працездатність трофея. Зрештою ті станції, що не мали безпосереднього відношення до виробництва ядерного палива, були повністю знищені. Серед них виявилася одна станція зі штучною гравітацією, де мешкали 150 мільйонів людей. Історія ознаменувала початок першої космічної війни.

   Земний уряд розраховував за півроку повністю завершити війну. Він планував знищити максимум керуючих станцій з максимальною концентрацією представників штучного інтелекту, а в якості хоч якогось  трофею заволодіти станціями з виробництва ядерного палива, де зберігалися великі запаси цього цінного ресурсу. Крім того, все ще залишалися сподівання на можливість відновити часткову працездатність цих станцій. Безпосередньої необхідності знищувати станції зі штучною гравітацією не було, проте будучи відірваними від загальної інфраструктури, вони все одно були приречені на смерть.

   Війна справді закінчилася майже за шість місяців, але не на користь земного уряду. Здібності штучного інтелекту з ведення війни виявилися сильно недооціненими військовими стратегами Землі, які розраховували на свій успіх за рахунок великої чисельної переваги в космічному флоті та кількості важкого озброєння. Дуже швидко у кіберцивілізації з'явилася ефективна оборонна система перехоплення ракет з термоядерними боєголовками. А модернізовані бойові космічні кораблі настільки перевищували земний флот у швидкості, маневреності та ефективності озброєння, що дуже швидко завдали удару у відповідь, знищивши практично всі стратегічні об'єкти Землі у космосі, найважливішими з яких були енергетичні станції.

   Населення Землі не постраждало в цій війні, але без ядерного палива та інших ресурсів, що видобувалися в космосі, постраждала земна економіка. Соціальний рівень людей почав знову падати, чисельність населення скорочуватися. По всій території планети почали спалахувати різні локальні та громадянські війни, державні перевороти та революції, а також виникати різні епідемії. З новою популярністю поновилися потоки космічних емігрантів до станцій кіберсуспільства.

   Ця тенденція з різною інтенсивністю тривала наступні чотириста років, поки населення планети не зменшилося до кількох мільйонів людей. На цьому етапі вже не можна було класифікувати населення планети як людську цивілізацію. Держави перетворилися на невеличкі розрізнені групи людей, котрі займалися сільським господарством. Промисловість перестала існувати, освітня система також. Людство являло собою певну постцивілізацію, де впереміш використовувалося високотехнологічне обладнання поряд із середньовічними знаряддями праці.

   Єдиним джерелом високотехнологічних продуктів виробництва розвиненої кіберцивілізації залишалися туристи, які, як і раніше, відвідували планету у величезній кількісті. Сучасний індивідуальний космічний транспорт дозволяв мешканцям найближчих станцій, при максимальному зближенні на орбітах легко злітати до Землі на вихідні на прибережний пікнік. Це була дуже популярна розвага для людської частини кіберсуспільства. Для молодих місцевих жителів, особливо дівчат, це був шанс залишити Землю та емігрувати до іншого життя.

   Якоюсь мірою людина досягла того життя на Землі, за яке боролася та прагнула. Гармонія з природою, натуральні продукти без ГМО, ідеальна екологія. Ось тільки ці можливості ніяк не приваблювали людей кіберсуспільства повертатися сюди на постійне місце проживання. Судячи з інформації про космічні станції, умови життя в обертових кільцях зі штучною гравітацією були ідеально налаштовані для повноцінного існування гомо сапієнс. Там навіть були просторі секції з лісами, парками та озерами, в яких була присутня імітація добового циклу з усіма атрибутами денного та нічного земного неба.

   У 3674 році для планети Земля було визначено загрозу зіткнення з астероїдом розміром 37 кілометрів. Ця подія мала призвести до глобальної катастрофи, зміни клімату та складу атмосфери. Спочатку планета на кілька місяців поринула б у пилову ніч, потім прийшла б "ядерна зима" тривалістю в десятиліття, а далі черговий льодовиковий період. Руйнування карбонатних порід та зниження фотосинтезу через нестачу сонячних променів різко збільшило б виробництво вуглекислого газу в атмосфері. Озоновий шар було б зруйновано. Внаслідок масового вимирання загинуло б 98% живих організмів, у тому числі й залишки людства, що втратили необхідні технології для виживання за таких умов. Для природного відновлення біосфери планети знадобилися б мільйони років. Однак катастрофа не сталася: технології для її запобігання були у кіберцивілізації. Було зроблено корекцію орбіти астероїда, внаслідок чого він пройшов повз Землю на відстані 470 000 кілометрів. Це дозволило зберегти планету у колишньому вигляді.

   У 4212 році відбулася дуже важлива подія в житті кіберцивілізації. Була створена технологія, яка називалася у них "сі-пі-нет". Що це таке, точно сказати поки що важко, потрібен ще час на вивчення спеціалізованої науково-технічної інформації. Якщо сказати загалом, це якась технологія віртуальної реальності, поєднана з інформаційними мережами на кшталт інтернету, але не тільки. Технологія ще поєднувала в собі реалізацію якоїсь нової форми розподіленого інтелекту, що поєднує на принципово іншому якісному рівні штучні та біологічні форми розуму. Нині вона еволюціонувала у те, що місцеві люди називають "божий світ".

1 ... 237 238 239 ... 258
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан"