Читати книгу - "Занурення в патерни проектування, Олександр Швець"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Міст дозволяє розділити монолітний клас на кілька окремих ієрархій. Після цього ви можете змінювати код в одній гілці класів незалежно від іншої. Це спрощує роботу над кодом і зменшує ймовірність внесення помилок.
Якщо клас потрібно розширювати в двох незалежних площинах.
Міст пропонує виділити одну з таких площин в окрему ієрархію класів, зберігаючи посилання на один з її об’єктів у початковому класі.
Якщо ви хочете мати можливість змінювати реалізацію під час виконання програми.
Міст дозволяє замінювати реалізацію навіть під час виконання програми, оскільки конкретна реалізація не «зашита» в клас абстракції.
До речі, через цей пункт Міст часто плутають із Стратегією. Зверніть увагу, що у Моста цей пункт займає останнє місце за значущістю, оскільки його головна задача — структурна.
Кроки реалізаціїВизначте, чи існують у ваших класах два непересічних виміри. Це може бути функціональність/платформа, предметна область/інфраструктура, фронт-енд/бек-енд або інтерфейс/реалізація.
Продумайте, які операції будуть потрібні клієнтам, і опишіть їх у базовому класі абстракції.
Визначте поведінки, які доступні на всіх платформах, та виберіть з них ту частину, яка буде потрібна для абстракції. На підставі цього опишіть загальний інтерфейс реалізації.
Для кожної платформи створіть власний клас конкретної реалізації. Всі вони повинні дотримуватися загального інтерфейсу, який ми виділили перед цим.
Додайте до класу абстракції посилання на об’єкт реалізації. Реалізуйте методи абстракції, делегуючи основну роботу пов’язаному об’єкту реалізації.
Якщо у вас є кілька варіацій абстракції, створіть для кожної з них власний підклас.
Клієнт повинен подати об’єкт реалізації до конструктора абстракції, щоб зв’язати їх разом. Після цього він може вільно використовувати об’єкт абстракції, забувши про реалізацію.
Переваги та недоліки Дозволяє будувати платформо-незалежні програми. Приховує зайві або небезпечні деталі реалізації від клієнтського коду. Реалізує принцип відкритості/закритості. Ускладнює код програми внаслідок введення додаткових класів. Відносини з іншими патернамиМіст проектують заздалегідь, щоб розвивати великі частини програми окремо одну від одної. Адаптер застосовується постфактум, щоб змусити несумісні класи працювати разом.
Міст, Стратегія та Стан (а також трохи і Адаптер) мають схожі структури класів — усі вони побудовані за принципом «композиції», тобто делегування роботи іншим об’єктам. Проте вони відрізняються тим, що вирішують різні проблеми. Пам’ятайте, що патерни — це не тільки рецепт побудови коду певним чином, але й описування проблем, які призвели до такого рішення.
Абстрактна фабрика може працювати спільно з Мостом. Це особливо корисно, якщо у вас є абстракції, які можуть працювати тільки з деякими реалізаціями. В цьому випадку фабрика визначатиме типи створюваних абстракцій та реалізацій.
Патерн Будівельник може бути побудований у вигляді Мосту: директор гратиме роль абстракції, а будівельники — реалізації.
Також відомий як: Дерево, CompositeКомпонувальник — це структурний патерн проектування, що дає змогу згрупувати декілька об’єктів у деревоподібну структуру, а потім працювати з нею так, ніби це одиничний об’єкт.
ПроблемаПатерн Компонувальник має сенс тільки в тих випадках, коли основна модель вашої програми може бути структурована у вигляді дерева.
Наприклад, є два об’єкти — Продукт і Коробка. Коробка може містити кілька Продуктів та інших Коробок меншого розміру. Останні, в свою чергу, також містять або Продукти, або Коробки і так далі.
Тепер, припустімо, що ваші Продукти й Коробки можуть бути частиною замовлень. При цьому замовлення може містити як звичайні Продукт без пакування, так і наповнені змістом Коробки. Ваше завдання полягає в тому, щоб дізнатися вартість всього замовлення.
Замовлення може складатися з різних продуктів, запакованих у власні коробки.
Якщо спробувати вирішити завдання напролом, тоді потрібно відкрити усі коробки замовлення, перебрати продукти й порахувати їхню загальну вартість. Але це занадто велика морока, оскільки типи коробок і їхній вміст можуть бути вам невідомі заздалегідь. Крім того, наперед невідомою є і кількість рівнів вкладеності коробок, тому перебрати коробки простим циклом не вийде.
РішенняКомпонувальник пропонує розглядати Продукт і Коробку через єдиний інтерфейс зі спільним методом отримання ціни.
Продукт просто поверне свою вартість, а Коробка запитає про вартість кожного предмета всередині себе і поверне суму результатів. Якщо одним із внутрішніх предметів виявиться трохи менша коробка, вона теж буде перебирати власний вміст, і так далі, допоки не порахується вміст усіх складових частин.
Компонувальник рекурсивно запускає дію по всіх компонентах дерева — від коріння до листя.
Для вас як клієнта важливим є те, що вже не потрібно нічого знати про структуру замовлень. Ви викликаєте метод отримання ціни, він повертає цифру, і
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Занурення в патерни проектування, Олександр Швець», після закриття браузера.