Читати книгу - "Танці у напівтемряві кімнати"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Старовинна максима, що гумор – кращий спосіб перенести нестерпне, ще не втратила своєї актуальності. Тому я посміхнулася, відкривши вікно, і спостерігала як від неба відвалюється шматок, а через тріщину, що утворилася, перший промінь світанкового сонця виривається у світ. З ним у моєму домі більше не було місця ганстерам – на столику у передпокої залишилися від королівства ключі, і мені страшенно сподобалося, що тьма відступила – ця чорна відьма теж чогось боялася, втікаючи.
Тисячі речей можна забутиМожна пробачити людині все, крім відсутності 46. Пробачити іншому можна навіть його гордість, за умови, що це не зачіпає твою, а найбільш лякаюча річ у відстані – це те, що ти не знаєш, сумують за тобою або забувають.
Коли чоловіки дивляться футбол, то думають, що можна зосередити свою увагу на грі і таким чином допомогти улюбленій команді. Коли жінки гіпнотизують поглядами телефони, то думають, що так їм швидше зателефонують. Одні не дають окріпнути силі волі і швидко втрачають віру, інші – розчаровуються, а хтось і зовсім перестає чекати, списуючи з балансу залишки довіри.
Насправді я не знаю, які перешкоди заважають тим, від кого чекають дзвінка, з'явитися у кімнаті наступного дня. Усе інше – розмови і апеляції до почуття, яке сидить склавши руки і ні звуку. Двері почали б відкриватися, коли б з двох сторін взялися за ручки, а так навіть сатисфакції вимагати не вийде. Залишаєш на полях телефонної книги авторучкою закарлючки і прощаєшся з мріями о шостій хвилині на першу.
Вітрини поруч з нашим офісом прикрашені сніжинками і оленями, є навіть жирафа – вона така самотня серед ялинок, що мені часом хочеться забрати її до нас у вітальню, навіть якщо там насправді немає нічого у афро-стилі, окрім хіба що вічнозеленої у горщику пальми. Інколи я думаю, що я теж як ота жирафа – не вписуюся у пейзаж. Хоча ні, мені більше подобається порівняння з іграшковими скляними кульками з милими будиночками всередині, які варто тільки потрусити, і відразу піднімається «хуртовина».
Тоді викласти усі здогадки на папері мені не вистачило ні сміливості, ні зухвалості – ми не головні люди в житті один одного. Пройшло кілька років і кожен отримав тому підтвердження. Щодо мене, працювала над цим з найпершої хвилини, будучи на крок попереду себе. Вгамувати мене навряд би вистачило навіть найглибшої води. Та я купила собі букет нескінченно білих троянд, поставила у вазу на кухні і почала чекати зими. Ця історія була незвичайною із самого початку, і вона не закінчиться так банально, коли дівчинка образилася на хлопчика, бо незмінно рахунок був 1:0 на користь осені. Тисячі речей можна забути, і клопоти з моїм тобою захопленням теж. Наче увесь час я тримала над головою ментальний транспарант «зверни увагу», а потім скрутила і викинула подалі.
З мого місця на дивані було добре видно місяць, який впевнено пробивав собі шлях в хмарах. Усе, про що я могла думати поміщалося у фразі «зателефонуй мені».
Розкажи як справи. Що з твого вікна видно рано-вранці? Досі носиш СD диски між конспектів в ранці? Ми тепер з тобою географії бранці. Ти – північностоличний, а таке враження, що десь у Арктиці. У нас були завжди різні локації. Не варто чекати кульмінації. Просто не вистачило грації, сили волі та мотивації. Тому пишу такі провокації. В них жодної рації, звичайні думок трансформації. Зателефонуй мені. Не у якості дотації. Щоб зупинити непотрібну конфронтацію. Краще не телефонуй, бо я не знаю власної реакції на твоє «Давай, до побачення!». Наприкінці гучні овації.
Пройшло кілька років і сонце блукало серед коротко підрізаного гілля дерев. Йшла знайомими нам з тобою з дитинства вулицями і думала, що як би не складалося життя кожного з нас, місяць щовечора піднімається на небосхил, і у всьому цьому є щось надзвичайно втішне. Якщо раптом заблукаєш, подивися на небо і згадай про мене. Я завжди віритиму у тебе як ніхто інший.
Волхви, які дарують світло і чариВолхви, які дарують світло і чари, подарували мені зустріч з Вами. Перетнулися шляхи у переддень Різдва. Насправді нічого такого я не просила, а Ви – набагато більше за будь-що з того, що уявити могла. Резонування на одній частоті – найбільш невипадкові на світі речі, чудові у своїй простоті. Це я вже потім зрозуміла.
Усі лабіринти починали колись з простих глухих кутів, свій ми будували, обмінявшись парою листів. Нічого особливого. Абсолютно. Справді. І сьогодні розтяглося на дні, місяці і роки. Продовжувала писати наукові доповіді, не бажаючи помічати, що усе довкола паузами між листами акомпоновано. Знайомство, якого не було, може бути легко анульовано, але насправді – ні. І Ви – найскладніше слово у кросворді моїх думок, бо не можна розгадати у проміжках між словами тимчасово чудового безумства напрямок і останній неофіціно фінальний рядок. Суть в іншому – посеред тиші зими Ви повернули мені саму себе.
Весна увірвалася в моє місто, блискавично ламаючи лід. Навіть не встигла подумати як слід, магія яких саме слів, їх комбінацій або особливий, схожий на мене зсередини ритм, вперше залишив слід. Та було щось магічне у тому, що хтось може «настукувати» мені листа. І тремтячі від вітру тіні дерев розчинялися у часі, а всередині мене заповнювалася пустота.
Напис датською «Копенгаген» мав стати знаком. Місто з фондовою біржею і пам’ятником Русалонці коло самого берега і без того занадто контрастне. Усе ясно, от тільки я люблю непоєднувані відтінки. І, коли опускалися сутінки, розмірковувала про світлі сторони антагонізму.
У цьому всьому є щось від експресіонізму, коли кольори змішуються не на палітрі, а в очах того, хто дивиться. Щоправда, з Вами складніше, бо Вас не розгледіти, не знайти, до пуття неможливо у Вас повірити, навіть не вигадати у іншу годину ночі чи дня, окрім невеликого проміжку часу між сном та ще одним сном, коли лічильник теки «Вхідні» блимає блакитним індикатором.
Літо знову захоплювало розполохом, очищало штормом, закарбовувалося бризками хвиль під шкірою, а надії веселковою зграйкою потрапляли на гачки. Мені завжди легко давалися слова. Гратися з ними як кульками з пластиліну і бути головною скрипкою оркестру запросто могла. Та з Вами
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Танці у напівтемряві кімнати», після закриття браузера.