BooksUkraine.com » Фантастика » Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський 📚 - Українською

Читати книгу - "Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський"

18
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Руйнівниця фортець" автора Марчін Швьонтковський. Жанр книги: Фантастика / Фентезі. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 25 26 27 ... 77
Перейти на сторінку:
та ескізи, а також ботанічні та анатомічні малюнки, але текст був написаний незнайомим йому алфавітом і, ймовірно, іноземною мовою. Він ніколи в житті не бачив такого письма — воно було трохи схоже на стародавні камбоджійські гліфи, які він бачив у бібліотеці в Манілі, але ці знаки точно не були ними.

– Мені здається, це та, – сказав він, віддаючи книгу Катріні. – Але всередині якась повна тарабарщина, вона нам ні до чого. Я ж казав тобі, що це якесь шахрайство. – Він повернувся, щоб оглянути секретер, що стояв біля стіни. - Знаєш, не думаю, що ми тут щось знайдемо. Я спостерігав за багатьма алхіміками в своєму житті, і знаю, що вони зазвичай мають схованки або приміщення, які важко знайти. Ми можемо запитати його співробітників, у тому числі Шенка, чи знають вони щось про це, але в самому кабінеті... — Він зупинився, бо відчув, що щось не так. Еркісія обернувся.

Катаріна сиділа, схрестивши ноги, на підлозі, з відкритою книгою в руках і читала. Її очі бігали по сторінці, як божевільні, перебираючи кожен рядок два-три рази. Вираз її обличчя свідчив, що до неї не доходять жодні подразники. Коли іспанець подивився на неї, він чомусь одразу подумав про бурю і поле бою. Домініканець занепокоївся.

– Катаріно, з тобою все гаразд? Ти можеш це читати?

Та не відповіла. Еркісія підійшов до неї та торкнувся її руки. Жодної реакції. Він став навколішки біля неї і подивився їй в обличчя, відразу зрозумівши, що дівчина знаходиться в якомусь стані марення. Її незрячі, блукаючі очі були прикуті до сторінок книги, а на лобі виступили краплинки поту. Єдиним рухом, який вона робила, було перегортання сторінок неприродно бурхливим, блискавичним, майже непомітним жестом. Еркісія був не на жарт стурбований. Він спробував підняти Катаріну, але та різко висмикнулася з його рук і повернулася до читання в тій же позі. Аура природного хаосу, що оточувала її, ставала все сильнішою й сильнішою, поки іспанець не відчув ніяковості.

Не бачачи іншого виходу, він залишив дівчину саму. Самостійно обшукав кімнату, але не знайшов нічого цікавого, окрім коробки з дюжиною чи близько того великих грудок віридію. Він поклав їх собі в кишеню. Домініканець уважно оглянув камін, пригадавши, що десь поруч був прохід для прислуги, але це був звичайний коридорчик для лакея. Іспанець неспокійно рухався кабінетом, охоплений інтуїтивною, підшкірною тривогою. Він постійно дивився на дівчину і в нього появилося враження, що її волосся починає іскрити. Вона вже прочитала книгу на чверть, коли надворі почало темніти. Еркісія з природного занепокоєння запалив для неї свічку, але дівчина не звернула на це уваги. Зрештою він просто сів у крісло й дивився, як вона читає, дедалі більше хвилюючись. Через деякий час він вирішив обмити її обличчя, яке стікало потом. Знайшов у кутку тазик із трохи затхлою водою, занурив у нього шматок тканини й спробував доторкнутися до її чола, але простягнути руку до неї було буквально неможливо — в якийсь момент його кінцівка відмовилася слухатися, ніби не належала йому. Вона мляво падала.

Те, що відбувалося з дівчиною, було неприродним. Вона сиділа абсолютно нерухомо, за винятком перегорання сторінок, вона робила це щоразу швидше й швидше, поки зрештою Еркісія взагалі не перестав його помічати. Волосся у Катаріни стояло дибки, піт стікав по скронях, очі бігали, як божевільні, а щоки розчервонілися, хоча решта її обличчя була бліда, як стіна. Катаріна ні на що не реагувала.

Неймовірна аура навколо німкені робилася все сильнішою. Іспанець відчував це як невидиму бурю, що бушує в повітрі, через яку його тіло відмовляло рухатися, а розум блукав манівцями. Нарешті ренегат не витримав: він залишив Катаріну під вартою солдатів і пішов на подвір'я, де їхній загін встиг розташуватися зручніше і розвести багаття з розбитих меблів. Бійці привітно зустріли його, посадили на подерту попону і накормили ще теплою кашею. З ним намагалися поговорити, запитати, що робити далі, але він був не в настрої балакати. Зробилося темно.

Він повернувся до кабінету. Катаріна була точно в такому стані, в якому він її залишив. Еркісія поставив їй нову свічку, перевірив на всякий випадок, щоб її не можна було збити, і втік, тому що від перебування в кімнаті з дівчиною волосся у нього ставало дибки, і мурашки бігли по шкірі. Ніч він провів неспокійно: намагався заснути, але не міг, тому що постійно бігав перевіряти, як там німкеня. Зранку кабінет аж тріщав невидимою силою, а він не міг навіть зайти. Не на жарти стурбований, Еркісія повернувся до солдатів.

Удосвіта на подвір'я на запіненому коні вскочив сержант.

– Ясновельможна пані? – запитав він, переводячи подих.

– Вона… зайнята. Кажи. – Іспанець підійшов до нього і схопив коня за вуздечку.

– Клопоти. Прийшло якесь військо.

Еркісія грубо вилаявся. Якусь мить він боровся сам із собою. У нього не було бажання залишати дівчину, але він не бачив іншого виходу — Ханов не був тією людиною, яка приймала рішення, а навіть якщо він і був, колишній домініканець не особливо довіряв його судженням.

– Поклич десятьох чоловіків. Нехай вони стануть на варті біля кабінету і нікого не пускають, якщо тільки я або ясновельможна пані не накажемо інакше.

Сержант віддав честь, вдаривши себе кулаком в груди, та втік, а Еркісія пішов за ним до стайні, де залишив свого коня. Він скочив у сідло й помчав галопом через місто, що прокидалося, ледь бачачи щось попереду в передсвітанковій сірості. Все більше і більше людей виходили на вулицю чи дивилися у вікна, щоб побачити, що відбувається цього разу. Він уникав їх, як міг, прямуючи до мосту. Уже біля річки почув барабанний дріб, горни та флейти, які сповіщали про наближення війська.

На пагорб він прибув саме вчасно. Зупинився біля Ханова, який разом з іншими офіцерами стояв на самій вершині. За кілька секунд оцінив ситуацію. На схилі невеликого пагорба саксонський полковник сформував стрій з двох їхніх полків. Приблизно за дві милі від них невелика армія, приблизно вдвічі більша за їхній розділ, розгорталася у стрій.

– Що тут відбувається?– різко запитав іспанець. - Хто це?

– Гессенці. Чотири з половиною тисячі, в тому числі п'ятсот кірасирів. П'ять фальконетів і дві чвертькартауни. Вони з'явилися раптово, я ледве встиг підняти людей. Вони вимагали, щоб я негайно звільнив їм дорогу до міста, я відмовив, бо що мав робити? Попросив час, щоб надіслати вам повідомлення, але вони почали розгортати шик, тому я зробив те саме.

– Розвідку не посилали?!

– Серед ночі?!–

1 ... 25 26 27 ... 77
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський"