Читати книгу - "Мистецтво мріяти. Як отримати те, чого насправді бажаєш"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Ви маєте знати: вам неодмінно знадобиться те, чого потребує Ейлін. Не мужність, не впевненість у собі – а підтримка. Ви знайдете її в останньому розділі книжки. Вам також обов’язково необхідне буде й те, що потрібне Пітерові. Не підбадьорливі фрази на кшталт «Ти зможеш це, хлопче!» і не раптовий спадок від якогось багатого дядечка – а план дій, який казатиме вам, що робити спочатку, що потім і далі, крок за кроком, на шляху до мети. Ви знайдете його в частині ІІІ. Як ви впевнились у другому розділі, кожному необхідна система й підтримка. Ті, кому вони не потрібні, насправді їх уже мають! Отже, це загальні проблеми.
Проте існують іще особисті, зумовлені конкретною ситуацією перешкоди, які заважають нам мати те, чого ми хочемо. Для вас, можливо, це гроші… або диплом, необхідний, щоб займатися певною діяльністю… або нова робота… або зв’язки, потрібні для її отримання… або вміння, яких у вас немає… або час, щоб ними оволодіти… або зайві десять кілограмів, які стоять на заваді вашим стосункам із протилежною статтю… або декілька з перелічених вище… або щось інше, чого я не згадала.
Я хочу, аби ви зробили дуже просту річ – настільки просту, аж ви не повірите, що це перший крок до подолання таких перешкод. Але це так. Візьміть аркуш. Напишіть угорі слово «Проблеми». А далі просто складіть список усіх реальних причин, які заважають утіленню вашої мрії.
Тепер ви бачите «сувору дійсність» такою, як вона є: це не потужний нервово-паралітичний газ, який отруює надію та вбиває силу волі, це лише кілька конкретних і чітко визначених проблем. Наразі, я знаю, такі бар’єри на шляху до вашої мрії здаються нездоланними. Не хвилюйтеся. Просто запишіть їх. Коли ми почнемо формувати вашу мету в наступному розділі, ви можете виявити ще більшу кількість проблем, перешкод і заперечень. Додайте їх до списку. До речі, ви повинні дбайливо його зберігати, тому що трохи згодом він виявиться для вас золотою жилою.
Коли ви обираєте конкретну мету – а це буде ваше наступне завдання – важливіше, ніж будь-коли, позбутися міркувань, пов’язаних із «суворою дійсністю», аби вони не затьмарювали вашого бачення. Я хочу, щоб ваша мета була більшою за життя (воно таке маленьке!), яскравою, наче веселка, – аби бути вартою справжнього вас. Ви маєте закохатися в неї по вуха. Але це не означає, що ми не повернемося й не подбаємо про реальність. Навпаки! Ми енергійно візьмемося за неї – вправно та із задоволенням. Коли я покажу вам, як перетворити нездоланні перешкоди на вирішувані проблеми і як вивільнити вроджену здатність людини до розв’язання проблем, ваш список дасть нам усі необхідні матеріали, щоб побудувати гарний, надійний шлях до мети. Однак спершу давайте чітко визначимося, куди йдемо.
Уявивши свій ідеальний день, ви знаєте, яким він має бути, так само чітко, як те, що за одяг ви хотіли б бачити у своїй шафі. Тепер настав час розпочати перетворення ваших фантазій та стилю на конкретну мету, досягнення якої ви прагнете.
Розділ 4. Пошуки мети
Що таке мета?
Мета – це базова одиниця вашого життєвого плану. Мріяти легко: трохи заохочення – і ви вже заплющуєте очі й бачите в уяві ціле нове життя. Але якщо ви хочете, щоб це життя відбулося насправді, доведеться обрати один шматочок створеної вами картинки й вирішити, що саме з нього слід починати. Далі вам ще треба буде попрацювати над цим елементом вашої мрії, аби перетворити його на щось справді досяжне, а не марево, котре зникає, коли ви намагаєтеся наблизитись до нього. Справжня мета – це щось матеріальне, яке можна відчути й схопити рукою; і вона має відповідати двом основним правилам.
Правило № 1. Мета – конкретна. Це факти, а не почуття. Ви знатимете напевне, що її досягли, тому що у вас буде певне «документальне підтвердження» цього, на яке можна подивитися, торкнутися його та продемонструвати іншим. Наведу приклад.
Скажімо, ви вважаєте, що ваша мета – «стати лікарем». По суті, це все ще тільки мрія. Ваша справжня мета – отримати ступінь доктора медицини. Чому? Тому що в той день, коли у вас у руках буде диплом, і вам, і суспільству стане зрозуміло: тепер ви лікар! Може, ви й не почуватиметесь як лікар. А може, одного дня ви почуватиметеся саме так, а наступного вам здасться, що ви лише переляканий шахрай у білому халаті. Стати справжнім цілителем – процес поступовий, складний і непевний; неможливо передбачити конкретну дату, коли ви нарешті без жодних вагань і сумнівів твердо скажете: «Я лікар». Але немає нічого непевного в дипломі доктора медицини. Він або у вас є, або його немає – і ви маєте зробити конкретні кроки, щоб отримати його до конкретної дати.
Це ключовий чинник. Ваша справжня мета, або ціль, повинна бути конкретною дією або подією. Ви маєте не тільки чітко знати, коли це зробите, але й підготуватися до зустрічі з успіхом заздалегідь! Призначення терміну досягнення мети – це початок ефективного планування, це протиотрута для тих, хто схильний відкладати справи на потім («О, я колись це зроблю»), і тих, хто впадає у відчай («Мені ніколи це не вдасться»). Якщо ви пообіцяли собі написати три оповідання до квітня або отримати диплом лікаря до червня певного року, тоді час раптом стає кількісною категорією, з якою можна працювати – і починати просто зараз, якщо хочете встигнути до призначеного граничного терміну. Я ще повернуся до цієї теми пізніше. Зараз досить лише визнати, що ви не зможете встановити термін досягнення мети, якщо у вас її немає. Ще нікому не вдавалося спроектувати й побудувати міст до хмари.
Стати лікарем – це простий приклад, тому що мету – отримання ступеня доктора медицини – легко сформулювати, вона вже готова. Але, припустімо, ваша мета – як у двох молодих акторок, із якими я працювала, – щось на зразок «стати кінозіркою»? Це, звичайно, все ще мрія, адже як можна дізнатися напевно, що ви зірка? Відповідь – коли ви самі так вирішите. Ви маєте чітко окреслити вашу мету як конкретну дію чи подію, яка дасть можливість зрозуміти, що ви досягли бажаного. Однак її обов’язково треба обрати й сформулювати, інакше ви навіть не зможете вирушити в дорогу.
Що повинне трапитись, аби ви мали підстави виголосити: «Тепер я кінозірка» (або найкращий літературний агент Нью-Йорка, або успішний конструктор яхт, або багатий чи знаменитий)? Ваша відповідь буде відрізнятися від відповідей інших, тому що «одна й та сама» мета
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мистецтво мріяти. Як отримати те, чого насправді бажаєш», після закриття браузера.