Читати книгу - "Феміна, Ріна Март"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Виття на болотах з боку деяких чоловіків у бік абсолютної рівності між чоловіком і жінкою спонукало мене написати свої роздуми на цю делікатну і болісну тему.
Почнемо з того, що поняття рівності між статями у чоловіків та жінок різне.
Боротьба жінок за права та можливості нарівні з чоловіками розпочалася у Британії на стику ХІХ—ХХ століть. Перші суфражистки справді билися не на життя, а на смерть за права, дані чоловікові лише за фактом його народження яєчками назовні. Суфражисток кидали до в'язниць, засуджували до страти лише за те, що вони хотіли як і чоловіки мати право голосу на виборах, право вчитися, освоювати професії, право розпоряджатися своїм тілом, майном та заробленими грошима. Можливо, чоловіки звинуватять мене у жіночій солідарності та упередженості, але на які жертви йдуть сучасні учасники Чоловічого руху та за що борються вони?
Рівність очима жінок
Для жінки рівність - це повага до її праці та особистих здобутків, можливість отримувати таку ж зарплатню за свою старанність, що й чоловік, можливість на рівних змагатися за хорошу посаду. Сьогодні ми бачимо кардинальну зміну взаємин через можливість жінки заробити собі на життя та не залежати фінансово від чоловіка. Більше того, багато жінок націлені на кар'єру у сферах, де раніше панували лише чоловіки: небезпечні види спорту, наука чи політика.
Звичайно, чоловіків це не може не нервувати, звичайно, завжди знайдуться скривджені борцуни за права знедолених чоловіків, у яких на їхніх очах відібрали право карати і милувати жінку на власний розсуд. Саме з таких вічно скривджених і формуються сучасні радикальні течії, націлені не на боротьбу за права окремої категорії громадян, а проти когось. Наприклад, проти жінок. Але яким чином право жінки на роботу, посаду та особисте життя обмежує аналогічні права чоловіків?
Рівність очима чоловіків
Рівність чоловіки сприймають виключно як обов'язки жінки довести фізично свої можливості. "За що боролися, на те й напоролися" - люблять говорити окремі чоловіки. Що вони мають на увазі, незрозуміло. Пропонувати жінці тягатися з ними за фізичною силою та витримкою - це заздалегідь визнати себе гендерно безстатевим створінням. Або такою ж жінкою. Кожна людина перебуває на своєму місці. І далеко не кожен чоловік, який трагічно коситься на нахабне свавілля феміністок, пише з шахти, куди так і норовить засунути кожну жінку, що пробігає повз.
То чи можлива абсолютна рівність між чоловіком і жінкою?
Однозначно, ні. Рівноправність і рівність з погляду фемінізму мають на увазі не фізичну тотожність, а однакові права людини, незалежно від її статі. Тоді як у представників Чоловічого руху все зводиться до інших вимог.
Рівність між чоловіком і жінкою неможлива через різні фактори:
• фізичний - чоловік від природи фізично сильніший і витриваліший жінки, тому у сферах, де потрібна фізична сила, він жінку перевершує;
• репродуктивний – через відмінності дітородної системи у жінки та чоловіка різні завдання у сфері продовження роду, при цьому жінка через важку роботу набуває серйозних проблем зі здоров'ям та можливістю виносити здорове потомство;
• ґендерний – все-таки чоловік та жінка від природи заточені на різні завдання у відносинах, вони доповнюють один одного. І це не про особливий "ген миття унітазів" у жінки та "фінансово-ресурсний ген" у чоловіків. Це про те, що чоловік видобуває, приносить, взаємодіє із зовнішнім світом, а жінка перетворює, творить та взаємодіє зі сферою почуттів та емоцій. Грубо кажучи, чоловік приносить продукти – жінка готує з них їжу.
• ментальний – скільки б не заробляла жінка, її прагнення у відносинах з надійним чоловіком залишається на рівні непідвладних розуму інстинктів. І якщо чоловік канючить про рівність між ним і жінкою, маючи на увазі пополамну фінансову систему відносин та ігноруючи побутові обов'язки, на несвідомому рівні жінка зчитує такого товариша як вкрай ненадійного суб'єкта щодо створення сім'ї та продовження роду. Вона його банально не хоче. Через це борцуни зазвичай дуже гнівливі та агресивні у своїх висловлюваннях. До речі, радикальні феміністки викликають у чоловіків таке ж несвідоме відторгнення, тому серед так званих сучасних фемок багато банальних чоловіконенависниць.
Насправді рівність неможлива не тільки між різними статями, вона апріорі неможлива навіть між чоловіком і чоловіком через різні фактори, включаючи середовище виховання, фізичні дані та інтелектуальні здібності. Скажімо, фізик-ядерник зможе пофарбувати огорожу нарівні з маляром, а ось маляр виконати завдання фізика навряд чи.
Це потрібно розуміти та приймати. Рівноправність між статями – це однозначно добре. Це дає можливість жінці заробити на гідне життя та вибрати чоловіка, виходячи з симпатій до його особистості, а не до товщини гаманця. То чому ж чоловікам не подобається подібний підхід у стосунках? Чому вираз "ти ж чоловік" для них став майже лайливим і вони буквально верещать обурено, називаючи це жіночою маніпуляцією? Тоді як їх називати? Не підкажете?
І яким саме чоловікам суб'єктам не подобається рівноправність? І чому?
З повагою, ваша Ріна Март. Не забудьте тицьнути кнопку «Підписатися»
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Феміна, Ріна Март», після закриття браузера.