Читати книгу - "Русалонька із 7-В та загублений у часі"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Увечері, на честь приїзду племінниці, навідались тітонька Сніжана з Пустельником, чи пак дядьком Сергієм. Та, замість святкової трапези, вони взяли почесну участь в носінні меблів.
Софійка поривалась допомагати, але тато стримано порадив їй не плутатись під ногами.
Сиділа на кухні, всіма забута. Навіть Ростика бавити доручили не їй, а Сніжані, й та пішла з ним надвір. Було страшенно незатишно. Ех, не про таку зустріч мріяла Софійка протягом тяжкої табірної розлуки! їй, щоправда, чомусь трохи незручно, але хто ж сподівався від любих родичів такого свинства? Самі винні! Ну, безперечно, самі!..
Лиш вірна Чорнобілка підставляла під її гарячі сльози пухнасту шубку.
39. Помста шафиВкладаючи Ростика спати, тітонька не могла обминути кухню. Зайшла, аби зігріти молочну кашку. Відчувалось, що їй теж не до душі Софійчина поведінка. Та вона була доброю тітонькою: хто-зна, може, вона єдина по-справжньому любила дівчинку, як Гонората Завтрашнього? Тому, слово за словом, розмова потепліла й потекла вільніше. Та й Ростик своїм кумедним белькотанням допоміг розрядити напругу. Братик, здається, урешті пригадав свою благодійницю, пішов до неї на руки і любовно вп’явся пальчиками в Софійчину зачіску.
Дійшло навіть до того, що небога зважилась показати Сніжані знайдені в замку рецепти.
— Тітонько, ви як лікарка прочитайте, будь ласка, цю латину! Знайшли в старовинному леськівському замкові!
— Це ось… Ага, отрута проти щурів… За підписом Ніколя Ланфре… — коментувала Сніжана, переглядаючи папірці.
Атож, атож! Усе в’яжеться до Софійчиного клубочка! Жаль, що нічого несподіваного!
— Ще одна отрута… А тут, і тут, і тут — засоби від мігрені… — продовжувала тітка.
Бодай щось новеньке!
— Тітунечко, а що таке мігрень?
— Головний біль! Типові панські болячки! Це ж, як я розумію, зосталось іще від господарів замку? А Ланфре — їхній сімейний лікар?
— Майже так! — стисло описала тітоньці Дашківських і леськовичівський маєток. Не вдаючись до привидів, звісно.
— А знаєш, Софійко, цікаві документи! Хоч для музею! — хитала головою тітонька. — Можна, візьму, покажу нашому заввідділом?
— Для вас, тітусю, що завгодно! Можете й зовсім їх тепер забирати!
Мігрень… Це ж треба: така нецікава хвороба! Сподівалась більшого!
Коли стемніло, роботу скінчили. Гості розійшлись. Ростик заснув. Батьки, досить прохолодно побажавши на добраніч, пішли спати.
Тепер могла перепросити шафу і, прихопивши малюнки із замком та привидом, полізти всередину.
Проте марно Софійка і вдруге, і вдесяте проробляла магічні дії, марно всіма інтонаціями вигукувала заповітне «Кор-р-ралі!»!..
Нічого! Шафа — ні мур-мур!
— Нічого, люба шафонько, — заспокоювала себе і вперту меблю. — Це ти просто перевтомилась. Перехвилювалась із безглуздими переселеннями. Та й я сьогодні, признатись, не на висоті. Лягаймо, шафусю, спати! Ранок мудріший за вечір!
Але ні вранці, ні в обід, ні пізніше Софійчине чаклування не подіяло.
Вже й просила, і молила, і навколішки перед нею ставала… Шафа образилась! Шафа не подарувала того, що з нею зробили Софійчині безсердечні батьки! Тепер усе, все пропало!..
40. Неспокійний вечірЯк же показатись на очі Казимирові? Адже обіцяла, покладала такі надії! І взагалі, де шукати виходу, в кого питати поради? Кому вилити свою зболену, покривджену душу?
— Софі-і-ійко! — пролунав знадвору знайомий голос.
Внизу під балконом стояв… Сашко!!! Причесаний, вмитий і заштопаний, він аж світився від щастя. З кишені гордо стирчала в натертому до блиску чохлі старенька мобілка.
— Робота зобов’язує! — кинув ніби недбало у відповідь на Софійчин здивований погляд. — Рано — кур’єром на фірмі, по обіді — торгівля! Мушу мати престижний вигляд!
«Ну, щодо престижу, це він, звичайно, загнув!» — усміхнулась дівчинка.
Зійшла вниз і, порівнявшись із хлопцем, відзначила, що він не тільки сухоребрий, а й малий на зріст! Що ж виходить? Вона, Софійка, підросла, а він?.. Ганьба!
— Чому не приходиш на мою точку? — напався одразу. — Я вже чекав-чекав…
— Ох, тут таке закрутилося! — забідкалась.
Незчулась, як переповіла йому про всі нещастя.
Від мстивої шафи і нечуйних батьків — до Казимирової драми.
Сашко насупив бровенята і слухав так уважно, ніби тільки він один і міг чимось зарадити.
Відчула, що їй і справді полегшало, тож перейшла на інші теми:
— А ти як живеш?
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Русалонька із 7-В та загублений у часі», після закриття браузера.