Читати книгу - "Біблія саморозвитку. Ілюстроване видання. Наполеон Гілл. Думай і багатій. Лао Цзи. Дао-де-цзин. Джеймс Аллен. Як людина мислить"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Ідеї — це невловимі сили, вони більше, ніж фізичний мозок, який їх породжує. Вони можуть продовжувати жити навіть після того як мозок, який їх створив, перетворився на прах. Ось візьмемо, наприклад, християнство. Воно почалося з простої ідеї, народженої в мозку Христа. Його головний принцип такий: «стався до інших так, як ти хотів би, щоб інші ставилися до тебе». Христос вже давно покинув цей світ, але ІДЕЯ його продовжує жити і сьогодні.
ПЕРЕМОЖЦІВ НЕ СУДЯТЬ,
ТИХ, ХТО ПРОГРАВ НІХТО НЕ ЩАДИТЬ
Розділ 7. Організоване планування
Перетворення бажання на дію
Шостий крок до багатства
Ви вже дізналися, що все, що людина створює або набуває, починається у формі БАЖАННЯ. Це бажання проходить шлях від чогось абстрактного та розмитого до конкретного та чіткого, і для цього воно проходить через майстерню УЯВИ, де створюються та будуються ПЛАНИ.
У другому розділі вам було рекомендовано виконати шість конкретних практичних кроків у якості складових першого етапу перетворення бажання грошей на реальні гроші. Так ось одним з цих кроків було формування ПЕВНОГО, ЧІТКОГО та практичного плану або планів, за допомогою яких може бути здійснено це перетворення.
А ось вам інструкція як будувати плани, які дійсно покажуть себе на практиці:
1. Візьміть собі у союзники стільки людей, скільки вам необхідно для створення та виконання вашого плану або планів щодо примноження грошей. Використовуйте принцип «Мозкового центру» (його я детально опишу в наступному розділі). Дотримуватися цієї інструкції вкрай необхідно, тож не нехтуйте нею.
2. Перш ніж створювати свій «Мозковий центр», визначте, що ви можете запропонувати своїм потенційним союзникам в обмін на їх співпрацю. Ніхто не буде працювати з вами довго за просте «дякую». Жодна розумна людина не буде кликати когось для роботи і очікувати, що він буде працювати без адекватної компенсації за свою працю. До речі, під «компенсацією» я маю на увазі не лише гроші. Пошукайте підхід, знайдіть варіанти для справедливого і плідного співробітництва.
3. Проводьте зустрічі з членами вашого «Мозкового центру» щонайменше два рази на тиждень, а то й частіше, якщо це можливо, щоб спільно розробити та максимально вдосконалити ваш план або плани накопичення грошей.
4. У вашому «Мозкового центрі» повинна панувати АБСОЛЮТНА ГАРМОНІЯ. У ваших стосунках з членами команди не повинно бути недомовок і негараздів. Якщо ви не виконаєте цю інструкцію, на успіх можете навіть не розраховувати. Принцип «Мозкового центру» не працює там, де немає АБСОЛЮТНОЇ ГАРМОНІЇ.
Пам'ятайте і враховуйте наступні моменти:
Перше. Ви займаєтеся справою, яке має для вас велике значення. Запорука вашого успіху — бездоганні плани.
Друге. Критеріями для залучення людей до вашого «Мозкового центру» повинні бути досвід, освіта, природні здібності та таланти, а також уява. Саме такими якостями керувалася кожна людина, яка зуміла досягти приголомшливого успіху в своїй справі і накопичити величезні статки.
Жодна людина не може володіти одночасно і всіма необхідними знаннями, і досвідом, і талантами, щоб самостійно, без співпраці з іншими людьми, накопичити величезне багатство. Ваш план має бути колективним творінням, кожен член вашого «Мозкового центру» повинен внести свій внесок у його створення. Ви можете і самі розробляти плани, повністю або частково, але заради вашого ж успіху ПЕРЕКОНАЙТЕСЯ, ЩО ЦІ ПЛАНИ перевірили та схвалили ЧЛЕНИ ВАШОГО «МОЗКОВОГО ЦЕНТРУ».
Якщо перший план не спрацював, розробіть новий. Якщо провалився і цей, замініть його ще одним, а якщо буде потрібно, то ще одним, поки нарешті не народиться план, який ЗАПРАЦЮЄ. Саме у цій точці більшість людей зазнають невдачі, вони просто здаються, коли їх план не спрацьовує з першого разу. Їм не вистачає наполегливості, щоб створювати нові плани замість тих, які провалилися.
Навіть найрозумніша на світі людина не зможе досягти успіху в накопиченні грошей — та і, власне, ні в якому іншому починанні — без практичного і «життєздатного» плану. Просто пам'ятайте про це і не забувайте, якщо ваші плани провалилися, це всього лише тимчасова поразка, а не остаточний і повний провал. Це означає лише те, що у вашому плані чогось не вистачає. Розробляйте інший план, навіть якщо доведеться починати все спочатку.
Томас Едісон зазнав тисячі невдач, перш ніж його електрична лампочка запрацювала так, як він хотів. Тобто він зазнав тимчасової поразки тисячі разів, перш ніж його зусилля увінчалися успіхом.
Тимчасова поразка означає тільки одне: з вашим планом щось не так. Мільйони людей так і проживають життя у бідності, тому що їм не вистачає розумного плану, за допомогою якого можна накопичити статок.
Генрі Форд накопичив цілий статок не тому що володів якимись екстраординарними розумовими здібностями, а тому що склав і слідував плану, який показав свою ефективність. Можна взяти тисячу чоловіків з кращою ніж у Форда освітою, але кожен з них так і залишиться бідним, тому що у нього не буде ПРАВИЛЬНОГО плану накопичення грошей.
Ваші досягнення безпосередньо залежать від виваженості ваших ПЛАНІВ. Це може прозвучати як кліше, але це дійсно правда. Семюель Інсулл втратив статок розміром більше ста мільйонів доларів. Своє багатство Інсулл накопичив за допомогою розумних і виважених планів, але Велика економічна депресія змусила його ЗМІНИТИ СВОЇ ПЛАНИ. Ця ЗМІНА принесла «тимчасову поразку», тому що його новий план НЕ був розумним. Пан Інсулл був на той момент вже у похилому віці, тому він змирився з невдачею замість того, щоб сприйняти це як «тимчасову поразку», як виклик до нових дій. Його досвід виявився невдалим через те, що йому просто не вистачило наполегливості, щоб перебудувати свої плани заново.
Ви не програєте, поки самі не здастеся і не визнаєте свою поразку в своєму власному розумі.
Я не втомлюся повторювати вам це знову і знову, тому що, на жаль, занадто багато людей здавалися відразу при перших ознаках поразки.
Джеймс Дж. Гілл зіткнувся з тимчасовою поразкою, коли вперше спробував зібрати необхідний капітал для будівництва американської східно-західної залізниці, але він не здався і зумів перетворити поразку на перемогу завдяки новим планам.
Генрі Форда спіткали тимчасові поразки не тільки на початку його «автомобільної» кар'єри, але і після того, як він впевнено розмістився на Олімпі цього бізнесу. Ці невдачі не зламали його,
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Біблія саморозвитку. Ілюстроване видання. Наполеон Гілл. Думай і багатій. Лао Цзи. Дао-де-цзин. Джеймс Аллен. Як людина мислить», після закриття браузера.