BooksUkraine.com » Сучасна проза » Коридор, Ангеліна Кріхелі 📚 - Українською

Читати книгу - "Коридор, Ангеліна Кріхелі"

13
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Коридор" автора Ангеліна Кріхелі. Жанр книги: Сучасна проза. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 5 6 7
Перейти на сторінку:

— Ти — моя сім'я. Ти, і Ксюшка.

— Без них не було б тебе, а отже, і нашої сім'ї.

— За це я щомісяця даю їм гроші, — буркнув ображено.

Це фінансове навантаження теж вимагало від нього зусиль не тільки інтелектуальних, фізичних, а й моральних. Доводилося нескінченно переступати через власну образу.

— Макар...

— Я не буду дзвонити. І ми це більше не будемо обговорювати.

Вона відкрила було рот заперечити, але одразу ж закрила його, і промовчала, поставивши собі лише одне запитання: «Зараз важливо домогтися правди чи зберегти сім'ю?» Відповідь для неї виявилася очевидною. Вона не могла б з упевненістю сказати, як чинила б сама, якби опинилася на місці чоловіка.

Макар потягнувся за телефоном, передаючи дружині дитину. Потрібно подивитися новини. І написати їй. Жінці, яка чекає. Напевно, і вона налякана. Теж обов'язок, який сам на себе повісив, і тепер не міг, та й не хотів поки що знімати з плечей цей приємний, але все-таки тягар. Своєрідну живу розрядку.

«Ти як?» — запитав коротким повідомленням.

— Що пишуть? — запитала Аня, він здригнувся.

— Почекай, шукаю хоч щось.

Квапливо перейшов у новинні пабліки. Вони, як завжди, чекали на офіційні зведення.

«Я в порядку. Тільки злякалася. Як ти, милий?» — прийшла відповідь.

— Є новини? — стрепенулася Ганна.

— Поки що ні, — відповів без ентузіазму.

— Макар... — задумливо промовила дружина, похитуючи на руках Ксеню, яка поступово знову занурювалася в сон, час від часу скрегочучи зубами від постійного стресу.

За словами педіатра, бруксизм не стоматологічного походження лікується тільки створенням безпечного та емоційно комфортного середовища. Було б смішно, якби не було так сумно. Де його взяти, це середовище? Виїжджати без нього дружина з дитиною відмовилися. А він тікати з рідної землі не готовий.

Під час сирійського конфлікту чоловіки масово тікали, щоб уникнути призову до армії та бойових дій. Багато з них шукали притулку в Туреччині, Лівані та Європі. Жінки ж залишалися доглядати за дітьми та старими родичами.

Афганістан: після захоплення влади талібами 2021 року тисячі чоловіків намагалися покинути країну через страх переслідувань, особливо ті, хто працював з іноземними організаціями. Жінкам було складніше втекти через культурні обмеження на пересування та через необхідність піклуватися про дітей.

Україна: тут спостерігається зворотна ситуація. Через загальну мобілізацію чоловіки не можуть залишити країну, тому здебільшого виїжджають жінки і діти.

Він чудово знав про це, роками вивчаючи історію воєн і конфліктів по всьому світу. І щобільше вивчав, то менше розумів сенс того, що відбувається. Ні, логічно він бачив причинно-наслідкові зв'язки.

— Скажи мені, якщо чоловіки ще не впоралися з цим, можливо, настав час вступати жінкам?

— Ти про що? — відірвався від роздумів про те, як відповісти на нудотне повідомлення коханки, здивовано глянув на дружину, яка нічого не підозрює. — Зібралася вдягнути камуфляж?

Ганна насупилася.

— Ні, звісно. Куди мені?

Макар пильно оглянув струнку фігурку дружини, яка завжди ретельно стежила за вагою і станом шкіри, залишаючись такою ж привабливою, як і в день їхнього знайомства. Чому ж його потягнуло на різноманітність, у якій очікувано нічого нового не виявилося?

— Пам'ятаєш, ти розповідав мені історію Лісістрати? — запитала, допитливо вдивляючись в очі коханому.

Макар кивнув, ковтнувши слину, з новою силою відчуваючи свою безпорадність. Він міг би піти захищати своїх найрідніших людей там, на нулі. Тоді хто захистить їх тут, у тилу? Ксюшка маленька. Аня працювати з нею не зможе. Бо малечу в перукарню не потягнеш дихати всією хімією, яку жінки так охоче наносять на своє волосся і шкіру. У неї й так слабке здоров'я. І тільки постійні сеанси оздоровлень вимагають по кілька тисяч щомісячних вкладів. Допомогти їм буде нікому. Вони обоє дитбудинківські.

Саме Аня наполягла після весілля, але ще до народження доньки, на пошуках батьків. Вони довго сварилися, сперечалися на цю тему. Нарешті він здався і оплатив послуги приватного детектива. Перукарю ці послуги виявилися не по кишені. Він ніколи не питав, на що йдуть її «кишенькові гроші», як ласкаво називав зарплату дружини. Усіх усе влаштовувало.

Аня довго плакала, відчуваючи спустошення і крах надій, коли виявилося, що її біологічні батьки загинули. Водночас відчувала полегшення від усвідомлення, що її не покинули. Про неї виявилося фізично нікому подбати. Так вона заново вчилася жити, без думки про те, що з нею щось не так. Це не її вина. Її не кидали тому, що вона «погана».

З Макаром виявилося складніше. Тому, що його батьки живі, хоча й далеко не здорові. Мати прикута до інвалідного крісла внаслідок важких пологів. Батько намагався доглядати за нею. Але це саме він наполіг на оформленні дитини до дитячого будинку, злякавшись, що не витягне подвійного тягаря і потай ненавидячи новонародженого, звинувачуючи в зіпсованому здоров'ї дружини.

Дізнавшись про це, Макар надовго замкнувся в собі. Тільки звістка про вагітність дружини привела чоловіка до тями. Він по-новому поглянув на світ. Підняв очі на сяючу посмішкою молоду дружину, клянучись собі, що не кине ні її, ні дитину, хоч би як важко йому було.

1 2 3 4 5 6 7
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Коридор, Ангеліна Кріхелі», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Коридор, Ангеліна Кріхелі"