BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Призначення покарання за сукупністю злочинів та вироків (судова практика) 📚 - Українською

Читати книгу - "Призначення покарання за сукупністю злочинів та вироків (судова практика)"

149
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Призначення покарання за сукупністю злочинів та вироків (судова практика)" автора В. М. Білоконьов. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 29 30 31 ... 94
Перейти на сторінку:
виконуються самостійно”, оскільки ці правила встановленні тільки при складанні покарань за сукупністю злочинів або вироків (ч. 3 ст. 72 КК) і не поширюються при призначенні остаточного покарання шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим (більш детально це питання розглянуто в розділі 1.1.).

Якщо суддям через будь-які причин (зокрема, великої кількості злочинів, що можуть бути вчинені як до проголошення першого вироку, так і після нього) важко визначитися, що в даному випадку, сукупність злочинів або сукупність вироків, пропонуємо їм, використовуючи вищезгаданий приклад, складати схему № 1.

СХЕМА № 1


1 — дата постановлення першого вироку;

2 — дата постановлення другого вироку;

3 — злочини вчиненні до 21 березня 2005 р.;

4 — злочини вчиненні між 21 березнем та 25 липнем 2006 р.

Суддя, не звертаючи увагу на крапки 1 і 2 (дати проголошення вироків у справах), звертає увагу на дати вчинення злочинів, що поєднані цифрами 3 і 4. Якщо є тільки цифра 3, значить є сукупність злочинів, передбачена ч. 4 ст. 70 КК. Якщо є тільки цифра 4, то має місце сукупність вироків (ст. 71 КК). Проте, якщо у Вашому випадку є цифри 3 і 4, то в наявності як сукупність злочинів, так і сукупність вироків.

2.1.2. Відмінність між призначеннями покарання за сукупністю злочинів та сукупністю вироків

1. Головна відмінність полягає в співвідношенні між часом вчинення злочинів і часом засудження за них:

— ст. 70 КК підлягає застосуванню, коли всі злочини були вчинені до засудження за будь-який з них;

— ст. 71 КК підлягає застосуванню коли злочин вчиняться після постановлення вироку, але до повного відбуття покарання за попереднім вироком.

2. Друга відмінність стосується правил призначення остаточного покарання:

— за ст. 70 КК суд може застосувати принцип як поглинання, так і складання призначених покарань;

— за ст. 71 КК суд може застосовувати тільки принцип складання призначених покарань.

Приклад: Місцевий суд вироком від 22.09.2006 р. засудив К., який раніше був судимий 20.07.2006 р. за ч. 2 ст. 185 КК із застосуванням ст. 71 КК на 5 років позбавлення волі, — за ч. 2 ст. 186 КК на 4 роки позбавлення волі. На підставі ч. 4 ст. 70 КК за сукупністю злочинів призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі. Із матеріалів справи вбачається, що грабіж К. вчинив 23.01.2005 р. У касаційному поданні прокурор порушив питання про скасування вироку в зв’язку з тим, що суд всупереч вимогам ч. 4 ст. 70 та ст. 71 КК неправильно застосував принцип поглинення покарань, а також не визначив остаточне покарання більшим від покарань, призначених за новим та попереднім вироками. Верховний Суд України, відмовляючи в задоволенні касаційного подання, відзначив, що відповідно до вимог ч. 4 ст. 70 КК суд, встановивши винуватість засудженого в злочині, вчиненому до постановлення вироку за інші злочини, скоєні ним після першого у часі злочину, призначає покарання за сукупністю злочинів шляхом використання передбачених ч. 1 цієї ж статті КК принципів визначення остаточного покарання поглинення менш суворого покарання більш суворим або повного чи часткового складання призначених покарань. Злочин проти власності К. вчинив до постановлення вироку місцевого суду від 20.07.2006 р., яким його було засуджено за сукупністю вироків до позбавлення волі на строк 5 років. Новий вирок було постановлено 22.09.2006 р. По відношенню до нього вирок суду від 20.07.2006 р. за часом вважається попереднім. Визначаючи К. остаточне покарання за сукупністю злочинів, суд застосував принцип поглинення менш суворого покарання, яким в даному випадку було покарання за новим вироком, більш суворим, визначеним йому попереднім вироком. Використаний спосіб призначення покарання за сукупністю злочинів відповідає вимогам кримінального закону, а тому твердження прокурора про необхідність застосування принципу складання покарань та визначення його в більшому розмірі є необґрунтованим[138].

3. Третя відмінність полягає у тому, що за сукупністю злочинів покарання складаються повністю або частково, а за сукупністю вироків, до покарання, призначеного за новим вироком, повністю або частково приєднують тільки невідбуту частину покарання за попереднім вироком.

4. Четверта відмінність пов'язана з максимальними межами покарання при складанні покарань:

а) за сукупністю злочинів остаточне покарання (за винятком умисних тяжких або особливо тяжких злочинів) призначається в межах, встановлених санкцією Особливої частини КК, що передбачає більш суворе покарання (ст. 70 ч. 2 КК). Разом з тим, при складанні покарань за сукупністю вироків загальний строк покарання не може перевищувати максимального строку, встановленого для даного виду покарання в Загальній частині КК (ст. 71 ч. 2 КК).

Приклад: Районний суд вироком від 18.01.2007 р. засудив С., раніше судимого 06.07.2006 р. за ч. 2 ст. 309 КК на 5 років позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК, — за ч. 2 ст. 309 КК на 2 роки 6 місяців позбавлення волі. На підставі ст. 71 КК засудженому було визначено остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років 6 місяців[139].

Розмір остаточного покарання засудженому відповідає вимогам ч. 2 ст. 71 КК, однак, якщо б засудженому призначалося покарання за сукупністю злочинів, то остаточне покарання не могло перевищувати 5 років позбавлення волі, оскільки санкція ч. 2 ст. 309 КК передбачає позбавлення волі на строк від 2 до 5 років;

б) при складанні покарань за сукупністю злочинів, якщо хоча б один із злочинів є умисним тяжким або особливо тяжким, суд може призначити остаточне покарання за сукупністю злочинів в межах максимального

1 ... 29 30 31 ... 94
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Призначення покарання за сукупністю злочинів та вироків (судова практика)», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Призначення покарання за сукупністю злочинів та вироків (судова практика)"