Читати книгу - "Таємниця Великого Сканера, Олександр Юрійович Есаулов"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Довідавшись про успіх, Великий Сканер відклав усі свої справи і примчав до ангару. Обійшов навколо апарата, задоволено поплескав помічника по плечу, забрався в кабіну й сів у крісло.
— Ну що ж, покатай мене, любий Факсе, на цьому диві техніки.
— Слухаюся, мій пане, — відповів Копір, сяючи усмішкою.
Апарат стрімко злетів у небо. Цього разу Факс вирішив облетіти навколо столиці. Директор не перешкоджав, тому що розумів: таємниця апарата рано чи пізно стане відомою всім. Не зав’яжеш же очей глюкам, які з землі дивитимуться на небачене диво?
Великий Сканер зацікавлено оглядав місто і його околиці з висоти пташиного польоту. Раптом біля підніжжя гори, яку вони облітали, залишаючи місто трохи осторонь, його погляд зачепився за срібний хрестик, який блиснув у променях Ба, що на мить пробили щільне покривало низьких хмар.
— Ану стривай, — він торкнув Копіра за плече, — повернися назад, до гори.
— Що трапилося?
— Може, мені здалося, а може, і ні... — пробурмотів Директор планети, не відриваючи погляду від землі. — Он воно! Бачиш?
Тепер і Копір побачив на землі вже два сріблясті хрестики. Не запитуючи дозволу Великого Сканера, він повів апарат на посадку. Перед їхніми здивованими поглядами постали ще двійко точнісінько таких самих апаратів.
— Що це значить, мій пане? — запитав уражений Факс Копір. — Якщо цей апарат розробляв і будував я, то звідки з’явилися інші?
— Я не знаю, — можливо, вперше за час їхнього знайомства чесно відповів Директор планети. — А ти нічого не пам’ятаєш?
Факс Копір похитав головою — він нічого не пам’ятав. Підійшли до апаратів. Люки їхні були наглухо зачинені.
— Згадуй, любий Факсе, як відкриваються люки?
Факс знизав плечима: не знав. Він постукав по люку кулаком, і метал відповів глухим звуком. Обоє постояли ще кілька хвилин біля апарата, а потім повернулися до свого. Факс уважно оглянув люк. Замок його було пошкоджено під час невдалого приземлення, і він досі не працював, зате в ледь помітній кишеньці праворуч від люка він знайшов важкеньку сріблясту коробочку з однією-єдиною кнопкою.
— Заждіть-но, — сказав він Великому Сканеру, вистрибнув на землю, підійшов до одного з апаратів і натис кнопку. Кілька секунд нічого не відбувалося, і Копір уже збирався розчаровано махнути рукою, як раптом люк здригнувся й поповз убік, а за мить по тому до ніг непроханих гостей послужливо виїхав трап.
— Є! Спрацювало! — радісно вигукнув Факс. — Люк відчинився!
— Молодець, Факсе Копіре! Ти навіть не уявляєш, який ти молодець!
Вони зайшли в апарат. Він був точнісінько такий, як і той, на якому вони прилетіли. Спалахнув, згас і знову спалахнув екран монітора, на якому з’явився напис незнайомою мовою. Великий Сканер запитливо глянув на Копіра, той здивовано знизав плечима: хто його знає, що потрібно цій машині?
* * *
Драйв цілком уже прокинувся й отямився. Негайно було послано гінців до членів Опору, які жили в інших бараках. За півгодини екстрена нарада почалася. Рикпет і Васла були в центрі уваги. Нечувана річ — прибульці з космосу, яким начхати на магнітну зброю! Нарада ще не скінчилась, а хлопці вже подалися до електростанції. Не можна було втрачати жодної хвилини. Ка світило на повну силу. Хоча це і вважалося ніччю, видно було чудово. Васла замість мундира охоронця, знищеного пострілами з магнітних автоматів, натяг чиїсь старенькі штани й сорочку. Вони йшли до електростанції на чолі загону з п’ятдесяти глюків. Глюки повинні були чекати за лінією магнітного захисту, і як тільки вона вимкнеться, негайно атакувати електростанцію та не дозволити охороні знову її запустити. Щоб загін завчасно не виявили, глюки йшли врозсип. За годину Рикпет і Васла досягли лінії магнітного захисту. Васла тяжко зітхнув: йому знову доводилося залишатися без одягу. Запасний комплект ніс один із глюків. Увесь загін уже зібрався докупи та сховався в чагарнику, метрів за сто від небезпечної лінії. За кілометр чорніло громаддя електростанції, а ще далі починалися стрімкі гори, що відокремлювали Забугорну Долину від решти країни.
— Ми пішли, — тихо сказав Рикпет, — побажайте нам успіху.
Глюки з благоговінням спостерігали, як ці люди, що зовні не відрізнялися від них, без будь-якої шкоди для себе перетнули смертельну лінію охорони, пройти крізь яку не міг жоден глюк.
Рикпет і Васла побігли до станції. Товстун важко дихав, хрипів, але намагався не відставати. Рикпет біг легко, час від часу озираючись і підбадьорюючи друга:
— Давай, давай... Ти носом дихай, носом... Три кроки — вдих, три кроки — видих... Давай, Васло, зовсім трішки лишилося...
Цей нескінченний, здавалося, кілометр, здолали хвилин за десять. Притулилися до високої бетонної стіни. Васла кілька хвилин не міг вимовити й слова. У нього високо здіймалися груди, піт заливав очі, і він не встигав змахувати його долонею. Хлопець знову опинився без одягу і мав дивний вигляд у довгих сімейних трусах і кросівках.
— Відхекався? — усміхаючись, запитав Рикпет. — На уроках фізкультури сачкувати не треба! і зарядку робити!
— Та йди ти... — незлобливо відповів йому Васла, але теж усміхнувся.
Як не дивно, охорони біля електростанції не було. За роки спокійного життя охоронці розслабилися і розлінувалися. З величезної зали долинав потужний рівномірний гул турбін. Рикпет озирнувся. Станція працювала вочевидь не на вугіллі. Рикпет пам’ятав, як вони з батьком їздили на риболовлю до Українки, до міста, розташованого недалеко від Києва. Коли проїздили повз Трипільську електростанцію, то він не міг не звернути уваги на величезні купи вугілля. Щодня станція спалювала десятки, якщо не сотні тонн вугілля, перебоїв бути не могло, тому на станції тримали постійний запас, цілі гори, які було видно здалеку. Тут нічого подібного він не бачив. Не було видно й атомних реакторів. Він згадав фотографії атомних станцій, особливо Чорнобильської. На кожній з них поруч із довгастою будівлею машинної зали, де стояли турбіни, було видно величезні куби, в яких містилися ядерні реактори. Тут і такого не було.
— Швидше за все, станція працює на газі, — припустив він, — виходить, треба перекрити газ.
— Або це... як його... Влаштувати це... коротке замикання.
— Тоді тут так жахне! — впевнено сказав Рикпет. — Усе рознесе дощенту, а
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Таємниця Великого Сканера, Олександр Юрійович Есаулов», після закриття браузера.