BooksUkraine.com » Сучасна проза » Священна книга гоповідань 📚 - Українською

Читати книгу - "Священна книга гоповідань"

150
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Священна книга гоповідань" автора Павло Петрович Коробчук. Жанр книги: Сучасна проза. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 31 32 33 ... 46
Перейти на сторінку:
вирватися.

– Мене звати Анатолій.

– Іван.

– Іване, давайте начистоту і по-швидкому. Я дивився документи по вашій справі. Ми можемо виграти суд, я раніше стикався з подібними провадженнями, знаю кілька дірок в законодавстві, ми зможемо ними скористатися.

– Манав я ці твої дірки. Правда не має появлятися через якіта там дірки. Правда ж тобі не дирокол.

– Суд цього не зрозуміє. Правди для суду не існує. Для нього існує тільки доведена в суді правда, відчуйте різницю. Часто правдою є те, про що найголосніше кричать. Так нам і треба буде діяти.

– Карочє, я викупив, шо нікого не парить, шо я в натурі ні в чому не винен. Всіх тепер парить тікі те, шо я маю довести свою невинуватість.

– Десь так. Справа резонансна, щодня під стінами суду збираються розгнівані люди, вони готові вас, м’яко кажучи, розірвати на шматки. Те, що ви постійно будете стверджувати, що ви не винні, нікого не переконає. Для виграшу справи мало голої правди, вона має бути переконливою.

– Фарисеї.

– Перепрошую?

– Нічьо. Забий.

Іван глянув на нього, як на Іуду.

– А ти сам, Толя, мені віриш? – спитав він у адвоката.

– В те, що ви невинні?

– Ага.

– Скажімо так, моя робота полягає в тому, щоб наші з вами алібі і аргументи були сильніші, ніж контраргументи опонентів.

– Тоїсть, тобі главне – комусь затерти так, шоб повірили, але самому вірити тобі в шось – без понту. І чим, при такому розкладі, ти не пастор, який проповідує аграріям слово Боже після того, як спить з монашками?

– Давайте без риторичних звинувачень.

– Та мені по боку. Але я можу тут провтикати десять років. І провтикати, як ти кажеш, – риторично.

Адвокат поправив свої велосипедні окуляри, розгорнув на столі папку з паперами, кілька хвилин погортав їх і спитав:

– Ви ніколи не були в Одеській області?

– В смислі?

– Просто в Одесі нещодавно відбувся подібний підпал. Тамтешні слідчі шукають винних, от ми й проводимо аналогії.

– З цими твоїми міліцейськими аналогіями мона засадити навіть гладіолус. В смислі, в тюрму засадити, а не на клумбі. Не був я ніде, я в житті далі своєї області світу не нюхав.

– А це даремно. Треба ж іноді розширяти горизонти.

– Щоб побачити істину – не канає трудитися. Треба напастой лежати і стогнати.

– Десь так і казав Еміль Сьоран.

– Еміль Сьоран? Це один з ваших підсудних, якого ви витягли з тюряги?

– Ні, це французький філософ.

– Ну от бач, мені для того, шоб виражатися фразами французької філософії, мона й не покидати свій район.

Після недовгої паузи адвокат спитав:

– Ви курите?

– Я не підпалював там нічьо.

– Ні, я не про це. Може, вам цигарок в камеру принести?

– Чьо ти такий добрий, блін, як самарянин якийсь?

– Знаєте, іноді природна поведінка людини лише здається добротою. А в цій ситуації краще сказати, що для мене це лише сухі правила хорошого тону.

– Тоже Еміль Сьоран?

Адвокат глянув на Івана, як на дебіла. Іван не помітив цього погляду і спитав зовсім інше:

– Які у мене шанси, шоб вийти?

– Ну, ви точно колись звідси вийдете. Я би ставив питання інакше. Скільки часу займе те, щоб вас звідси випустили. Все залежить від темпу слідства і від вашого бажання співпрацювати з ним.

– Тоїсть, вияснення правди тут нікого не парить?

– Правда, якою б вона не була, – це те, що під час вироку суддя зачитає з папірця.

Вони ще довго говорили, але вже посутніше, по деталях справи. З’ясувалося, що в підпалі також підозрюють одне місцеве кримінальне угруповання. Адвокат також розповів, що керівники цього кримінального угруповання добре підмазують слідство для того, щоб відвести від себе підозру, і, якщо добре копнути, то можна потрапити на правильних людей, які допоможуть роздути цю зачіпку.

діалог зі співробітником СІЗО. допит

Наступного дня Івана повели на допит. Посадили за стіл, і він просидів так у порожній кімнаті більше години, в кайданках, в тиші. В тиші, як у кайданках.

Потім у кімнату зайшли троє людей – двоє бикуватих мужиків, схожих на санітарів у морзі, і худий нервовий тип, якому піт заливав лобове скло, і він постійно витирався носовичком. Худий тип мовчки сів навпроти Івана й заглибився очима йому під череп. Іван з упевненістю, з якою він дивиться на бікс під нічним клубом, втикав на опонента. Війна поглядів тривала кілька хвилин, літали фугаси, звучала артилерія. Потім чоловік встав і вийшов з кімнати. Ні слова не було промовлено.

Відразу після цього на Івана кинулися двоє биків, скрутили його, прив’язали до стільця. І почали мудохати. Били філігранно, щоб не лишалося слідів – в нирки, в сонячне сплетіння, під печінку, ребром долоні по шиї. Це тривало більше години, без слів, тільки з болючими криками і злими стогонами Івана.

Згодом в кімнату знову ввійшов худий жевжик. Приніс з собою папку з паперами і ручку. Поклав перед Іваном і сів навпроти. Бики відійшли від них, розправили свої уявні санітарні погони і знову стали біля стіни, так, ніби вони всю цю годину там і стояли, так, ніби Іван сам себе замордував.

Гопник кілька хвилин приходив до тями, віддихувався, спльовував біль, знесилено намагаючись цим болем потрапити на берці двом бикам.

Худий чоловік витер черговий байкал поту з чола і хирлявим голосом – таким говорять люди після операції на серці – сказав:

– Ось папір, ось ручка. Постав свій підпис на трьох аркушах, внизу. А за все інше ми потурбуємося самі.

Іван важко дихав і дивився на аркуші паперу. Порожні аркуші! Порожні! На них можна буде написати все, що завгодно. Він не подумав, він відчув, що папір, який йому підсунули, – це і є прожите ним життя. Порожнеча, яка після його розчерку може трактуватися відповідними органами як завгодно. Все попереднє життя – злочин, під яким йому лишилося поставити підпис. Але хіба злочин – мати порожній аркуш життя?

І-три ще кілька разів уповільнено кліпнув і втомлено схилився і торкнувся лобом цих аркушів. У нього з горла вузеньким струмочком стікала кров і слина, з очей – сльози. Сльози проступали не від гіркоти моменту, а від того, що від деяких ударів сильно пекло в очах. Ця суміш замастила аркуші, кількома повільними рухами лоба він розсунув папери, кілька білих життів впало на підлогу.

– Рєпін, – сказав худий голосом, яким люди говорять після операції на мошонці.

Він поправив аркуші, підняв

1 ... 31 32 33 ... 46
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Священна книга гоповідань», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Священна книга гоповідань"