BooksUkraine.com » 📖 Фентезі » Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова 📚 - Українською

Читати книгу - "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"

57
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Житіє моє" автора Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова. Жанр книги: 📖 Фентезі. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 32 33 34 ... 279
Перейти на сторінку:
як могли ґоули стільки років переховуватися в самому центрі густозаселених земель, раз за разом нападаючи на селян, і ніхто нічого не підозрював. Особливу пікантність історії надавали жертви серед чистильників і поліцейських (ґулі з’їли якусь крупну шишку). Шеф регіонального відділу НЗАМПІС дав інтерв’ю, у якому висловлював досаду і каяття, досаду і каяття. А ще він клявся життям, що тепер в окрузі все буде добре. Я, прикинувшись хворим, утік з університету після другої пари і негайно пішов до своєї «балакухи», де мене і ощасливили номером «Західного Вісника».

— Міс Фіберті, нам треба серйозно поговорити.

Вона стверджуюче покивала.

— Хочеш закрити бізнес?

— Після того, що сталося, «нагляд» прочеше весь округ частим гребінцем. Мені не потрібні неприємності.

Вона зітхнула:

— Дуже шкода, працювати з тою з тобою було цікаво. Можна, — вона ніяково поправила окуляри, — мені написати про тебе книгу?

— Книгу?

— Роман. Звичайно, ім’я буде змінено.

— Думаєте, це хоч комусь буде цікаво?

— Думаю, так.

— Пишіть! — великодушно погодився я. — тільки дайте мені його погортати, коли закінчите. Не хочеться виглядати повним ідіотом.

Вона напоїла мене чаєм, я спакував свою картотеку і акуратно склав строгий діловий костюм.

— У вас не буде проблем через мене?

Вона посміхнулася:

— Якщо що, я скажу, що кімнату з телефоном у мене винаймали, а хто там жив, я не знаю.

Так ми і розпрощалися.

Я обгорнув чорний саквояж білим рушничком і відправився на звалище, де під охороною пса-зомбі мирно дрімало моє рогате чудовисько (якщо хтось наткнеться на них, мені буде вже не до саквояжів). І як мені попало так залетіти? Ніби ж, нічого такого не робив… принаймні — не планував. Головне, всі були задоволені, і раптом, одним махом — гоп! — і я практично ворог суспільства, принаймні, за версією НЗАМПІС. Треба зав’язувати з усяким криміналом! Я дав собі клятвену обіцянку відшукати в старих штанах візитівку капітана Бера, вставити її в рамочку і повісити над столом: якщо мене ще раз потягне на авантури — буду об неї битися лобом.

III. Артіль «Дурна Робота»

Добре відомо, що основи алхімії було закладено чорними магами. Менш відома істинна причина, за якою вони взяли на себе такий труд. При ближчому розгляді доводиться визнати, що рушійною силою цього процесу була не жага магів до пізнання, а елементарні лінощі: звертання до особистої Сили вони вважали більш втомливим заняттям, ніж розтирання в ступці сумішей порошків, і, природньо, першою остаточно сформованою алхімічною дисципліною стала піротехніка.

Глава 12

«Я добрий-добрий чорний маг, я дуже скромний чорний маг, я дуже-дуже…»

Дилема: чи маю я після всього, що сталося, вести себе тихо, чи навпаки — як всі? Зрозумійте мене вірно, я звичайно ж, дуже розумний і все таке, але акторське ремесло — не моя стихія. В міру переконливо мені вдається зобразити лише прості і природні реакції, а всякі складніші реконструкції — це скорше з практики білих магів. Як мені поводитися, якщо я знаю не те, що я знаю, про те, що я знаю?

А питання було актуальним, тому що Редстон гудів, як роздратований вулик (тьху, тьху, бджоли!). Я і уявити собі не міг, скільки шуму може спровокувати жменька епізодів моєї напівкримінальної діяльності, причому, що характерно, настрої громадськості з цього приводу були діаметрально протилежними до офіційної точки зору. Уявляю, як це дратувало чиновників НЗАМПІС. Мене звеличували, мене наводили як приклад, мною захоплювалися (зі зрозумілих причин, імені не називали, але я ж-то знав кого, про кого мова), а чорні настільки ласі до лестощів! Єдиним, що утримувало мене від гасання вулицями з репетом «Це я! Це я!», був собака-зомбі — лицарі лицарями, а таку витівку мені ніхто не пробачить.

Заняття в університеті перетворилися у справжнє випробування для нервів: Чвертка зиркав на мене хитрим оком (і чого мене тоді приперло показати йому мотоцикла?), а всюди, де чорні збиралися хоча би втрьох, негайно починалося обговорення «того самого». Ніщо так не збуджує нашого брата як чужа слава! При цьому всі (абсолютно всі) мої однокурсники були переконані, що здатні були здійснити те саме, але КРУТІШЕ. Один недоумок навіть намагався перейти від слів до справи, і містер Ракшат власноручно його віддухопелив (серйозно, до попадання в лікарню). Навіть білі розуміли, що інакше чорного, який уже так зарвався, не переконаєш, тому викладачеві за жорстоке самоуправство нічого не було.

Як страшно жити…

За результатами усіх цих новин в університеті організували оглядову лекцію про потойбічні феномени, обов’язкову для відвідування всіма чорними (а хто не з’явиться, не поставлять залік). Лектора прислали із НЗАМПІС. Безбарвна на фізію дамочка, ніяковіючи і мнучись, розповідала нам історію вивчення потойбічних сил, з деяким заїканням вимовляючи фрази типу «летальний кінець», або «свідків не залишилося». Жвавішала вона тільки під час демонстрації бридких на вигляд експонатів, що огидно на всю аудиторію тхнули формаліном.

А з деякими з цих експонатів я вже був знайомий. Без формаліну.

Після лекції всім (навіть мені) стало кристально ясно, що провернути всі описані подвиги міг хіба добре підготовлений екзорцист, якийсь чистильник у відставці або старий Магістр у пошуках красивої смерті. Незрозуміло було лише одне: як же тоді я живим лишився? Логічно міркуючи, треба було вибирати між одною з двох гіпотез: або у мені втілився дух Святого Салема, або дамочка-лектор десь трохи пересмикувала

Я, взагалі-то, і сам з дитинства добре розумію натяки, але тут навіть особливих тонкощів не треба було: на моєму підпільному бізнесі можна було ставити великий жирний хрест. Воно і на краще: скільки можна підставляти власну шию під неприємності? Правда, на мені висіли виплати за мотоцикл (ще п’ятсот крон) і необхідність допомагати родині (я не міг залишити їх без грошей — Лючик пішов у нову школу), але, на крайній випадок, можна було ще продати речі і за той же діловий костюм виручити на менше сотні.

Пора було починати серйозніше ставитися до життя — у майбутньому місяці мені виповнювався двадцять один рік, а після цього скидок на юність уже не робитимуть. В такому віці правильні студенти уже шукають виходи на майбутніх працедавців і напрацьовують стаж, а не ганяють на мотоциклі по всьому округу з чарівного сумóю і ціпком. Пора було визначатися, що миліше моїй душі — магія чи алхімія. Містер Даркон був правий, більшість ініційованих чорних вибирала кар’єру бойового мага (магам завжди простіше заробляти натурою, а не головою), але я це діло спробував і зрозумів, що робота чистильника для мене надто одноманітна. Погано тільки, виходів на підходящі технічні фірми у мене не було…

А Чвертка?

— Слухай, Роне, а як там наш

1 ... 32 33 34 ... 279
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"