Читати книгу - "Магія Часу: Ключі іншої реальності. Книга друга, Vasyl Shyrman"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Самообмеження — найгірший і найзлісніший вид індульгування.
Вчиняючи подібним чином, ми змушуємо себе вірити,
що чинимо щось значне, мало не подвиг,
а насправді тільки ще більше заглиблюємося в самолюбування,
даючи їжу самолюбству та почуттю власної ваги.
Карлос Кастанеда, Колесо часу
Самообмеження — найгірший, найпідступніший вид індульгенції. Вчиняючи таким чином, ми змушуємо себе вірити, що робимо щось значиме. Але насправді це веде до самолюбування і почуття власної важливості. Ось, по суті, цей тезис підтверджує попередній. Тут криється, так би мовити, крупинка істини або відкривається таємниця того, наскільки ми себе обмежуємо або не обмежуємо в чомусь. Бо маг не обмежений у своєму сприйнятті.
Людина нічого не може вигадати e цьому світі. Це все вигадано до нас і ми можемо лише обмежити себе або самообмежити у тому, що можемо отримати. Тобто це можливо, це неможливо, це прийнято, це не прийнято, це повинно бути, це не повинно бути. “Ось оголосили пандемію і ми в небезпеці захворіти”. Це все ваше свідомість. Це ви ставите собі обмеження.
Якщо ви ставите обмеження, що захворієте, ви й захворієте. Якщо ви ставите обмеження у тому, що у вас буде боліти, то у вас і буде боліти. Якщо ставите обмеження, що у вас не буде завтра їжі, у вас і не буде їжі. І цей страх, що завтра не буде чого їсти, багатьох підштовхує до того, щоб йти працювати на двох роботах, щоб було що їсти. Насправді людині не так багато треба.
Найголовніше те, що, працюючи на когось, ви виконуєте бюджет і вам дають лише ту частину, ті копійки. Потрібно працювати на себе. Слід прагнути знайти спосіб заробітку, який дасть вам можливість бути щасливим, бути радісним. Ось до чого я закликаю: виразити себе, виразити себе у творчості, у першу чергу, тобто творити, створювати. Ось що найголовніше! Якщо ви кажете: "Ой, у мене немає такої можливості або в мене вже не той вік", — як же, знову ж таки, ви себе самообмежуєте. Ви ставите собі межі, обмеження, які вас обмежують. І багато хто говорить на виправдання: "Ну як же, це ж неможливо, це ж щось там ще". Це все самообмеження, бо все залежить, у першу чергу, від того, які ви ставите собі межі.
Знаєте, є межа. Людина мріє про мільйон, але до цього мільйона її планка самообмеження ніяк не може просунутися. Вона не може отримати цей мільйон. Чи потрібен йому цей мільйон — це вже інше питання, бо спочатку потрібно розібратися, чи є обмеження. Якщо обмеження знімаються, то навіть людина, яка мріє про велику кількість грошей, не має цих обмежень, вона просто створює в просторі таку енергетичну дірку, знімаючи ці обмеження. І що виходить? Простір вимушений дати, вимушений надати можливості.
Звичайно, що найголовніше — це зняття обмежень, тобто зняття межі. Це не означає, що я знімаю собі обмеження — ні, це дуже тяжкий і важкий шлях. По-перше, потрібно навчити себе і зрозуміти, навіщо тобі це потрібно. Тобто треба поставити собі безліч запитань: навіщо, наприклад, тобі цей мільйон? Що буде потім? Як ти розпорядишся цими грошима? Чи будеш ти щасливим, коли у тебе будуть реалізовані можливості, які тобі надасть цей мільйон? І так далі і тому подібне.
От у мене буде великий дім. Окей, хто буде жити в цьому великому домі? Скільки людей буде жити? Я буду сам жити? Яка площа цього дому — там 300 квадратів? А ти подумав, хто буде прибирати цей дім, або ти будеш жити в пилу? Яка меблі там буде, які речі? Для чого це потрібно, як ці речі будуть піднімати тебе, розвивати, як вони будуть давати тобі рухатися? Я вже говорив, що з часом це все відійде на задній план. Рано чи пізно настане момент, коли ти дуже сильно пожалкуєш, що взяв таку велику площу. Ти зрозумієш, що ця площа тобі насправді не потрібна. Може, тобі потрібен був дім десь 20-30 метрів на околиці лісу, де ти міг би проводити час в усамітненні і радості. І, виявляється, тобі потрібно набагато менше коштів для життя.
Я про це кажу та не закладаю якусь програму, бо кожному своє, у кожного свій погляд. Але це всі самообмеження...
Всі самообмеження призводять лише до одного: вони змушують, так би мовити, розчаровуватися з часом. Для когось це досвід, комусь це потрібно. Але повірте, щоб насолоджуватися життям, не так багато треба. Я не закликаю до якоїсь там бідності або аскези — ні, бо і це є самообмеженням.
Маг взагалі не має обмежень. Він допускає у своєму житті всі варіанти, всі можливості. Якщо ми ставимо аскезу або якийсь межу, то це лише обмеження, яке ми створюємо. Знаєте, як... ми можемо, от у нас вийде... все це харчування самолюбування, це почуття власної важливості. Потрібно виходити з того, наскільки це корисно, наскільки це потрібно і заглядати не лише в те, що: "Ось настане день, коли я отримаю...", а проглядати, чому.
Наприклад, мрії збуваються. Мрії збуваються саме ті, які корисні для особистості. Мрії збуваються саме ті, які насичують, наповнюють, які можна назвати вічними. Або ж мрії, до яких прагне маг — це те, що може залишитися для нього назавжди. Ми іноді замінюємо поняття і в цьому вчиняємо самообмеження. Ми плутаємо поняття необхідності і потреби. Необхідність — це те, що необхідно для елементарного побуту, а потреба — це те, що потрібно для досягнення якихось цілей, самовдосконалення або отримання знань. Ось у цьому вся така дуже цікава різниця, розумієте?
Люди зарозумілі, заважаючи собі в цьому і плекають почуття власної важливості: наскільки це може потішити нашу важливість, нашу могутність. І саме у цьому плані ми можемо фільтрувати... Проблема у тому, що ці обмеження часто непомітні. Як же їх прибрати? Це називається категоричністю. Тобто, коли ми категоричні: "Я знаю, у мене є те-то, це або те". У справжній магії немає ніяких обмежень, їх потрібно усунути. Знаєте, маг може бути і мільярдером і бідним. І у тому, і в іншому випадку — це всього лише оцінка. Багатий і бідний — це лише самооцінка. Я не можу піднятися вище, ніж... це твоє обмеження. У мене є багато грошей і я можу дозволити собі що завгодно.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Магія Часу: Ключі іншої реальності. Книга друга, Vasyl Shyrman», після закриття браузера.