Читати книгу - "Візерунки долі. Я проти, Аграфена Осіння"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Як вони тут ходять у такому одязі? Підняла спідницю вільною рукою і пішла далі більш впевненою ходою.
– Дін, – згадала я дещо. – Артура попередили, куди треба йти?
– Ні, він обідатиме у своїй кімнаті, – не встигла я висловити протест такою дискримінацією, як він продовжив: – Він сам так захотів. Та і я на обіді не буду змушений бачити його кислу фізіономію.
Я зупинилася і подивилася на Величність, що безневинно зиркнув на мене.
– Невже тобі його анітрохи не шкода?
– Нітрохи, – була відповідь.
– А це ж ти винен, що Артуру зараз так погано.
– Це ще чому?
– Чому? – здивувалася я. – Адже через тебе Талія перенеслася в інший світ. Невже ти не почуваєшся винним, що молоде дівчисько опинилося в зовсім незнайомому місці, без друзів і сім'ї? – дивувалася я.
– А ти?
– Що я?
– А ти не почуваєшся винною?
– Та я тут до чого? – обурилася. – Чому я маю почуватися винною? – який же байдужий чурбак мені дістався в чоловіки!
– А я чому?
Ну абсолютно непробивний!
– Адже через тебе все сталося.
– Ти сама увійшла до Брами Світу, ніхто тебе не примушував. Якби ти цього не зробила, нічого б не сталося.
Ой, матінко! З такого боку я на те, що трапилося, і не дивилася. Адже він правий, я, справді, стала мимовільно винуватою у тому, що сталося. Кров відлила від мого обличчя, і стало так важко, ніби я раптом постаріла на двадцять років.
Як могло так статися, що я, не бажаючи нікому зла, стала причиною трагедії цілої родини? Пригадала слова Береніки про те, що вона згодна все життя ховатися, аби її дочка була щасливою. Як Міла, підхопивши палицю, кинулася захищати свою сестру, якою вважала мене, від чоловіка, який був майже втричі старший і якого вони з сестрою страшенно боялися. А Артур кілька місяців перевозив свою сім'ю з міста до міста лише для того, щоб краще сховати свою дочку. А зараз його дочка зникла, і в цьому я винна!
– Так, ти маєш рацію, – слова вимовлялися насилу, – я винна. Значить, я й намагатимусь все виправити...
Витягнувши руку з-під ліктя чоловіка, як п'яна, рушила вперед. І відразу ж була зупинена сильною рукою, що схопила мене за плече.
– Ану, стій! – я слухняно зупинилася, все ще намагаючись привести в норму дихання. – Як же ти збираєшся все виправляти?
Я смикнула плечем намагаючись вирватися, але марно.
– Пусти, мені боляче, – рука, яка мене утримувала, відразу ж розчепилася, і я знову пішла коридором.
– Наталю! Я поставив тобі запитання, – пролунав позаду голос Діна.
– Потрібно все повернути на свої місця, – ледве чутно відповіла, продовжуючи рух, відчуваючи, як мій голос звучить механічно і беземоційно, як у робота. Чому мені так боляче? І що саме болить, не можу зрозуміти. Невже це моя душа? Хтось мудрий сказав: «Дивна штука – душа. Ніхто не знає, де вона знаходиться, але всі знають, як болить».
– Наталю, зупинись, – я застигла на місці.
– Подивися на мене, – не хочу, не хочу дивитися на нього.
Не хочу бачити його обличчя з правильними рисами, не хочу бачити його гарні чорні очі, не хочу милуватися його приголомшливими губами, не хочу згадувати, як ці губи пристрасно і ніжно мене цілували, не хочу бачити його руки з довгими пальцями, якими він лагідно гладив мене по волоссю.
Зовсім не хочу його бачити! Я не хочу його... залишати? Як це може бути? Ми тільки недавно зустрілися, і я зовсім не знаю його. А те, що про нього знаю, мені зовсім не подобається. Тоді, що за почуття всередині протестує всіма силами, коли я думаю про те, що найправильніше – це повернути Талію її сім'ї, а мені повернутися до свого життя? Адже я цього хочу? Чи ні?
– Наталю, подивися на мене, – адже не відчепиться.
Неохоче підіймаю очі на свого чоловіка. Або майже колишнього чоловіка. Коли я повернуся додому, чи залишиться він моїм чоловіком, чи ні? Подумаю про це пізніше. Нині мені думати ні про що не хочеться.
– Мила, ми поговоримо про це пізніше, а зараз на нас люди чекають. Ходімо пообідаємо. А ввечері, я хотів би повечеряти з тобою, тоді все й обговоримо. Ти прийдеш до мене?
Дочекавшись, коли кивну головою, Дін знову взяв мене під руку і повів. Ми повільно пройшли коридор, а потім спустилися широкими сходами в хол першого поверху до людей, що чекали біля підніжжя сходів. Коли ми ступили на візерункову плитку холу і рушили далі, група, яка чекала на нас, розділилася надвоє.
Одна частина, як виявилося, це були фрейліни, очолювані Федерікою, струнким рядком примостилася за мною. Друга частина, що складалася з чоловіків у строгих чорних костюмах, очолювана Мерідом, так само прилаштувалася за Діном.
Величною процесією ми перетнули величезний світлий хол. Знову вступили у широкий коридор, обставлений вузькими високими тумбами, на яких стояли вази, розписані квітковими візерунками.
Краєм ока я кілька разів помічала, що чоловік дивиться на мене, ніби хоче щось сказати. Я не відреагувала на ці погляди, і він промовчав.
Тим часом ми підійшли до великих двостулкових різьблених дверей наприкінці коридору. За кілька метрів до них Дін зупинився. З-за наших спин вийшли Федеріка та Мерід.
Наблизившись до дверей, вони обидва відчинили їх і зайшли всередину. Слідом за ними поважно пройшла решта групи супроводу. Коли ми залишилися в коридорі самі, гучний голос за дверима оголосив:
– Його Величність король Тарлії, Кордевідіон Тарлійський, та Її Величність королева Тарлії, Наталія Тарлійська!
Яка дівчина не мріє почути такі слова про себе? Принцеса, королева – це щось таємниче, чудове, недосяжне. І ось зараз мене публічно назвали королевою. Рада я цьому, чи ні? Навіть сама не знаю.
Тим більше, що це може бути перший і останній раз, коли мене так представляють.
Цілком можливо, що завтра ввечері я вже буду вдома. Дін трохи потягнув мене за руку, і я лише тепер зрозуміла, що не зрушила з місця. Ну що ж, що трапиться завтра, побачимо, а зараз не варто змушувати людей чекати, і ми вирушили до трапезної.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Візерунки долі. Я проти, Аграфена Осіння», після закриття браузера.