BooksUkraine.com » Фантастика » Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський 📚 - Українською

Читати книгу - "Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський"

18
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Руйнівниця фортець" автора Марчін Швьонтковський. Жанр книги: Фантастика / Фентезі. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 36 37 38 ... 77
Перейти на сторінку:
подолали десять миль. До себе вона прийшла лише тоді, коли Руперт торкнувся її руки, і вона подивилася на Ладенбург, обкопаний так само чи навіть більше, ніж кілька тижнів тому. Місто було невеликим і не мало фортеці в своїх стінах, але рови й вали, що щільно оточували твердиню й добре обставлені солдатами, були серйозною перешкодою на шляху до воріт. Не кажучи вже про саму браму, масивну вежу із залізною решіткою.

Коли шотландці влаштували тимчасовий табір, необхідний для того, щоб поїсти і трохи відпочити, повторився ритуал, який вони вже виконували, коли востаннє стояли перед мурами міста: послали гінця з білим прапором, той відправився, повернувся через кілька хвилин і передав ввічливу інформацію, що їхня присутність не бажана на землях, приписаних Максиміліану Баварському, і комендант міста просить, щоб вони собі пішли. На цьому обмін чемностями закінчився. Герцоги та Катаріна невпевнено перезирнулися.

– То що тепер?– нарешті запитала дівчина.

– Гм, – Руперт прокашлявся. – Мабуть… Ну, не знаю, як інакше сказати: тепер твоя черга.

– А чого саме ви від мене очікуєте?– холодно відповіла вона, махнувши рукою в бік укріплень. – Що я залізу в окоп і зачарую кнехтів своїми манерами? Зрештою, мені потрібно місце, щоб робити будь-що. У Гейдельберзі я могла підійти прямо до воріт.

– А якщо ми зробимо тобі місце, ти приспиш тих, хто у вежі, як в Гейдельберзі?

– Дай мені перспективу, – пробурмотіла дівчина, простягаючи руку за підзорною трубою. І почала огляд укріплень.

Їй було ясно, що звістка про падіння столиці Пфальцу напевно дійшла до захисників. Укріплення були щільно обставлені людьми, і солдати були готові до бою. Біля гармат напоготові стояли їхні обслуги. На верхівці надбрамної вежі стояло кілька маленьких на такій відстані фігурок - біля їхніх очей теж блищали лінзи перспектив. На мить у Катаріни виникло неприємне відчуття, що вони спостерігають одне за одним. Дівчина опустила підзорну трубу.

- Не думаю. – Вона похитала головою, відповідаючи на поставлене раніше запитання. – Є деякі обмеження. Коли я досліджувала цей ефект, ще в Лейдені, чим меншою була ймовірність, що він спрацює, тим більше ціль очікувала, що її зачарують. Зараз вони в повній бойовій готовності. Це могло б спрацювати, але не обов’язково. Краще було б придумати щось інше.

– Але що?

– Уяви не маю. Проте мені обов’язково потрібно підійти до воріт.

Руперт зітхнув. Виходить, їм нічого не залишалося, як атакувати. Спостерігаючи, як шотландці готуються атакувати укріплення навколо міста, Катаріна пошкодувала, що відправила всіх етеромантів до Вюрцбурга – тут вони були б кориснішими. Проте загін Крейвена, якими командував молодий Віттельсбах, виглядав впевнено — солдати без вагань виконували накази, шикуючись у традиційний стрій — пікінери в центрі, мушкетери з боків. Через кілька хвилин після прийняття рішення про штурм, вони вже стояли в красивій лінії. Катаріна, роль якої на першому етапі атаки полягала в тому, щоб захистити солдатів від вогню, приєдналася до невеликого загону елітної піхоти, розташованої позаду основних сил. Знаючи, що йде на бій, вона раптом занервувала і витерла спітнілі руки об сукню. Під Гейдельбергом її підживив адреналін – і тут вона раптом засумнівалася у власних силах.

Вона почувала себе втомленою та знесиленою. Строкатий одяг шотландців, сморід горілих запалів і лопотіння сигнальних прапорців оточували її феєрією вражень, але все доходило до неї, наче крізь скляну стіну. Дівчина отряхнулася й зосередилася. У неї не було часу на роздуми чи примхи – їхні каре солдат рушили в атаку. Вона підняла руки і просто, не розмахуючи руками, не зминаючи реагенти в руках і не лепечучи арамейською, розтягнула над військами блідо-помаранчеву бульбашку щита. Через кілька хвилин у нього влучили перші гарматні та мушкетні кулі. Але вона цим не переймалася.

Шотландці, неухильно йдучи, досягли кордону перших укріплень. Катаріна нічого не бачила за широкими спинами свого ескорту, але десь попереду вона чула звуки бою: металеву какофонію клинків, що стикаються, брязкіт древців, м'який гуркіт мушкетних пострілів і жахливі крики поранених і вмираючих, які пронизували звукову картину бою. Обстріл тривав, бомбардуючи її щит градом куль.

Через кілька хвилин Катаріна відчула, що щось тут не в порядку. Краплі поту стікали по її спині та під пахами. У неї почала страшенно боліти голова. Все більше і більше гарматних ядер влучало в її щит, від кожного удару її череп відгукувався болісним ударом, наче кулі влучали не в світловий бар’єр, а прямо їй в лоб. Вона сприймала мушкетні кулі, що дощем летіли з міста, мов дратівливий брязкіт десь глибоко у власному тілі. Дівчина зрозуміла, що довго так не витримає.

– Гей! Гей, ти!– гукнула вона офіцеру, який командував її ескортом, який став навшпиньки, щоб краще бачити, що відбувається на полі бою. – Гей! Шотландець!– з зусиллям гукнула вона, намагаючись перекричати бойовий галас. Нарешті він почув її. – Доведеться зняти щит!– крикнула вона знову, коли він здивовано глянув на неї.

Офіцер не розумів ні слова по-німецьки, але йому варто було лише глянути на спітнілу червонолицю дівчину, яка похитувалася на місці, щоб зрозуміти, що відбувається. Він негайно послав гінця до Руперта.

Надто пізно.

Катаріна, мов крізь туман, побачила, як на вершині надбрамної вежі з’явилася постать у білому одязі. Перш ніж вона встигла усвідомити, що відбувається, домініканець — тому що це мав бути домініканець — вдарив її по щиту потужним сяючим снарядом, який блискучою хвилею поширився поверхнею бар’єру. Вона чудово знала цей ефект — сама розробила його для потреб голландського флоту, хоча він поширився світом як ефект Тромпа. Дівчина відчула, ніби хтось вдарив її бойовим молотом. Вона витримала б цей удар на початку бою – але після півгодини відбиття гарматних ядер у неї не було шансів це зробити. Її ноги підкосилися, і вона впала на дупу з голосним криком, радше від подиву, ніж від болю. Дівчина опустила руки. Щит зник.

Артилеристи та мушкетери гарнізону тільки цього й чекали. Вони одразу більш докладно націлили рушниці та гармати й почали стріляти в шотландців усім, що тільки мали. Вони були добре навчені — гарматне ядро ​​вражало ряди пфальцських військ чи не щохвилини. Одразу ж було оголошено про відступ — ті солдати, які не були залучені до бою, почали відходити. Великий шотландський офіцер підняв Катаріну з землі та, прикривши її своїм тілом, побіг у безпечне місце. Вона намагалася відірватися від нього, вдаряючи кулаками по його панциру, але марно.

Він поставив її лише за кілька сотень метрів, коли переконався, що вони в безпеці. Дівчина розгладила сукню, а потім люто,

1 ... 36 37 38 ... 77
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський"