Читати книгу - "Багряна кнея, Еллі Гарус"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Боячись розплющити очі, вона намагалася лягти на спину, але теплі руки згрібають її в оберемок та притискають до себе. Княгиня напружується та від страху вигинає спину, намагаючись вирвати свої долоні із захоплення незнайомця. Тяжке дихання над її вухом пестить собою і заспокоює. Лізетт готова була присягнутися, що поруч лежить інший чоловік. Вона все-таки зважилася розплющити очі й побачила перед собою лице князя. Його щоки заросли густою щетиною, але вона впізнала б його навіть, якби він не голився рік.
— Ну ось, розбудив тебе, серденько, – привітно цілує її плечі, хоча дав собі обіцянку не торкатися дружини, доки вона сама того не попросить.
Однак, почуття його були глибші. Ні сну, ні справ, ні спокійного дня, князь увесь час думав про Лізетт, як про п'янку ману.
— Міхай, я не впізнала твої обійми! Налякав… Ти як потрапив до спальні?
— Забрав ключі у служниці та відчинив двері. Ніч пізня, дощова.
— Ти такий гарячий, твої руки, – схопилася за його великі пальці, – і тіло теж. – Долоні княгині перемістилися на його груди. — Ти не хворий часом?!
— Хворий, – зізнався раптом він. — Давно хворий.
Лізетт зітхнула від почутого. Вона торкнулася чола князя губами. Він весь палав.
— Тебе треба знахарю показати, негайно. Що ти… ну що ти смієшся?
Вона хотіла піднятися, щоб запалити свічки, але Міхай не дав їй цього зробити. Він тихо реготав, пестивши її спину долонею.
— Від цієї хвороби жоден знахар не врятує, моя люба. — Князь підняв на спині дружини нічну сорочку й почав покривати її шкіру поцілунками.
Княгиня схилила голову на бік, посміхаючись, коротке цупке волосся на його щоках її лоскотало. Вона нарешті зрозуміла про яку «хворобу» мова.
— Кохання – твоя хвороба? Так, ти маєш рацію, напевно... сподіваюся це не заразно.
— Я не можу… не можу стримувати себе! Я не бачу тебе тижнями, не чую твого оксамитового голосу. Не бачу твоїх емоцій, коли ти сердишся, коли йдеш наперекір усьому аби добитися та відстояти своє.
Нащо тобі така складна дружина?
— На все життя, люба.
— Перестань мене спокушати, – Лізетт осмикнула сорочку й лягла. — Я не буду кохатися тільки тому, що ти цього хочеш. Де ти був ці дні?! Правду кажи, я більше не повірю в історії про поїздки у державних справах.
— Але це правда! – обурився князь. — Я розв'язував питання щодо будівництва оборонної стіни на кордоні з нашим потенційним ворогом.
Лізетт вислизнула з ліжка, вирішивши розвести вогонь у каміні. У замку ночі влітку все одно були холодними.
— Хто ж цей ворог?
— Лорд Аркхенський погрожує оголосити мені війну, якщо його люди продовжуватимуть незаконно перебиратися на вахнархські землі. Він ідейний правитель, але ж люди не від солодкого життя біжать до Вахнархії.
Полум'я вогню залило світлом кімнату, Лізетт простягла долоні ближче до каміна, щоб зігрітися.
— Ти дозволяєш біженцям з інших держав жити на своїй території?
— А чому я маю їм забороняти, краса моя? Ми знайдемо прихисток усім охочим.
Князь випростався у ліжку, спостерігаючи як при світлі полум'я, крізь тонку нічну сорочку, просвічуються тендітні, спокусливі вигини Лізетт.
— Чим більше народу ми зможемо обігріти, дати притулок та роботу, тим сильнішою й величнішою стане наша держава в очах опонентів.
— Ти створюєш для них сприятливі умови, щоб вони забажали лишитися у нас назовсім?
Міхай підвівся з ліжка, підійшов до каміна й став навпроти Лізетт.
— Мені подобається, що ти вмієш уловлювати найосновніше. У багатьох нових вахнархців уже є прихисток та робота. Я розпорядився, щоб частину данини із західних та центральних регіонів Вахнархії, за останніх три місяці, направили на будівництво житла. Якщо все піде як слід, то до перших заморозків їх заселимо. Таким чином ми розв'язуємо дві проблеми — даємо роботу біженцям на будівництві, а після завершення, кожен з них отримає житло, як оплату.
Лізетт посміхнулася. Сама ідея з будівництвом й роботою для людей їй дуже подобалася, але майнула тривожна думка, щоб ніхто з біженців не став випадковою жертвою нічного диявола. Якщо серед новоприбулих розповзуться чутки про тварюку, то люди уникатимуть вахнархські землі, й почнуть мігрувати в інші місця. Наприклад, у повіт Гертрун. «Сумніваюся, що батько поручиться за біженців. Він страх як боїться будь-яких конфліктних ситуацій, не говорячи про можливу війну!»
За вікном незабаром світанок. Князь та Лізетт балакали ще довго, сон навряд чи зморить її знову. Вона не наважувалася повернутися в ліжко та й біля каміна було тепліше. Присутність Міхая напружувала, він хотів її тіла знову. Князь обійшов ліжко й повернувся під теплу ковдру.
— Ну іди сюди, ти ж змерзла, — поплескав рукою по простирадлі, запрошуючи Лізетт до себе, – не бійся, сьогодні приставати не стану. Хочу полежати з тобою, стерегтиму твій сон.
Дурить чи правда? Лізетт усе-таки лягла з іншого боку ліжка, бо змерзли п'яти, кутаючись у ковдру. Вона не розраховувала на міцний сон, але сама того не помітила, як провалилася в несвідоме царство. Міхай, як і обіцяв, крадькома за нею спостерігав, міцно притискаючи свою любов до себе від страху, що вона розчиниться в пітьмі та він втратить її назавжди. Завтра князь візьме її з собою на будування стіни, тільки тому, що несила без неї коротати дні.
***
Стихнув вітер у засаджених полях. Вечоріє. Різнобарвним хороводом цвіли у садку пишні півонії, білі та червоні. Тільки у цій долині вони цвіли до такої пори радуючи око графині Сніжанської. Вона зрізала ножем для паперу квітку за квіткою, збираючи їх у букет та співала щось із церковних піснеспівів. Серце її ніби зайняте. Але раніше... слідом за ним босоніж по снігу, вона бігла, не оглядаючись. Боляче, холодно… але вона бігла, за ним бігла чи від нього? Жахливий сон не відпускає пам'ять, Хері здається, що він дражнить її спеціально, провокуючи до дій, на які графиня ніколи не наважиться. Смертельний страх узяв її у полон. Очі, вуста, ніс… обличчя, те що залишилося від нього, обгризене вовками. Навіть коли сонце світить, вона знала, що темний смуток із нею залишиться до кінця її днів. Вона того нещасного дня мріями летіла, коли її карета зійшла зі стежки й зустрілася з жахіттям. Хері програвала події й щоразу у її фантазії все відбувалося інакше: карета їде далі без подій, вона вільна, щаслива і ніколи не пізнає горя. Після фатального випадку Тимош її питався:
— Ти гаразд, ластівко?
— Так, я жива, а отже, все добре…
Справжні почуття Хері були викарбувані на її лиці. Барону більше не мав сенсу допитуватися. Як давно то було? Давно… а думками немов учора. Сніжанська вмостилася на краєчок крісла, склавши руки з букетом півоній на коліна. Квіти нагадали про минулу юність й загублену можливість помститися своєму кривднику за себе та за те коротке життя, яке не встигло народитися й одразу обірвалося. Так Хері вважала доки не стала здогадуватися, що те «життя» й досі існує. Тимош його врятував. Краплі сліз пливуть по щоках від сумнівів, що вона, можливо, змогла б щось виправити, але усе повинно бути вчасно. Згаяний час не повернути.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Багряна кнея, Еллі Гарус», після закриття браузера.