Читати книгу - "Крило метелика (частина 1), Кіра Леві"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Обмилась я швидко. Воду вже навіть розводити не треба було, так вона охолола. Миття голови відклала до іншого разу і більш сприятливих умов. Виникла в мене одна ідейка з примітивною парнею, але варто було б продумати її реалізацію з підручних матеріалів.
— Йдемо, руки оброблю, і займемося своїми справами, — Микита так і стояв, відвернувшись спиною до річки, доки я милась і прала білизну.
Назад до табору з нами поверталися Ілля із Соболєвим-старшим. Вони нарізали вербових лозин і замочили їх для кращої гнучкості в річці на добу. Післязавтра спробують плести пастку на раків.
Люди в таборі потроху пристосовувалися до життя.
Надихнувшись можливістю одягнутися тепліше, ніж у футболки, вільні від чергування чи рубки дров чоловіки приєдналися до Маргарити з Ганною. І тепер наш дизайнер командувала маленьким загоном підмайстрів.
Панкратов несподівано знайшовся на кухні у суспільстві Лізи та Аліни. Микиті я сказала сюди покликати таких травмованих, як він чоловіків — Гену і Матвія.
Денис Степанович травив мисливські байки, прикрашаючи дозвілля дівчат, і попивав ароматну каву із запасів Лізи. Сама я до цього напою була байдужа. Мені більше подобалося випити чистої прохолодної води, ніж якогось збадьорливого напою.
Аліна, побачивши мене, повідомила, що капітан чекав на моє повернення, і побігла повідомляти батькові, що я прийшла.
Влаштувавшись на протилежному боці великого обіднього столу, я почала акуратно знімати пов'язки з рук Геннадія, охоронця з хлопців Соболєвих. Прилиплі ділянки бинта обережно відмочувала, щоб не відкрити рани, що схопилися. Робота вийшла кропіткою. Я намагалася зберегти бинт, а не просто його зрізати та викинути. Після перев'язки випраю. Ще за наметом на мене чекали замочені у відрі речі загиблого. Якось не могла я доручити їхнє прання нікому. Цей тягар я сама звалила на себе і його нестиму.
Ліза займалася чимось незрозумілим. На столі перед нею лежали відірвані довгі стрічки туалетного паперу.
— Ліз, що робиш?
— Я порилася на смітнику! — дівчина засміялася, бачачи мій подив. — За кухнею є сміттєва яма для харчових відходів. Побутове сміття твої студенти вивезли в мішках, а для залишків овочів викопали компостну яму. Ось я і нарила в ній залишки млявої виделки капусти. Дивись, як вона почала проростати! Назбирала сім'яніжки гострого і солодкого перцю, розчавлені помідори, що підбродили, пожовклі в'ялі кабачки. Хочу зібрати насіння, відмити та розкласти на папері. Потім так і посаджу. Високу схожість, звісно, не гарантую. Але ж надія є!
— Молодець! — щиро захопилася. — А я про це не подумала!
Ліза махнула рукою.
— Тут хіба про все подумаєш? Голова обертом через новини. Ми в минулому! А чи на Землі?
— А це ми вам скажемо точно, коли з Поліною Михайлівною побачимо зоряне небо сьогодні вночі. За всіма ознаками небо буде безхмарним, — відповів за мене Лев Аркадійович.
Він красувався в новій курточці, зшитій з чохла автомобільного сидіння, з флісовими рукавами, що підозріло нагадували один із червоно-зелених пледів.
— З двох передніх чохлів Марго швидко пошила курточки, — повідомив Панкратов. — З іншими варіантами доведеться почекати. Сьогодні розпорють все, тканину попирають... О, мене взагалі за милом прислали, — Денис відставив порожню чашку і в очікуванні подивився на мене. — Одну куртку дали нашому заслуженому капітанові, у другу Сашка вліз, — чоловік заливисто засміявся. — Соболєв у дизайнерській шмотці від Маргоші! Ось хохма!
Усі, хто зібрався за столом, сміялися над жартом.
Не знаю чому, але на той момент мені стало легше на душі. Наче я переступила з усіма якийсь внутрішній рубіж і тепер можу йти далі.
На кухні була банка з мийним засобом для посуду. Її я і віддала як засіб для прання. Посуд можна мити й без мийного, використовуючи те, що дала природа.
Позаду до мене підбіг Іллюшка. Дитячі долоні обхопили мене за пояс, і теплий ніс тицьнувся мені в шию, викликаючи лоскітні мурашки на спині.
— Тьотя Поліна, а можна я з дідусем Сашком піду знову на берег? Нам же тепер треба всіх рибою годувати!
— Дідусем?! — я витягла хлопчика з-за спини та посадила поряд цього непосида.
— Дідусь Сашко сказав, що я можу так його називати, — дитина щасливо посміхнулася щербатим ротом.
Усередині кольнуло дурними ревнощами, але, що поробиш, хлопчик шукає чоловічої уваги, а Соболєв дав йому це.
Поруч усміхнувся Микита. Він був третім у черзі на перев'язку і сидів разом із нами за столом.
— Батько давно вимагає онуків. Біжи, Іллюхо, тітка не проти, — розписався за мене молодший Соболєв. — Ти ж не проти? — уточнив тихіше, зустрівши мій незадоволений погляд.
— Йди, добувач! — дала дозвіл. Нехай краще хлопчик буде зайнятий справою, ніж занудьгує і почне хандрити.
***
Ніч на ліс опускається дуже швидко. Перебуваючи на природі, про це потрібно пам'ятати та розраховувати час.
Закінчивши з медичною допомогою травмованим дроворубам, я покликала Лізу в намет. При світлі налобних ліхтариків ми з нею швидко розібрали весь запасний одяг із наших трьох рюкзаків. Найбільш одягненим на сьогодні виявився Іллюшка. Сам він зараз бігав у теплій флісці захисного кольору з капюшоном на гумці, що затягувалася. Крім камуфляжної форми, в якій він приїхав, на зміну лежав теплий спортивний костюм. Літня термобілизна бралася для ночівлі біля річки. Літо літом, а вночі біля річки сиро та прохолодно. Та й досвід попередніх походів не пропав даремно. Збиралися ми з толком по чек-листу для туристів.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Крило метелика (частина 1), Кіра Леві», після закриття браузера.