Читати книгу - "Не сама, Тена Дітна"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Ось воно! Це вже про особисте.
Мала, наче відчуваючи, що відкрилася значно більше, ніж цього хотіла, а я це помітив, обхоплює себе руками за плечі, закриваючись від мене, та відводить очі.
- Не бачив тебе вранці на річці жодного разу, – не дам сховатися, закритися. В мене інші плани.
- Дівчата не поділяють моєї любові до запливів, ще й таких ранніх, а самій страшно. Особливо після того випадку…
- Так, то я винний, - швидко погоджуюсь. - Пропоную в якості вибачення, завтра на світанку бути твоїм особистим супроводом, - бачу, що хоче, але має якісь сумніви, то дотискаю. – Обіцяю бути майже непомітним та мовчазним.
- Було б непогано, - погоджується мала. – Непомітним…
- Схід сонця близько половини п’ятої, пропоную завтра зайти за тобою десь о четвертій. Домовились?
- Мріяла нарешті відіспатися в єдиний вихідний, а ти пропонуєш вставати ще раніше? – намагається сховати свою розгубленість за напускною легкістю й зіскочити. Я їй цього не подарую.
- Можна не лягати, - мала знову напружується, тому поспішаю додати – влаштуємо сьогодні довгу вечерю, вечірній заплив із зірками, багаття, танці на березі та співи під гітару. Запросимо решту ваших… – уважно вдивляюся в її обличчя, намагаюся зчитати емоції. Закрита знову. Не здаюсь. Справа принципу. - Ну що, магістр, погоджуйся. Який з варіантів? Не лягати або ранній підйом?
- А спати коли? Завтра ж ще й ваше барбекю. До речі, ти обіцяв локацію та час.
- Магістр здувся? – провокую навмисно. – Аякже «вмію та практикую»? Свято призначено майже на вечір, тож буде час виспатися. Локацію сьогодні й подивимся. Хто взагалі в суботу лягає рано? То як? Згодна?
- Це ж не тільки від мене залежить… Та й купальників ми не брали і теплі речі… Вночі ж прохолодно, – не полишає надії знайти якусь відмазку.
- Зараз все вирішимо.
Дістаю телефон та набираю Тараса. Він із радістю підхоплює мою ідею, я в цьому навіть не сумнівався, та обіцяє все організувати. Мала уважно слухає й ошелешено дивиться, мабуть потай сподіваючись, що нічого не вийде. Не на того натрапила, мала. Закінчую розмову та ховаю в кишеню джинсів телефон.
– Ніяких проблем. Тарас зараз повідомить всім, а ти скажи Лорі, які речі тобі захопити. Вони з Тарасом все привезуть. Скажи, я крутий? – підморгую їй. Мене веселить її розгублене обличчя.
- Ага, - швидко оговтується вона. – Сам запропонував, сам погодився, сам влаштував, сам себе похвалив…
- Сам насолоджуюся, - хижо посміхаюся, а вона закочує очі.
Але через декілька хвилин вже розповідає Лорі що саме їй привезти.
Перед тим, як входити на подвір’я до Єгорівни, вирішую перестрахуватися.
- Не хочу тебе лякати, але ми з тобою одружуємося.
Ох, це потрібно було зафільмувати! Мала б стовідсотково отримала Оскара! З неї вирвалися одночасно свист, шипіння, обривки слів, обурення, збентеження, злість, шок. Вона зблідла й швидко почервоніла.
- Та… що ти верзеш?! – це була перша фраза, яку їй вдалося скласти. – Ти…
- Стоп! Бабуся на березі… - вгадав з кодовим словом?
- П-ф-ф… - набурмосена мала видала назовні звук гальм, які мені вдалося вчасно натиснути.
- Бабуся на березі, це Єгорівна, до якої ми прийшли. Вона місцевий Штаб екстреного оповіщення та Служба сільських новин в одному обличчі. Все село вже кілька днів бурхливо обговорює наші любощі, - мала голосно пихкає, викочує очі й стискає кулаки, - та готується до весілля.
- Що за… Що за маячня?! – вона набуває такого яскравого кольору, який томати мають тільки у рекламі.
- Це село, мала! Ти здивуєшся, але до твоєї появи моя тутешня репутація була без-до-га-н-но-ю, кришталево чистою! – в’їдливо дивиться та насмішкувато звужує очиська. Я б і сам собі не повірив, але це правда. – Тому тут тебе вважають моєю нареченою.
Її знову аж підкидає. Що ж в неї за проблеми із цим словом?
- Та це гарячкові марення! Повний абсурд! – вона зводить вгору та опускає руки у сповненому відчаю жесті.
- Цілковито згоден. Але заперечувати сільській громадській думці спростуваннями, це як намагатися зупинити вітер. Тут все працює інакше.
- Як інакше?! Здоровий глузд тут не працює?
- Му-у… – заперечливо хитаю головою. - Послухай, ти через тиждень все одно поїдеш, а мені тут ще довго згадуватимуть… Просто нічого не заперечуй. Підіграй. І все.
- Тому Олеся Степанівна нас вдвох сюди відправила?
- Підозрюю, що саме так.
- Добре… Пішли.
Звідки така рішучість? Сподіваюсь, що я про це не пошкодую.
Побачивши нас, Єгорівна ледь не бігцем вистрибнула назустріч. Вона виглядала так, наче її командирували нас зустріти весільним хлібом на рушнику. Ми з малою аж перезирнулися. Я їй очима: «Що я казав?» Вона теж очима: «ЖАХ!» А ми непогано розуміємо одне одного!
- Ой, діточки мої! Проходьте, любі, не стійте! – заголосила Єгорівна. – Я й не очікувала, Дем’янчику, що ти з нареченою прийдеш.
Мені здалося, що я почув як у малої скрипнули зуби.
- Я теж, - мала зобразила посмішку, що була схожа на ту, яку я робив у дитинстві, коли не бажав фотографуватися й намагався споганити фото.
- Вона в тебе така красуня! Ви така гарна пара! – Єгорівна складає долоньки й навіть відступає на крок, начебто так їй ще й сяяння над нами видно.
- Нажаль, це не так! – несподівано видає мала й так важко зітхає, що навіть я вірю в її вселенський смуток. - Я мала і дурна…
В мене навіть рот відкрився. Єгорівна завмерла та оніміла на кілька секунд, таке мабуть із нею вперше від народження.
- Дитинко, та хіба ж так можна про себе? – вперше чую, як у Єгорівни збивається подих. Вона сплескує руками та прикладає їх до грудей, а головою хитає, як китайський болванчик, зі сторони в сторону.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Не сама, Тена Дітна», після закриття браузера.