Читати книгу - "Осіннє Рондо місячної ночі"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Жінка всміхнулась. Так, кожна пора року чудова по-своєму, у кожній є свої родзинки, як-от ця. І хоча вона дуже любила тепло, у цій феєрії його відсутність була цілком виправданою.
Любка приготувала каву й вмостилася за столиком у кімнаті. Знову пригадала сьогоднішню зустріч, і тепла хвиля захлеснула її. Заплющила очі й заново пережила ті швидкі хвилини запаморочливого щастя. Вона мусить серйозно поговорити з ним, розпитати про його життя. Треба налаштуватися на це, зосередитися і з такими думками лягати спати. Може, тоді вдасться дізнатися бодай щось.
Дзвінок у двері порушив її роздуми. Тільки-но вона замислюється про щось важливе, хтось, як на зло, відволікає. Цікаві збіги, що вже почали переходити в закономірність… Хто цього разу?
Здивовано зазирнула у дверне вічко. Незнайома чоловіча постать, потираючи потилицю, тупцяла під дверми.
— Хто там?
— Ваш сусід!
Любка завагалась. Який іще сусід? Сусіди, яких вона приблизно знала й іноді зустрічала в під’їзді, зовсім не схожі на цього кремезного чолов’ягу.
— Я вас не знаю, вибачте, — відповіла, все ще роздивляючись постать на сходовому майданчику.
— Та я ж ось тут живу, біля вас! — на підтвердження своїх слів чоловік розчинив двері навпроти.
Любка завагалась, але все ж відімкнула двері.
— Чого вам? — спитала, не відпускаючи дверної ручки.
— Тю! Та ви боїтеся мене, чи що? — Обличчя сусіда розпливлося в простодушній посмішці, і він став схожим на пухнасте курчатко, душа котрого дивовижним чином потрапила в дуже тіло тигра. — Та ж я просто спитатись хочу! Я вселився сюди пару днів тому, і всі ці дні не можу збагнути, тут що — проблеми з водопостачанням, чи то в мене проблеми з краном?
— То ви придбали це житло?
— Ні, що ви! Я приїхав з Вінниці, по роботі направили на об’єкт. А цю квартиру просто винайняв на деякий час; подивлюсь, як піде з роботою.
— Зайдіть уже, не мерзніть тут. — Вона відчинила двері й пропустила гостя у тепле помешкання. — Мабуть-таки, ваш кран барахлить. З водопостачанням тут усе гаразд.
— От же ж халепа! — розчаровано змахнув руками сусід. — Доведеться цілий вечір марудитися. У вас є якісь інструменти?
— О, ні-ні! В мене кава є, — всміхнулась Любка. — Приготувати?
— Ага, залюбки вип’ю кави, — зрадів чоловік. — Все забуваюсь купити: що за пам’ять! Голова якась геть дірява. Потім згадую — і такий на себе сердитий! Ніби ж не такий давній, а пам’ять — як у старигана якогось! — Чоловік заливисто зареготав.
Любка насипала в турку каву, залила водою і поставила на конфорку. Затим знову ковзнула поглядом на сусіда. Нічого такий, веселий. На вигляд мав близько двадцяти шести, чи то непоголене обличчя додавало віку. Привертали увагу виткі пасма скуйовдженого світло-русявого волосся, пухкі губи; обрамлені рудими віями сірі очі, над якими нависали густі брови. Дуже тіло підкреслювала тісна біла майка, заправлена у спортивні сині штани. «І не холодно йому?» — промайнуло в думках.
— А ви, напевне, львів’янка? — всміхнувся чоловік, оголивши дещо жовтуваті, мабуть, від надмірного паління, зуби. Точно від паління, адже пальці його рук теж мали жовтуватий відтінок. — Так, я багато палю. Ніяк не подолаю свою слабкість, — винувато мовив він, помітивши доскіпливий погляд Любки.
— Я не львів’янка, теж винаймаю тут квартиру. І чому ви вирішили, що мене обходять ваші шкідливі звички? Це особиста справа кожного. — Жінка відвернулась, щоправда, визнаючи: не дуже вправно вийшло приховати свою нетерпимість до паліїв.
— Микола! — натомість відрекомендувався чоловік. — А як звати вас? Може, на «ти» будем балакати?
— Звичайно, чого «викати», ми ж не якісь там поважні персони, — погодилась вона. — Люба.
— О, яке гарне ім’я! — схвально мовив Микола й, схрестивши на грудях руки, обіперся об дверний одвірок. — Напевно, в твоєму житті багато любові?
— Так, це правда…
— Сідай, не стій. Кажуть, в ногах правди нема. — Жінка налила з турки каву й поставила перед гостем. — Може, чогось до кави? Десь в мене мають бути цукерки. Зараз.
Любка пішла до кімнати й взяла зі столика цукерницю з кількома цукерками.
— Полюбляєш солоденьке? — всміхнувся сусід.
— Еге ж! А що, невже хтось його не любить? — розгорнувши цукерку, жартома закотила очі.
Чоловік засміявся.
— Дивно. От балакаю з тобою якихось пару хвилин, а таке враження, що знаю тебе давно. Звідки це відчуття? — Микола заклав ногу за ногу, взяв чашку й голосно сьорбнув.
Жінка недовірливо глипнула на сусіда, проте подумки мусила погодитись, що і їй було з ним якось просто. Просто й легко, наче справді вони вже давно знайомі.
Раптом вона завмерла, широко розплющивши очі.
— Що з тобою? — занепокоєно спитав сусіда.
Любка продовжувала сидіти, вражено дивлячись на чоловіка.
— Господи… Та що ж це таке зі мною? — спитала вона радше саму себе, ніж Миколу.
— А що таке?
— Знаєш, в мене бувають відчуття дежавю. А останнім часом — дуже часто. Звідки вони беруться? Як таке може бути?! Ось ця мить, яка щойно була… я чітко пам’ятаю, що вже переживала її, розумієш? А от коли?..
Микола знову сьорбнув і поставив чашку.
— Значить, десь ми
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Осіннє Рондо місячної ночі», після закриття браузера.