BooksUkraine.com » 📖 Фентезі » На інших вітрах 📚 - Українською

Читати книгу - "На інших вітрах"

151
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "На інших вітрах" автора Урсула К. Ле Гуїн. Жанр книги: 📖 Фентезі. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 42 43 44 ... 76
Перейти на сторінку:
мало бути сто, але в повному складі їм ніколи не вдавалося зібратися. Всі ці люди були обрані королем. Одні з них представляли знатні князівські Доми Внутрішніх островів, які давно присягнули королю і короні; інші прагнули висловити інтереси окремих острівців і міст. Деяких король ввів до Ради, тому що сподівався побачити їх в ролі корисних і надійних помічників. До Ради входили також представники купецтва, судновласники, господарі фабрик, які не так давно з'явилися в Хавнорі та інших великих портових містах моря Еа і Внутрішнього моря. Все це були люди відомі, воістину чудові у своїй умисній ваговитості і темному одязі з важкого шовку. Були в Раді представлені і майстри з різних ремісничих гільдій, а також хитрі торговці, які вміють зробити вигідною будь-яку угоду. У натовпі виділялася ясноока жінка з загрубілими важкими руками — вона очолювала жінок-рудокопів Осска. Прийшли на Раду і чарівники з Рока в таких же, як у Майстри Онікса, сірих плащах і з дерев'яними палицями. Прибув також чарівник з острова Пальн по імені Майстер Сеппел; у цього чарівника ніякого палиці не було, але люди намагалися триматися від нього подалі, хоча вигляд у Сеппела був дуже доброзичливий. Були там і знатні дами, старі і молоді, з королівських ферм і князівств, виряджені в шовки з острова Лорбанері і перли з Пісочних островів. Дві жінки представляли найдальші острови Східної Межі — одна з них була з острова Іффіш, а інша з острова Корп. Обидві вони були щільні, кремезні, сповнені почуття власної гідності. Були на Раді також поети і вчені зі старовинних університетів Енладських островів, а також деякі капітани сухопутних військ і королівського флоту.

Всіх цих радників, як уже говорилося, вибрав сам король. Кожні два-три роки він неодмінно збирав їх і просив ще послужити йому, а когось відсилав додому з подяками і почестями і замінював іншими обранцями. Всі закони, всі податки, всі судові справи він неодмінно обговорював на Раді, прислухаючись до слів людей, і остаточне рішення приймав лише за згодою більшості. Існували, звичайно, і такі, хто заявляв, що Рада нічого не означає, що радники — це всього лише королівські маріонетки, але насправді все було інакше. Король дійсно міг наполягти на своєму, особливо якщо приводив вагомі аргументи. Однак він уникав таких ситуацій, часто взагалі не висловлював свою думку і завжди давав можливість Раді самій прийняти те чи інше рішення. І багато членів Ради давно вже зрозуміли, що якщо є достатньо доказів правоти того чи іншого судження, то цілком можна не тільки перетягнути на свою сторону інших, але навіть і переконати самого короля. Так що дебати всередині різних підрозділів і особливих відділів Королівської Ради найчастіше бували жаркими, а під час сесій, коли вся Рада засідала цілком, королю не раз висувалися досить серйозні заперечення, і в результаті голосування він програвав. Втім, Лебаннен був хорошим дипломатом, а ось політиком — досить байдужим.

І тому знаходив, що Рада відмінно йому служить. Крім того, найбільш знатні і могутні сімейства королівства давно вже стали ставитися до Ради з належною повагою. А ось простий народ на радників особливої уваги не звертав. Ці люди всі свої надії, всю увагу зосередили на особистості самого короля. Були складені тисячі ле і балад про «сина Морреда», про «принца, який верхи на драконі перетнув царство смерті», про «героя Соррі, що тримає в руках Меч Серріадха», про «гілки священної горобини» і про «Високий Ясен Енлада» — в загальному, про всенародно обожнюваного короля, який правив Земномор'ям під Знаком Миру. І погодьтеся, важкувато складати пісні про радників, які сперечаються з приводу портових податків.

Отже, не прославлені в народі, радники ланцюжком тяглися в Тронний зал і займали свої місця на покритих килимами лавах, що стояли навкруги голого дерев'яного трону. Всі встали, коли в зал увійшов король. І разом з ним увійшла та сама Жінка з Гонта. Велика частина присутніх бачила її раніше, так що її поява не викликало в залі ні найменшого шуму. За королем і Техану слідував якийсь крихкий чоловік в чорному, поруділому від часу одязі. «Виглядає як сільський чаклун», — зауважив купець з Кемері судновласнику з острова Вей, і той добродушно відгукнувся: «Точно!» Короля Лебаннена любили майже всі члени Ради або вже, принаймні, симпатизували йому; адже, врешті-решт, саме він давав їм захист, і чималий, і навіть якщо вони не відчували себе зобов'язаними бути йому за це вдячними, то судження його вони безумовно поважали.

Літня леді Беа, запізнюючись, вбігла в зал, і принц Сеге, який в цей день головував, велів всім сідати, а потім сказав:

— Послухайте, шановні члени Ради, що нам розповість наш король! — І в залі настала повна тиша.

Лебаннен почав розповідати — і для багатьох це було буквально одкровенням — про напад драконів на Західний Хавнор і про те, як йому разом з Жінкою з Гонта, Техану, вдалося вступити з ними в переговори.

Деякий час він спеціально тримав аудиторію в напрузі, докладно розповідаючи про більш ранні напади драконів на острови Західної Межі, а заодно повідавши присутнім історію, яку розповідав Онікс про ту дівчину, що перетворилася в дракона на вершині Пагорба Рока. Він також нагадав радникам, що Техану вважається як дочкою Тенар і Яструба, колишнього Верховного Мага, так і дочкою дракона Калессіна, на спині якого сам король був доставлений з далекого острова Селідор.

Потім нарешті Лебаннен розповів про те, що сталося поблизу перевалу в Фаліернських горах три дні тому, на світанку.

А закінчив він наступними словами:

— І дракон пообіцяв передати послання Техану Орм Іріан, яка знаходиться зараз на острові Пальн. Тепер їй ще доведеться подолати велику відстань до нашого острова — не менше трьох сотень морських миль. Але, як відомо, дракони здатні долати великі відстані куди швидше будь-якого судна, яке навіть підганяється чарівним вітром, так що ми можемо очікувати появи Орм Іріан найближчим часом.

Принц Сеге першим поставив Лебаннену питання, знаючи, що це питання буде йому приємне:

— А що ти сподівався виграти, пане мій, вступаючи в переговори з драконами?

Відповідь пролунала негайно:

— Набагато більше, ніж ми коли-небудь могли би виграти, намагаючись з ними боротися! Це важко висловити словами, але це чиста правда: проти гніву драконів немає захисту, і якщо вони дійсно мають намір напасти на нас, то ми загинули. На думку мудреців, лише одне місце, можливо, зуміє витримати їх натиск: острів Рок. Але на самому Рокові навряд

1 ... 42 43 44 ... 76
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «На інших вітрах», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "На інших вітрах"