Читати книгу - "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Щоб розробити письмовий план, який допоможе уникнути повторення минулих огріхів, дотримуйтесь таких пунктів.
• Відшукайте нову звичку на заміну старій. Замість пити алкоголь для зняття стресу людина може знайти альтернативи, наприклад: піти на прогулянку або зателефонувати другові. Вирішіть, яка здорова звичка допоможе уникнути повторення нездорової.
• Упізнавайте попереджувальні знаки того, що ви знову рухаєтеся не в той бік. Важливо весь час пам’ятати старі моделі поведінки, які можуть повернутися. Можливо, вам стане зрозуміло, що купівельна звичка знову виходить з-під контролю, коли почнете робити покупки через кредитні картки.
• Тримайте себе під звітом. Приховати або не зважати уваги на помилки стане складніше, якщо необхідно комусь звітувати. Розмова з близьким другом або родичем, який бажає допомогти у справі, у якій ви вкажете на свої промахи, може стати в пригоді. Ведіть щоденник або зазначайте на календарі свій прогрес, щоб підвищити шанси втриматися в такому режимі.
ПРАКТИКУЙТЕ САМОДИСЦИПЛІНУ
Самоконтроль — це не та річ, яка або є, або нема. Натомість усі в змозі підняти його рівень у своєму житті. Щоб відмовитися від пачки чипсів чи жмені печива потрібна самодисципліна. Так само як і для того, щоб виконувати фізичні вправи, коли немає бажання. Уникнення помилок, які можуть пустити під укіс увесь прогрес, потребує невсипущої пильності та важкої праці.
Ось про що варто пам’ятати, коли намагаєтеся підвищити рівень самодисципліни.
• Практикуйте вміння терпіти незручності. Коли вам самотньо й так і підмиває написати повідомлення колишній/колишньому чи тягне з’їсти солодощів, які зруйнують усю дієту, тренуйте вміння зносити дискомфорт. Хоча люди нерідко переконують себе тим, що «лише один разочок», це не зашкодить, результати досліджень свідчать протилежне. Щоразу, коли ви поступаєтеся, рівень самоконтролю падає.
• Ведіть позитивну розмову з самим собою. У моменти слабкості реалістичні твердження допоможуть дати відсіч спокусі. Вислови, подібні до «Мені несила зробити» або «У мене непогано виходить досягати цілей», допоможуть тримати себе.
• Не забувайте про цілі. Зосередженість на важливості цілей допоможе знесилити спокуси. Тож якщо ви сфокусуєтеся на тому, як буде добре, коли цілком оплатите автомобіль, то стане легше втриматися від такої покупки, яка посіє хаос у місячному бюджеті.
• Обмежуйте себе. Якщо ви знаєте, що найімовірніше, на зустрічі з друзями витратите багато грошей, то беріть лише незначну суму. Створіть умови, за яких вам складно, а краще неможливо піддатися спокусі.
• Запишіть список причин, чому ви не бажаєте повторювати цю помилку. Носіть цей список із собою. Коли минула звичка почне надити, перечитуйте його. Список може підсилити мотивацію опиратися старій поведінці. Приміром, знайдіть причини, чому вам варто ходити на прогулянку після вечері. Коли вам хочеться подивитися телевізор замість вправ, читайте перелік — він зміцнить прагнення рухатися далі.
НАВЧИВШИСЬ НА СВОЇХ ПОМИЛКАХ, ВИ СТАНЕТЕ СИЛЬНІШИМ
Залишивши школу у 12 років, Мільтон Герші пішов працювати в друкарню, але невдовзі зрозумів, що кар’єра у поліграфічній сфері його не цікавить. Тож хлопець почав працювати у кондитерському магазині. У 19 років він задумав відкрити власну компанію з виробництва цукерок. Мільтону фінансово допомогли родичі, та він започаткував справу. Однак підприємництво не мало успіху, і за п’ять років Герші оголосив про банкрутство.
Після невдалої спроби заснувати бізнес юнак поїхав до штату Колорадо, де сподівався розбагатіти в індустрії видобутку срібла, що тоді швидко розвивалася. Але він спізнився, і знайти роботу було вкрай складно. Зрештою Мільтон почав працювати ще в одного кондитера. Саме там він дізнався, як свіже молоко робить цукерки досконалими.
Містер Герші переїхав до Нью-Йорка, щоб спробувати відкрити цукерню ще раз. Він сподівався, що навички та знання допоможуть другому підприємству здобути успіх. Але Мільтону не вистачало фінансування та ще й в місті було забагато інших кондитерських. І знову його спроба зазнала невдачі. На той момент чимало родичів, які грошима підтримували ці підприємницькі спроби, почали цуратися чоловіка через його помилки.
Але Герші не здався. Він повернувся до Пенсільванії та відкрив компанію з виробництва карамелі. Удень Мільтон робив карамель, а ввечері торгував солодощами на вулицях з ручного візка. Урешті-решт кондитер отримав велике замовлення та зміг отримати позику в банку, щоб виконати його. Тільки-но замовлення було оплачено, Герші повернув банку гроші та започаткував Ланкастерську карамельну компанію (The Lancaster Caramel Company). Невдовзі він став мільйонером і одним з найуспішніших підприємців в окрузі.
Мільтон продовжував розширювати свою справу. Він почав виробляти шоколад та до 1900 року продав карамельну компанію, відкривши шоколадну фабрику. Герші невтомно працював над вдосконаленням рецептури свого шоколаду. Незабаром він став єдиним кондитером, хто масово виготовляв молочний шоколад у Сполучених Штатах, а невдовзі продавав продукцію по всьому світі.
Під час дефіциту цукру за часів Першої світової війни Мільтон відкрив власний цукровий завод на Кубі. Але щойно війна завершилася, цукровий ринок обвалився. Ще раз містер Герші потрапив до складної фінансової ситуації. Він позичив гроші в банку, але довелося закладати майно, допоки не повернув борг. Однак Мільтон Герші зміг відновити своє підприємство та повернув позику за два роки.
Йому вдалося не тільки заснувати успішне шоколадне виробництво, а й створити опромінене успіхом місто. Упродовж Великої депресії Герші зміг зберегти робочі місця для своїх працівників. Він збудував розмаїття споруд у місті, зокрема школу, стадіон та готель. Нова інфраструктура забезпечила роботою багатьох людей. Мільтон став і видатним благодійником.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «13 звичок, яких позбулися сильні духом люди», після закриття браузера.