Читати книгу - "Забути неможливо зберегти"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
– Аркадій Венедиктович щойно застрелився.
– Як застрелився?! – скрикнув молодший сержант, явно стривожений несподіваною звісткою. Втім, сержант і старший сержант лишилися напрочуд спокійними, капітан же приклав правий вказівний палець до вуст і просичав:
– Тш-ш-ш!.. Тут я запитую, зрозуміло?
– Га… Гаразд, – погодився молодший сержант тремтячим голосом.
– Отож-бо. Ну, то що тут у вас сталося?
– Аркадій Венедиктович із ним розмовляв, – старший сержант кивнув на Олега, який дочалапав до свого стільця й опустився на нього.
– Про що ви говорили? – тепер капітан звертався до журналіста.
– Про те, що мене відпускають.
– Невже?!
– Так… Він принаймні обіцяв.
Усі троє сержантів закивали, підтверджуючи слова Олега.
– До речі, он там на столі записка є.
– Що іще за записка?
– Що я не маю ні до кого претензій.
– Та невже?…
Капітан підійшов до столу, прочитав записку, не беручи папірця до рук. Його обличчя одразу ж посвітлішало, елегатним жестом він підхопив зі столу напівпорожню пляшку горілки, підійшов упритул до журналіста:
– Отже, ви пили це?
– Я, товаришу капітане.
– От і добре.
Короткий уривчастий рух – і пляшка вдарила Олегові в тім’я! Непритомний газетяр сповз на підлогу. При цьому очі молодшого сержанта мало не вискочили із орбіт.
– Товаришу старший сержанте, чому ваша людина не проінструктована належним чином?!
– Вибачайте, товаришу капітане!
– Ви-ба-ча-а-ай-те-е-е… – передражнив той. – Дійте, причому швидко! Доки клієнт не отямився, маєте замести усі сліди. Прошу діяти відповідально: йдеться одразу про декілька нерозкритих «висяків» та деякі інші важливі речі, про які ніхто ніколи не повинен дізнатися. На кону – авторитет декількох поважних людей нашого відомства, а також колишні наші працівники. Аркадій Венедиктович найперший. Маєте діяти відповідно.
– Так точно! – козирнув старший сержант і одразу ж спитав обережно: – А куди його… тепер?…
Капітан займався тим, що перегинав навпіл написану журналістом записку. Почувши таке, він відволікся від цього і мовив з докором:
– Товаришу старший сержанте! Я так бачу, інструктаж потрібен не тільки вашим людям, але й вам самому також.
– Винуватий, товаришу капітане!
– Ви-ну-ва-а-атий… На дах його, а звідти вниз. Цього писаку вже стільки разів по голові били, що приховати це в інший спосіб не вдасться.
– Слухаюсь!
– Дійте. І дивіться, не наслідіть у будинку зайве.
– Так точно! А завтра як?…
– Що завтра?…
– На роботу до нього. В редакцію його… в цю… як там її?.
– То не ваша справа, – підібгавши губи, процідив капітан. – Газетою займуться інші люди. Головний редактор в усьому допоможе, бо зацікавлений у подальшій співпраці з нами. Бачите, як оперативно він відгукнувся на наш запит? І флешку без проблем передав.
– Авжеж, – погодився старший сержант.
– Але там потрібна значно тонша робота. Ви ж і тут досі не закінчили. Скільки ж можна копирсатися, га?!
– Винуватий!
– Дійте.
Молодшого сержанта негайно відправили на кухню за рушником. Доки він виконував це розпорядження, капітан перегнув навпіл записку, відірвав її верхню частину, із погано прихованою насолодою прочитав:
– «Я, Марцулан Олег Петрович, претензій ні до кого не маю». Підпис, сьогоднішня дата.
Потім віддав відірвану частину сержантові, а той сховав записку Олегові в нагрудну кишеню сорочки.
Коли молодший сержант приніс рушника з кухні, ним обмотали голову журналіста, аби кров, що юшилася з рани на тімені та з носа, не капала по дорозі. Далі сержанти підхопили непритомного й винесли з квартири. Першим на сходову клітину вийшов молодший сержант, огледівся, чи немає там кого. Викликав ліфт і зафіксував двері ногою. Тоді сержант і старший сержант винесли бранця, всі упакувалися в ліфт і поїхали на останній – дев’ятий поверх.
Першим з ліфта вийшов знов-таки молодший сержант. Не виявивши нічого підозрілого, подав сигнал колегам, і поки ті виносили непритомного з ліфта, поліз пожежною драбиною відмикати люк, що вів на горище, а потім першим виліз на дах. Далі сержанти з усіма можливими обережностями витягнули Олега на дах. Піднесли до парапета. Зняли з голови рушника.
І треба ж такому статися: в цю саму мить оглушений журналіст отямився. Повів довкола посоловілими очима. Здригнувся від прохолодного вітру, що віяв тут, на даху. Прохрипів ледь чутно:
– Де це я?…
– Де, де?! В Улан-Уде! – пожартував старший сержант і подав знак підлеглим: – Дружно, разом!..
Олег так і не встиг уторопати, що й до чого, як міліціонери пару разів гойднули його, перекинули через парапет і відпустили в чорне нічне провалля.
У ті лічені секунди, доки тривав перший і останній у житті Олега вільний політ, зустрічне повітря дико свистіло у вухах. Але надто швидко, майже моментально з пітьми виник асфальт, і журналіст із всієї сили гепнувся об його темно-сіру
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Забути неможливо зберегти», після закриття браузера.