BooksUkraine.com » Не художня література » Історія України 1945 -1991, Олександр Гребьонкін 📚 - Українською

Читати книгу - "Історія України 1945 -1991, Олександр Гребьонкін"

49
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Історія України 1945 -1991" автора Олександр Гребьонкін. Жанр книги: Не художня література. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 45 46 47 ... 55
Перейти на сторінку:

 Проблеми літератури

У той же час творчість продовжувала жорстко регламентуватися, зазнавати цензури. Практикувалися  твори на замовлення верхів (за які платили високі гонорари), насаджувалися штампи «соціалістичного реалізму». Суворій критиці було піддано роман О. Гончара «Собор», в якому дано глибокий аналіз деформацій суспільного життя. 1 секретар Дніпропетровського обкому О. Ватченко немовби впізнав в одному з негативних образів роману самого себе. Це стало приводом для цькування роману (критика його назвала «ідейно хибним», «пасквільним»).

Під критику і заборони попали твори Р. Іванчука, І. Білика, Ю. Дрозда, В. Стуса. Фантастичні романи-феєрії  Олеся Бердника «Чаша амріти», «Зоряний корсар», «Подвиг Вайвасвати» вийшли в світ, але після активної участі автора у опозиційному русі (в УГС), були фактично заборонені і вилучені з бібліотек

Мало друкували й поетесу Ліну Костенко. Поетичний роман «Маруся Чурай» багато років пролежав у редакціях і лише у 1979 році вийшов окремим виданням.

Літературний процес цього періоду, попри всі досягнення, був суперечливим і неоднозначним.

4. Українське мистецтво

Музика

1960 - 70 - ті роки відзначаються проривом української композиторської школи на світову арену, опануванням новітніх течій європейської музичної культури. 214 композиторів входить до Спілки композиторів УРСР. Серед них такі імена, як П. Майборода, О. Білаш, І. Шамо, А. Філіппенко, Є. Станкович, М. Скорик.  

Серед нових оперних творів: «Т. Шевченко», «Я. Мудрий» Г. Майбороди, «Вій», «Шельменко – денщик» В. Губаренка, «Украдене щастя» Ю. Мейтуса, «Назар Стодоля" К. Данькевича, «Княгиня Ольга» Є. Станковича.  В нелегких умовах загальної русифікації,  чимало мистецьких колективів зберегли свій національний колорит.  На весь світ стали відомі хор імені Вірьовки, академічна хорова капела «Думка», заслужений ансамбль танцю УРСР ім. Вірського,  вокальне тріо «Маренич».

Світове визнання отримала національна школа вокального мистецтва. Яскраві імена української оперної сцени — Анатолій  Солов'яненко, Дмитро Гнатюк,  Євгенія Мірошниченко, Гізела Ципола.

Українські композитори створили низку яскравих пісень, які стали народними.  Серед них пісні Олександра Білаша «Два кольори», «Прилетіла ластівка», «Білий сніг на зеленому листі», «Мати». Було написано ряд пісень на вірші відомих поетів: «Пісня про рушник», «Чорнобривці», «Степом, степом», «Верба» та інші.

70-ті роки стали значним проривом у сфері молодіжної музики. Велике значення в цьому направленні мали пісні  композитора Володимира Івасюка. Він почав співпрацювати з молодою співачкою Софією Ротару та іншими виконавцями. В результаті народилися пісні, які співала вся Україна та за її межами: «Червона рута», «Водограй», «Пісня буде поміж нас», «Я піду в далекі гори» інші. На жаль, за трагічних обставин, В. Івасюк загинув. Але з його легкої руки в УРСР почалася естрадна кар’єра молодих виконавців Назарія Яремчука, Василя Зінкевича, Софії Ротару.

Додаток. Молодіжна музика

В галузі сучасної поп - і – диско- музики добре проявив себе одеський композитор Максим Дунаєвський (музика до серіалів «Три мушкетери», «Мері Попінс, до побачення»). Здобув популярність Микола Гнатюк, який переміг в деяких конкурсах з піснями «Танок на барабані», « Я з тобою танцюю», «Птах удачі». Незважаючи на штучні перешкоди, які влаштовували чиновники рок-музиці, в УРСР з’явилося декілька яскравих груп і виконавців. Перш за все це рок-гурт «Воплі Відоплясова»(«ВВ»), гурти «Крок», «ХХ століття», «Кут зору», «Дісплей» тощо.

Кінематограф і театр

Особливого розвитку в ці роки досяг український кінематограф.

У ті роки працювали три кіностудії : Київська (імені О. Довженка), Одеська і Ялтинська.

Вершинами кіномистецтва стали  фільми  так званого «поетичного кіно»: Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», Леоніда Осики «Захар Беркут», Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою», «Лісова пісня. Мавка»,  Івана Миколайчука «Вавілон ХХ» , Миколи Мащенка «Комісари», «Овід». Майже усі названі фільми мали призи на престижних кінофорумах.

1 ... 45 46 47 ... 55
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Історія України 1945 -1991, Олександр Гребьонкін», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Історія України 1945 -1991, Олександр Гребьонкін"