BooksUkraine.com » Інше » Занурення в патерни проектування, Олександр Швець 📚 - Українською

Читати книгу - "Занурення в патерни проектування, Олександр Швець"

15
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Занурення в патерни проектування" автора Олександр Швець. Жанр книги: Інше. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 46 47 48 ... 58
Перейти на сторінку:

При­клад збе­ре­же­ння знім­ків стану текс­то­во­го редактора.

Об’єкти кома­нд висту­паю­ть в ролі опі­ку­нів і запи­тую­ть знім­ки в реда­кто­ра перед тим, як вико­на­ти свою дію. Якщо зна­до­би­ться ска­су­ва­ти опе­ра­цію, кома­нда зможе від­но­ви­ти стан реда­кто­ра, вико­ри­сто­вую­чи збе­ре­же­ний знімок.

При цьому зні­мок не має публі­чних полів, тому інші об’єкти не мають досту­пу до його вну­трі­шніх даних. Знім­ки пов’язані з певним реда­кто­ром, який їх ство­рив. Вони ж і від­нов­люю­ть стан свого реда­кто­ра. Це дозво­ляє про­гра­мі мати одно­ча­сно кілька об’єктів реда­кто­рів, напри­клад, роз­би­тих по різних вкла­дках програми.

// Клас творця повинен мати спеціальний метод, який зберігає
// стан об'єкта в новому об'єкті-знімку.
class Editor is
  private field text, curX, curY, selectionWidth

  method setText(text) is
    this.text = text

  method setCursor(x, y) is
    this.curX = x
    this.curY = y

  method setSelectionWidth(width) is
    this.selectionWidth = width

  method createSnapshot(): Snapshot is
    // Знімок — це незмінний об'єкт, тому творець передає до
    // нього свій стан через параметри конструктора.
    return new Snapshot(this, text, curX, curY, selectionWidth)

// Знімок зберігає минулий стан редактора.
class Snapshot is
  private field editor: Editor
  private field text, curX, curY, selectionWidth

  constructor Snapshot(editor, text, curX, curY, selectionWidth) is
    this.editor = editor
    this.text = text
    this.curX = x
    this.curY = y
    this.selectionWidth = selectionWidth

  // У потрібний момент власник знімку може відновити стан
  // редактора.
  method restore() is
    editor.setText(text)
    editor.setCursor(curX, curY)
    editor.setSelectionWidth(selectionWidth)

// Опікуном може виступати клас команд (див. патерн Команда). У
// цьому випадку команда зберігає знімок стану об'єкта-
// одержувача перед тим, як передати йому дію. А в разі
// скасування дії, команда поверне об'єкт до попереднього стану.
class Command is
  private field backup: Snapshot

  method makeBackup() is
    backup = editor.createSnapshot()

  method undo() is
    if (backup != null)
      backup.restore()
  // ... Засто­су­ва­ння

Коли вам потрі­бно збе­рі­га­ти миттє­ві знім­ки стану об’єкта (або його части­ни) для того, щоб об’єкт можна було від­но­ви­ти в тому само­му стані.

Пате­рн Зні­мок дозво­ляє ство­рю­ва­ти будь-яку кількі­сть знім­ків об’єкта і збе­рі­га­ти їх неза­ле­жно від об’єкта, з якого робля­ть зні­мок. Знім­ки часто вико­ри­сто­вую­ть не тільки для реа­лі­за­ції опе­ра­ції ска­су­ва­ння, але й для тра­нза­кцій, коли стан об’єкта потрі­бно «від­ко­ти­ти», якщо опе­ра­ція не була вдалою.

Коли пряме отри­ма­ння стану об’єкта роз­кри­ває при­ва­тні дета­лі його реа­лі­за­ції, пору­шую­чи інкапсуляцію.

Пате­рн про­по­нує виго­то­ви­ти зні­мок саме вихі­дно­му об’єкту, тому що йому досту­пні всі поля, наві­ть приватні.

Кроки реа­лі­за­ції

Визна­чте клас тво­рця, об’єкти якого пови­нні ство­рю­ва­ти знім­ки свого стану.

Ство­рі­ть клас знім­ка та опи­ші­ть в ньому ті ж самі поля, які є в ори­гі­на­льно­му класі-тво­рці.

Зро­бі­ть об’єкти знім­ків незмі­нни­ми. Вони пови­нні оде­ржу­ва­ти поча­тко­ві зна­че­ння тільки один раз, через вла­сний конструктор.

Якщо ваша мова про­гра­му­ва­ння це дозво­ляє, зро­бі­ть клас знім­ка вкла­де­ним у клас творця.

Якщо ні, виймі­ть з класу знім­ка поро­жній інте­рфе­йс, який буде досту­пним іншим об’єктам про­гра­ми. Зго­дом ви може­те дода­ти до цього інте­рфе­йсу деякі допо­мі­жні мето­ди, що дають доступ до мета­да­них знім­ка, але пря­мий доступ до даних тво­рця пови­нен бути виключеним.

Додайте до класу тво­рця метод оде­ржа­ння знім­ків. Тво­ре­ць пови­нен ство­рю­ва­ти нові об’єкти знім­ків, пере­даю­чи зна­че­ння своїх полів через конструктор.

Сигна­ту­ра мето­ду пови­нна пове­рта­ти знім­ки через обме­же­ний інте­рфе­йс, якщо він у вас є. Сам клас пови­нен пра­цю­ва­ти з конкре­тним кла­сом знімка.

Додайте до класу тво­рця метод від­нов­ле­ння зі знім­ка. Щодо прив’язки до типів, керу­йте­ся тією ж логі­кою, що і в пункті 4.

Опі­ку­ни, неза­ле­жно від того, чи це істо­рія опе­ра­цій, чи об’єкти кома­нд, чи щось інше, пови­нні знати про те, коли запи­ту­ва­ти знім­ки у тво­рця, де їх збе­рі­га­ти та коли відновлювати.

Зв’язок опі­ку­нів з тво­рця­ми можна пере­не­сти все­ре­ди­ну знім­ків. У цьому випа­дку кожен зні­мок буде прив’яза­ний до свого тво­рця і пови­нен буде сам від­нов­лю­ва­ти його стан. Але це пра­цю­ва­ти­ме або якщо класи знім­ків вкла­де­ні до кла­сів тво­рців, або якщо тво­рці мають від­по­від­ні сете­ри для вста­нов­ле­ння зна­че­нь своїх полів.

Пере­ва­ги та недо­лі­ки Не пору­шує інка­псу­ля­цію вихі­дно­го об’єкта. Спро­щує стру­кту­ру вихі­дно­го об’єкта. Йому не потрі­бно збе­рі­га­ти істо­рію версій свого стану. Вима­гає бага­то пам’яті, якщо кліє­нти дуже часто ство­рюю­ть знімки. Може спри­чи­ни­ти дода­тко­ві витра­ти пам’яті, якщо об’єкти, що збе­рі­гаю­ть істо­рію, не зві­льняю­ть ресу­рси, зайня­ті заста­рі­ли­ми знімками. В деяких мовах (напри­клад, PHP, Python, JavaScript) скла­дно гара­нту­ва­ти, щоб лише вихі­дний об’єкт мав доступ до стану знімка. Від­но­си­ни з інши­ми пате­рна­ми

Кома­нду та Зні­мок можна вико­ри­сто­ву­ва­ти спі­льно для реа­лі­за­ції ска­су­ва­ння опе­ра­цій. У цьому випа­дку об’єкти кома­нд від­по­від­а­ти­му­ть за вико­на­ння дії над об’єктом, а знім­ки збе­рі­га­ти­му­ть резе­рвну копію стану цього об’єкта, зро­бле­ну перед запу­ском команди.

Зні­мок можна вико­ри­сто­ву­ва­ти разом з Іте­ра­то­ром, щоб збе­ре­гти пото­чний стан обхо­ду стру­кту­ри даних та пове­рну­ти­ся до нього в майбу­тньо­му, якщо буде потрібно.

1 ... 46 47 48 ... 58
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Занурення в патерни проектування, Олександр Швець», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Занурення в патерни проектування, Олександр Швець"