BooksUkraine.com » 📖 Наука, Освіта » 13 звичок, яких позбулися сильні духом люди 📚 - Українською

Читати книгу - "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди"

310
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди" автора Емі Морін. Жанр книги: 📖 Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 47 48 49 ... 76
Перейти на сторінку:
з само­оцінкою». Я пояснила, що з огляду на його тогочасну поведінку такі відчуття насправді були добрим знаком. Останнє, чого мені б хотілося, так це те, щоб ця людина була задоволена в таких обставинах. Звісно, не до кожного я звернулася би так прямо, проте, знаючи цього чоловіка та встановивши досить міцний контакт, я знала, що він витримає такі слова.

Наступні декілька місяців я насолоджувалася спостеріганням за тим, як цей чоловік зростає та міняється. І до кінця терапії йому стало краще, але не через те, що він осипав себе фальшивими нагородами. Замість цього людина почала заробляти гроші, припинила зловживати наркотиками та алкоголем і багато працювала над чемним ставленням до людей. Його сімейне життя покращилося. Стосунки з доньками поліпшилися. Він став почуватися значно краще, коли почав діяти відповідно до своїх цінностей. Занепокоєність стала стимулом до змін на краще.

Якщо вам не до вподоби те, ким ви є зараз, важливо виявити причину. Можливо, ви дієте так, що здорова самооцінка не будується. Якщо річ у цьому, знайдіть, що можна робити інакше, щоб поведінка відповідала вашим цінностям та намірам.

ЗМІНІТЬ СТАВЛЕННЯ

Якщо ви уже дієте відповідно до своїх ідеалів та цілей, однак чужі перемоги досі вас дратують, то, ймовірно, деякі ірраціональні думки можуть заважати сприймати власні успіхи. Якщо мислення весь час захмарюється думками на кшталт «Я нерозумний» або «Я не така здібна, як інші», то ймовірно, що ви обуритеся, коли побачите людей, які насолоджуються успіхами. Ви можете мати нераціональні думки не лише про себе, а й про інших.

Дослідження 2013 року під назвою «Заздрощі на Фейс­буці: прихована загроза вдоволенню життям користу­вачів» поясняє, чому деякі люди відчувають негативні емоції, коли проводять час у соціальній мережі. Виявлено, що найбільше гніву та обурення в користувачів викликають фотографії «друзів» з відпустки. Також вони дратуються, коли їхні «друзі» отримують багато привітань на дні народження. Дослідження має жахливий висновок: ті, в кого виникає чимало негативних переживань у соціальній мережі, відчувають зниження рівня задоволе­ності життям загалом. Чи це дійсно те, до чого прийшов сучасний світ: ми невдоволені своїм життям, бо думаємо, що інша доросла людина отримала більше побажань на день народження у Фейсбуці? Або ми обурюємося тим, що наш знайомий поїхав у відпустку?

Якщо ви помічаєте за собою образи на людей, застосовуйте ці методи, щоб змінити мислення.

Уникайте порівнянь себе з іншими. Зіставляючи себе та інших людей, ви порівнюєте непорівнянне. У вас є особистий набір виняткових талантів, навичок та життєвого досвіду, тож порівнювати себе з іншими — це не найкращий спосіб виміряти, чого ви варті. Натомість зіставте себе з тим, ким були раніше, та виміряйте, наскільки ви зросли як особистість.

Виховайте обізнаність у стереотипах. Працюйте над тим, щоб справді дізнаватись про людину замість автоматично складати судження на основі штампів. Не дозволяйте собі вважати, що той, хто здобув багатство, славу чи те, чому ви можете заздрити — погана людина.

Припиніть наголошувати на своїх слабкостях. Якщо фокусуватися на усьому, чого ви не маєте, то ви можете налаштувати себе ображатися на людей, у яких це є. Зосередьтеся на власних силах, навичках та вміннях.

Припиніть перебільшувати успіхи інших. Образа нерідко походить від перебільшення того, наскільки добре у людей йдуть справи, та схильності приділяти забагато уваги тому, що вони мають. Пам’ятайте, що всі мають свої слабкості, вразливості та проблеми — навіть ті, хто досяг успіху.

Не ображайте досягнень інших. Применшення чужих звершень тільки підсилить невдоволення. Уникайте говорити: «Його підвищення не такий уже несподіваний тріумф. Він його отримав, бо приятелює з директором».

Припиніть намагання з’ясувати, що справедливо. Не дозволяйте собі фокусуватися на нечесних речах. На жаль, люди інколи обманюють задля отримання переваги, і дехто може здобути успіх просто завдяки випадку. Але що довше ви будете розмірковувати, хто «заслуговує» на перемогу, а хто — ні, то менше часу залишиться на щось плідне.

ЗОСЕРЕДЬТЕСЯ НА СПІВПРАЦІ, А НЕ НА СУПЕРНИЦТВІ

За час практики я зустріла чимало сімейних пар, які ведуть рахунок здобутків один перед одним. Також доводилося бачити керівників, які заздрять досягненням власних працівників, навіть якщо компанія має з них зиск.

Доки ви будете сприймати людей у своєму житті як суперників, ваші зусилля весь час будуть спрямовані на «перемогу». Не вдасться мати здорові стосунки з тими, кого бажаєте лише випередити, а не допомогти розвинутися. Витратьте трохи часу на роздуми про тих, кого вважаєте конкурентами. Можливо, ви прагнете стати привабливішою людиною, ніж найкращий друг або подруга. Чи жадаєте мати більше грошей, ніж у брата. Зауважте, як сприйняття цих людей суперниками шкодить взаєминам. А якби ви почали розглядати цих людей як свою команду? Долучання до свого життя осіб з різноманітними талантами та вміннями насправді може стати вибудовуванням своєї переваги. Якщо ваш брат тямить у коштах, замість купляти стільки ж дорогих іграшок, як у нього, чому б не повчитися фінансовій грамотності? Якщо ваша сусідка піклується про здоров’я, чом би не попросити її поділитися двома-­трьома рецептами страв? Скромні манери поведінки творять дива у сприйнятті не тільки себе, а й інших теж.

У минулому розділі ми дізналися, що частина успіху Мільтона Герші походила від того, що він вчився на своїх помилках, але здатність приймати досягнення інших також стала в пригоді на його шляху до успіху. Підприємець не обурився навіть тоді, коли один із його робітників, Г. Б. Різ, започаткував своє шоколадне виробництво у тому самому місті. Попрацювавши на фабриці, Різ використав знання, набуті від Герші, щоб розробити власні цукерки. Кілька років по тому Різ створив укриті шоколадом горнята з арахісового масла та закуповував у Герші молочний шоколад.

Хоча Мільтон легко міг би сприймати Різа як конкурента, який відвертав клієнтів від його справи, Герші натомість підтримував бізнес власного працівника. Ці двоє перебували в добрих стосунках, поки продавали солодощі в одній спільноті. Після смерті обох підприємців Корпорація шоколаду Герші та Цукеркова компанія Різа (the Hershey Chocolate Corporation, the Reese Candy

1 ... 47 48 49 ... 76
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «13 звичок, яких позбулися сильні духом люди», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди"