BooksUkraine.com » Фентезі » Храм на горі, Еліза Донцова 📚 - Українською

Читати книгу - "Храм на горі, Еліза Донцова"

3
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Храм на горі" автора Еліза Донцова. Жанр книги: Фентезі. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 5 6
Перейти на сторінку:
3.

Усе це тривало недовго. Голос Фреї забринів, і відчуття сили наповнило простір, а потім усе це всоталося у кристал, який став зеленим.
— От і все, — промовила Фрея. — Можеш забирати його собі. Гарна робота.
Він кивнув, обережно піднімаючи руку. Ножа вже не було, але, попри те що рана загоїлася, у руці залишилося неприємне відчуття. Він простягнув іншу руку й узяв камінь.
— Все ж таки болить? Я починаю думати, що кров Альксарга не така вже й чиста.
— О, це в якійсь мірі навіть мене радує, — усміхнувся Бальтомир. — Дякую тобі, мамо. Це дійсно важлива річ для мене зараз.
— Будь ласка. Щось же я маю змогти зробити для сина.
— Ти багато робиш.
— Рада це чути.
Він окинув поглядом кімнату й помітив стелажі.
— Слухай, а я можу взяти у тебе дещо з твоїх запасів?
— З моїх запасів? — здивувалася вона. — Так, можеш. Думаєш щось самостійно зробити?
— Ні, на подарунок. Амелії... Вона тримає магазинчик магічних речей і багато чого робить сама.
— О! Он воно як, — усміхнулася жінка. — Бери, але з того, що тут є, людям можна використовувати не так уже й багато.
— Не так багато, кажеш... — він підійшов, розглядаючи баночки й коробочки.
— З того, що часто просять жителі з моїх гір і долин, то... Думаю, її може зацікавити магічна каніфоль.
— Каніфоль? — він скептично підвів брову.
— Я чую здивування у твоєму голосі, — засміялася жінка. — Але вона має чимало чарівних властивостей. Виготовляти її вміє мало хто, а користі в побуті багато. Нанесення на будь-що підсилює його властивості та довговічність. Музиканти за неї готові продати душу — так мені казали деякі торговці. І ще я дам тобі пару екстрактів, які можна додавати в косметику, якщо вона таке робить. Це також додасть певних переваг у самозціленні й відновленні енергії. Думаю, що ефект для людини, пов’язаної з драконом, буде тим сильнішим, якщо ти будеш поруч.
— Зцілення... — він покрутив один із флаконів у руках. — З цим можуть бути проблеми.
— Тобто?
— У неї невиліковна травма магічного характеру. Ні, стій! — він підвів руку, побачивши її погляд. — Я знаю, що можу її вилікувати. Власне, частково я вже це зробив. Але проблема в тому, що люди вважають її невиліковною. Амі часто ходить на обстеження до цілителей, і їх можуть сильно здивувати зміни, які вже є. Але повне зцілення може бути великою проблемою, бо я не можу пояснити, як це сталося навіть їй.
— Пояснити, кажеш... — Фрея замислилася. — А ти не можеш зводити її до відомого чаклуна або... можливо, до однієї прадавньої відьми?
— Ну, про перше я й сам думав, але характер травми дійсно був важким для зцілення. Хоча ні, проблема не в цьому, а в тому, що потрібно буде багато чого пояснити самому лікарю... А я не можу допустити, щоб хтось дізнався про мою особу. А от щодо відьми... Щоб привезти її до тебе, потрібен не один місяць. Точніше, люди так думають. А пояснення потрібне лише для них. Я не зможу пояснити, чому витратив пів року свого життя для сторонньої дівчини.
— Сам собі створив проблеми.
— Знаю, — Бальтомир важко зітхнув.
— Якщо затримаєшся трохи, я дам тобі маячок для телепорту.
— Але ж прадавні відьми не спускаються до людей! Тим більше так далеко. Хіба це буде безпечно для тебе і твоєї долини, якщо люди побачать тебе за її межами? До того ж храм...
— Ну... Я думаю, що для свого любого сина я зможу придумати, як обійти кілька перепон. До того ж мені цікаво побачити її, твою Амі. І захист поставлю відьомський на неї.
— Але...
— Чого боїшся? Не покусаю я її. Та й має ж у тебе бути десь рідна кров. На матір твою я не схожа, а от на сестру... або... треба подумати. Знаєш, а це дійсно цікаво. Набридло мені сидіти на цій вершині десятиліттями безвилазно. Минулого разу була так далеко за межами гір кілька сотень років тому, здається.
— Твій ентузіазм починає лякати. Але я дійсно буду вдячний за допомогу.
— Ох, тільки перед тим мені треба буде дещо завершити. Раніше ніж через пів року я навряд чи зможу покинути це місце.
— Нічого. Це все одно буде прекрасно.
— Але до того... Я зроблю тобі ще один артефакт зв’язку. Повідомлення можна буде відправляти непомітно, але не частіше ніж раз-два на місяць. У разі критичної потреби можна використати накопичувач, але... це зменшить ресурс артефакту. Ти можеш залишати його своїй парі або мати при собі, і якщо буде потреба, я прийду на допомогу або ж пришлю когось.
— Це більше, ніж те, на що я міг розраховувати, — він узяв її руку у свою й поцілував. — Дякую, мамо.
— Не варто. Я просто хочу нарешті побачити своїх онуків.
— Онуків?
— А ти як думав? Прадавня відьма, то й нічого живого в мені не лишилося? Ти зі своєю боротьбою ще не одне століття провозишся, якщо тобі не допомагати. А дівчина навряд чи так довго на тебе чекатиме.
— Твоя правда. Варто поспішити.
— Але будь обережним. Хто б що не казав, твій ворог має чималу силу, багато прихильників і більше досвіду. Якщо справи почнуть іти гірше, ніж того б хотілося, доправ її до мене. Я готова заявити про підтримку напівкровних драконів, навіть якщо через це почнеться війна з Альксаргом та його прибічниками.
— Я б не хотів, щоб це сталося.
— Більшість драконів не захочуть втрачати мене як союзника. Все, що він може, — це спробувати мене переконати або ж залякати. Але навіть у найслабкішій своїй фазі мене вистачить, аби захистити долину. Та й тепер я маю магічних захисників. Тому я й кажу тобі — не бійся за мене. А подружка твоя і досі смертна. Пам’ятай про це.
Він кивнув і відвернувся до стола з реактивами.
— Що думаєш робити зі смарагдом?
— Парний зв’язковий артефакт із можливістю телепортації.
— Непогано, — кивнула жінка. — Щось ще, окрім самого каменю, тобі потрібно?
— Думаю, що ні, але... Доки я тут, можна скористатися твоєю майстернею?
— Так, я навіть тобі допоможу.
Вони попрямували до іншої лабораторії з великими вітражними вікнами, де на великому столі було чимало ювелірного обладнання.
— Я вже став забувати, як у тебе тут усе зручно. І як добре, коли магія простіша за дихання.
— Отож частіше треба бувати вдома.
Вони просиділи десь дві години, доки в них нарешті вийшло завершити два маленьких кулончики, як хотів того Бальтомир. Магія могла значно пришвидшити процес, а в руках прадавньої відьми метал ніби сам плавився і набував потрібної форми. Але навіть тоді доводилося працювати над кожною деталлю окремо.
Врешті кропітка робота перетворилася на посиденьки за чаєм зі смаколиками, а під ранок вони таки завершили і далі просто говорили про різне, часом роблячи довгі паузи й споглядаючи магічний вогонь під ковпаком на столі.
В одну з таких пауз чоловік узяв один із кулонів до рук, потер пальцями.
— Не хочеш, щоб це був перстень? — хитро глянула на нього матір.
— Ти ж знаєш, що такий камінь краще приховати. До того ж... — він знітився, — для перстня ще зарано.
— Як скажеш, — хитнула вона головою, а потім узяла інший кулон у руки й тихо промовила заклинання. Від обох камінців пішло тьмяне світло, а срібло почало змінювати відтінок прямо на очах.
— Тримай. Це відведе очі й додасть їм сили. Я знаю, що й ти можеш зачаровувати, але мої чари все ще сильніші.
— Дякую, — серйозно кивнув він. — Мені дуже пощастило мати тебе на своєму боці.
— Сподіваюся, що з цим ти дійсно зможеш краще захистити її від Альксарга.
— Я теж. Але якщо доведеться битися за неї, то я не програю. Не маю права програти.
— Нехай допомагають тобі в цьому прадавні боги-творці, — вагомо промовила жінка, зітхаючи.
Розмова знову змінювалася тихим затишним мовчанням, а потім знову продовжувалась, доки у великих вікнах не розлилося світло від сходу сонця. Тоді Бальтомир, зітхнувши, підвівся.
— Я думаю, що мені треба йти.
— І навіть не відпочинеш? — розуміючи усміхнулася жінка.
— Не хочу марнувати час. Я не настільки довіряю людям і, тим більше, драконам, щоб лишати все як є надовго.
Фрея кивнула і теж підвелася.
— Я відкрию тобі портал, як тільки все зберемо.
— Дякую, — кивнув він із вдячністю.
***
Він вийшов із порталу в лісі, за пів дня їзди від містечка. Ступив кілька кроків хиткою ходою і обіперся на стовбур дерева, важко дихаючи. Перехід із насичених магією земель, та ще й на таку велику відстань, відчувався нудотою і втомою в кожному м’язі. Дістав з кишені зілля й випив кілька швидких ковтків. Постоявши трохи, випив іще одне. Почекав кілька хвилин і повільною ходою рушив углиб лісу.
За пів години дістався хатинки знайомого лісника, де міг позичити коня. Ці координати він часто використовував для повернень, адже відстань була зручною до кількох міст поруч. За порівняно невелику плату він міг опинитися вдома за кілька годин.
Лісник, кремезний дядько з акуратно підстриженою бородою, трохи здивувався, побачивши його.
— Щось ви сьогодні погано виглядаєте. Може, варто перепочити?
— Ні, — похитав головою. — Маю повертатися.
Той зітхнув, але погодився. Кінь був уже не молодим, проте це було краще, ніж долати всю відстань пішки. Гнати його вперед він не збирався. У крайньому разі залишалися драконячі крила. Не хотів розкривати себе, але якби щось загрожувало Амелії, таємниця втратила б свою цінність. Наразі ж причин для цього не було.
Під кінець шляху він ледь тримався на коні, але в місто в’їхав упевнено. Ще трохи кружляння вже майже темними вуличками — і попереду виднілася знайома будівля. Наче його чекали: у вікнах горіло світло, а скоро і двері відчинилися, і на порозі постала вона, його Амі. Радісний блиск у її очах змусив забути про втому.
Він вдома. Поруч із коханою. Хіба це не варте всіх зусиль?

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 2 3 4 5 6
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Храм на горі, Еліза Донцова», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Храм на горі, Еліза Донцова"