BooksUkraine.com » Публіцистика » Між двох вогнів. Чому ми досі обираємо між роботою та сім’єю 📚 - Українською

Читати книгу - "Між двох вогнів. Чому ми досі обираємо між роботою та сім’єю"

158
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Між двох вогнів. Чому ми досі обираємо між роботою та сім’єю" автора Анна-Марі Слотер. Жанр книги: Публіцистика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 50 51 52 ... 81
Перейти на сторінку:
професійні вибори.

Проте мені здається, якщо ви досі не одружені або не плануєте мати дітей і ваші батьки та інші члени сім’ї живі й здорові, ви можете подумати, що ця порада вас не стосується. Бути молодим — це потай вірити, що ти непереможний, що навіть, якщо ти знаєш багато-багато людей, які стикалися із цими проблемами, тобі якось вдасться оминути ці негаразди і все вирішиться само по собі. Звісно, я сподіваюся, що у вашому випадку це спрацює. Я знаю кількох жінок, яким вдалося створити сім’ї та побудувати кар’єри без компромісів з обох сторін. Але як ми кажемо в зовнішній політиці: надія не є стратегією, а також не слід розраховувати на щасливий випадок. Рано чи пізно, настане день, коли вам доведеться зустрітися із цими проблемами, без партнера або ж з ним.

Вам потрібно бути готовими. Без елементарного плану, імовірно, ви приймете поспішне рішення, про яке потім шкодуватимете. Більше того, навіть з найкращим планом у світі ви стикнетеся з безліччю перешкод. Неважливо, ви жінка чи чоловік, що працює на двох роботах, забезпечувати сім’ю та виконувати найпрос­тіші обов’язки по догляду за іншими — це важко. Не опускайте рук, але почніть думати про різні можливості та їх планування, найкраще — разом із сім’єю, друзями, колегами та керівництвом. Згадайте пам’ятну фразу Дуайта Ейзенхауера про армію: «Плани — нічого не варті{306}, але планування — це все».

Нова тривалість кар’єри

Найважливіша річ, яку слід запам’ятати, якщо ви молодий чоловік чи жінка, і плануєте кар’єру в Сполучених Штатах або ж в інших розвинутих країнах, це те, що у вас набагато більше часу в запасі, ніж було у ваших батьків. Якщо ви американка{307}, яка народилася в 1990 або пізніше, за даними Адміністрації соціальної безпеки, імовірна тривалість вашого життя — 86 років. Це значить, що 10 % жінок проживуть майже до 95 років{308}, а 0,001 % — до 113 років. Якщо ви середньостатистичний американець такого ж віку, ваша імовірна тривалість життя складатиме 82 роки{309}, менша, ніж у жінок, але все одно на 10 років більша, ніж у ваших дідусів. Цифри варіюються залежно від таких чинників, як освіта та раса, а також треба зважати на епідемію ожиріння{310}, яка є найвищою серед бідних американців. Серед деяких категорій тривалість життя нестримно зменшується. Проте освічені жінки, а також ті, хто достатньо заробляє, щоб планувати кар’єру, можуть розраховувати на більший строк, ніж їхні матері та бабусі.

Проживаючи довше життя, жінки отримують більше шансів та більше можливостей контролювати своє життя. Піклуватися про інших — уже не є нашим основним заняттям, навіть якщо ми витрачаємо тривалі періоди нашого життя (бажано разом з партнерами) на виховання дітей та догляд за літніми батьками. Ці періоди діляться на фази, коли інші стають на перше місце в нашому житті — по роботі чи з любові.

Спортсмени давно зрозуміли: щоб бути у чудовій формі, необхідно тренуватися з перервами. Ви набираєте швидкість протягом кількох хвилин, потім збавляєте її на трошки, перед тим, як знову збільшити. Кожен тренажер StairMaster або звичайний велосипед мають програму з перервами: базовий рівень усталеної швидкості змінюється з багаторазовими періодами інтенсиву. Якщо постійно займатися на повну, то у вашого тіла не буде можливості відновитися, а тому вам потрібно розрахувати, коли і як підвищувати та знижувати інтенсивність вправ.

З кар’єрою та життям можна поводитися так само.

Замість того щоб обирати лише одну кар’єрну драбину, як це робили наші батьки та бабусі-дідусі, після сорока чи п’ятдесяти-річної кар’єри, ви зустрінетеся з багатоповерховою ієрархією на різноманітних роботах. Залежно від ваших кар’єрних цілей ви захочете зробити все можливе, щоб піднятися хоча б на один із цих щаблів, досягти певного рівня або й навіть вершини. Проте між періодами докладання зусиль ви також зможете планувати перерви, сповільнення руху та роботу у більш гнучкому ритмі, роботу, яка буде краще поєднуватися з доглядом за дитиною.

Набагато краще, коли ви відповідаєте за свій професійний розвиток і думаєте про свою кар’єру, як про ряд різних робіт і життєвих досвідів, до яких ви можете обрати відповідні паузи. Хоча особливі перерви не завжди можна спланувати, але їх ідею, звичайно, — так.

Американська демографія рухається у цьому напрямі. Покоління 2000-х зараховують до початку своєї кар’єри перші десять років після школи, чого не робили попередні покоління. Професори Лондонської бізнес-школи Лінда Греттон та Ендрю Скот передбачили появу нової «дослідницької фази», у якій «люди у свої 20 {311} будуть відкритими та експериментуватимуть з різними ролями та вміннями, щоб зрозуміти, що їм краще вдається й що їм дає задоволення». Вони йтимуть на фізичний та підприємницький ризик, на який не наважаться пізніше, та інвестуватимуть у будування зв’язків та новий досвід.

На іншому кінці життя, покоління бейбі-бумерів «залишають» свої роботи, багато хто сподіватиметься на ще кілька десятиліть сил та здоров’я, що чекають попереду. Більшість з них прийдуть до того, що можна дозволити собі більше взагалі не працювати. Де­хто обере перерву, щоб провести час, якого в них не було на дітей, зі своїми онуками. Часто вони стають додатковими помічниками у догляді за дітьми, допомагаючи своїм синам та донькам досягти успіху у власних кар’єрах. Інші стануть вчителями, волонтерами для Корпусу миру, балотуватимуться на посади, працюватимуть у невеликих компаніях, застосовуватимуть свою мудрість та досвід, як консультанти, отримають нові дипломи та організують бізнес з дружиною/чоловіком або друзями.

У процесі робочого розвантаження та узгодження з роботодавцями продовжувати роботу на інших умовах вони проситимуть гнучкий графік, роботу на неповний день, проектну роботу та інші схеми, які покоління 2000-х та всі працівники, що жонглюють домашніми обов’язками, будуть раді підтримати.

Кар’єрне портфоліо

У новому плануванні кар’єри, ви повинні переосмислити, чим є кар’єра. Уперше, коли я почула термін «кар’єрне портфоліо» від Бріджет Кендал, британської журналістки, удостоєної нагород, яка працювала дипломатичною кореспонденткою BBC з 1998 року. Ми говорили про різні способи поєднати роботу з сім’єю, і вона згадала, що в Британії виникла ідея «кар’єрного портфоліо», що означає зробити кар’єру, працюючи на «портфоліо», що складається з різних робіт на неповний день{312}, і які разом формують повний робочий день та дозволяють реалізувати різні сторони вашої особистості. Британія, без сумніву, дуже відрізняється від Сполучених Штатів тим, що матеріальні виплати, пов’язані зі здоров’ям та пенсією, забезпечує більше уряд, ніж окремі роботодавці. Тим

1 ... 50 51 52 ... 81
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Між двох вогнів. Чому ми досі обираємо між роботою та сім’єю», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Між двох вогнів. Чому ми досі обираємо між роботою та сім’єю"