Читати книгу - "Ясон, Дзюбенко Вікторія-Магдалена"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Можливо я все ж заслужив кожен свій синець, кожну тріщину?
“Наступного разу, я обіцяю, наступного разу ми зустрінемося за кращих обставин”.
Дивна фраза, без звичного змісту, як же вона міцно засіла в моїй голові й не виходила.
Тим часом голос все стихав. Ноги кинулись в біг. Наздогнати… не маю уявлення, що я очікував там наздогнати. Звуки будили в мені надію. І тоді я зустрів його.
Нас з малечку настановляли - в ліс ходити небезпечно. Біля кожного вогнища знаходилась людина, яка розказувала жахливу історію першого й останнього знайомства з королем тутешніх лісів - бурим ведмедем.
Грізні, дужі тварини. Їх змальовували всіма фарбами страху. Дітей вчили боятись. Мені завжди здавалось, що тварина не може напасти просто так. То був день, в який довелось самостійно з’ясувати відповідь.
Я промайнув через зарості в ріст людини, з бажанням скоротити шлях, і вилетів прямо на галявину, де напівсивий ведмідь лапою роздирав кору дерева. Спершу спрацював інстинкт кинутись геть. Тіло вже змінювало позицію, проте було занадто пізно. Він розвернув на мене морду. На задніх лапах його ріст перевершує дорослого чоловіка. Очі шалено блищать.
Ще одна наука про ведмедів, яку я засвоїв не від дорослих, а від хлопців трохи старше - тікати, це найбезглуздіша ідея. Навіть якщо ти найшвидший в селі, на теренах лісу його безспірного володаря не обігнати.
Не відомо як довго в голові виникали думки, тіло не встигло навіть пів повороту виконати, як моя загибель несеться на мене, розбризкуючи слину і куски моху спід лап.
Біг, але не втік.
Мамо, невже це за те, що я не залишився з тобою? У відповідь на моє німе питання світ спершу повністю змовк, а вже за мить у вухах шалено задзвеніло, тіло скрутило від болю. Мені відчайдушно хочеться закрити очі. Так страшно бачити як тебе з’їдають живцем. Добре, що хоч звуки не чути.
А мох виявляється може бути таким ніжним і навіть теплим. Невже земля вирішила заховати моє тіло і не дозволити стати обідом? Це певно передсмертне марево. Я бачив, як помирала баба у сусідів, вона також говорила нісенітниці, які нікому не вдавалось зрозуміти. Ось і я так само лежу на обідньому столі у звіра, а відчуття, що мене огортає тепло ніжних жіночих рук.
Хто ж знав, що помирати так приємно.
Далі свідомість то виринала з чорної прірви, то линула назад.
Я пригадую вогонь, піч, дім. Моє рятівне тепло було спершу весь час поруч. Воно єдине у всьому світі давало сил триматись. Таке тендітне, здається йому більш страшно ніж мені. Пригадую в момент воно віддалилось і свідомість наче пронизало голками.
Плече роздирало від болю, частини тіла не відчутно. Жах, як лісна пожежа, за мить спалив до тла усе живе, витравив залишки моєї надії. І коли здавалось все світло зникло, а за наступним кроком на мене чекає вічність, вона переборола страх і повернулась.
Не стало одразу добре. Свідомість пережила біль і він наполегливо відмовлявся її покидати. Здавалось гірше ніж раніше стати не могло. Але тепер, окрім свого болю, я чув, як градом падають і розбиваються її сльози.
Нікому ніколи не говорив про те, що відчував тоді. Та й ніхто ніколи не питав. Мені складно згадувати той період, не стільки через фізичний біль, його я вже не пам’ятаю, я не знаю хто вона. Богиня чи жінка, жива чи примара.
Чиї руки так трепетно тримали мене. “Я поруч”.
Чиє серце поглинуло весь мій біль. “Я з тобою”.
Її голос я чую ночами.
Коли світ набув чітких обрисів, мене привітав дід і повідомив, що найгірше позаду, але найскладніше лише попереду. Дзвіну я зустрів пізніше. Одного разу вона вирішила принести мені води. Дід тоді прийшов оглянути плече.
Пригадую, він ще не встиг повністю спустити правої частини сорочки, так, що лиш край ран став видним, як глиняне горня полетіло на землю, розлетілось на дрібні шматочки, а вода розляпалась по всій підлозі. Вона спершу перестала дихати, а потім сльози покотились очима. Її тіло пронизувало трусіння.
Дідо спершу її заспокоював, тоді ввечері відшіптував. Після цього я дуже довго не зустрічався з Дзвениславою. Вона всіма можливими шляхами оминала мене. Я не засуджував її, мене б теж не приваблював вид каліки.
Якось, через рік, ми зустрілись біля криниці. Вона спершу не впізнала мене, а коли розуміла захотіла втекти. Пригадую, я взяв її за кисть і щось пожартував. З того часу, ми перетиналися і навіть часом говорили. Проте зблизитись не вдалось. За десять років, що я живу разом з ними було всього декілька випадків, що я потрапляв їй на очі без сорочки. І кожного разу все повторювалось. Я бачив, як сильно вона старалась стриматись, як боролась з собою, але нічого не вдавалось.
Я не можу продовжувати завдавати тобі болю! Я зробив крок назад, щоб збільшити відстань між нами й ще раз глянув на неї. Як і мить назад, вона продовжує стояти й не може зрушити з місця.
- Дзвенислава, я благаю, йди геть! - здається вона почала рухатись в сторону виходу, додивитись не судилось. Кремезний хлопчина схопив мене під руки й розвернув до Степана.
- Я тримаю, а ти зривай! Глянемо, якими бувають поламані крильця. - тікай, я тебе благаю, мені байдуже на цих дурнів, мені не важливі насмішки, але тут і зараз твої сльози я пережити не зможу.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ясон, Дзюбенко Вікторія-Магдалена», після закриття браузера.