Читати книгу - "Клуб зразкових чоловіків"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Добре. Це була ваша друга зустріч. А коли ви бачилися востаннє?
— Це і було востаннє. Просто вийшло, що за суботу я бачився з ним двічі.
— Тобто після суботи ви з Роговцевим не бачилися?
— Ні.
— Це Корж мені в середу сказав. Що от, мовляв, позавчора ввечері одним клієнтом стало менше.
«Еге, з цим Пашею ще працювати і працювати. Тяганини на місяць, — втомлено подумав Туполєв. — Але „Італійський гриль“ і весілля потрібно пробити якнайшвидше».
Розділ 261
Нержин під’їхав до будинку Литовцевої пізно ввечері. Вона дозволила йому з’являтися в неї в будь-яку годину дня і ночі, без попереднього телефонного дзвінка, чим Нержин не забарився скористатися.
Двері відкрила Іра. Вона виглядала стривоженою.
— Сергію, тут таке діється…
Нержин остовпів на порозі.
— Що сталося?
— Та ви заходьте, заходьте, — промимрила Іра. І, поступово впадаючи в істеричний транс, почала викладати Нержину:
— Розумієте, Сергію, Аркадій Всеволодович при смерті. Нам дзвонили з клініки, сказали, що сьогодні вдень його вкусила отруйна змія. Аркадій Всеволодович дуже полюбляв цих гадюк. Ми з Маргаритою завжди боялися, що це добром не скінчиться, але відговорювати його було марно… Маргарита поїхала до нього в клініку.
Іра розридалася. Нержин обійняв її за плечі та пригорнув до себе.
— Вибач, Сергійку, що я так, — вони перейшли на «ти» зовсім природно і непомітно. — Але останній тиждень — де просто апокаліпсис якийсь, я не знаю. За що нам усе це?..
Нержин відвів очі.
— Я теж зараз думав про це. Схоже, що хтось за вас… Точніше, за нас, — виправився він, — дуже міцно взявся. Ви не думали про те, що цей укус змії теж не випадковий?
— Не знаю, — розгублено сказала Іра. — А хіба можна навмисне зробити так, щоб людину вкусила змія? Людину, яка все життя возиться зі зміями?
— І я не знаю. Але мені здається, що тут не обійшлося без злого умислу. Занадто тугий вузол зав’язався навколо «Золотого кореня» і Клубу зразкових чоловіків.
Цієї миті клацнув дверний замок. За кілька секунд у кімнаті з’явилася усміхнена Маргарита.
2— Ну і ну! — знизав плечима Нержин. — Убивця-доброзичливець! Це ж треба таке придумати — послати отруйну змію і при цьому попередити, що вона небезпечна! Хто і навіщо міг на таке піти?
— Важко сказати, — замислилася Маргарита. — Я думаю, тільки той, хто діяв проти своєї волі — скажімо, йому було наказано убити Аркадія Всеволодовича, але ставати убивцею він не хотів.
— Шкода, що «доброзичливець» не представився. Ми б знали, кому потиснути мужню руку! — реготнула Іра.
— Чи жіночну, — немов ненароком докинув Нержин.
— Що ви маєте на увазі? — насторожено запитала Маргарита.
— Я тут думав, який був резон в убивстві. І дійшов висновку, що вагома причина могла бути тільки одна — його статки. Хто, по-вашому, є його спадкоємцем? Може, теперішня дружина?
— Давайте не будемо голослівно звинувачувати Марину, — запропонувала Маргарита.
— Хай там як, але про заповіт потрібно буде найближчим часом спитати Аркадія Всеволодовича. Зараз уже пізно, але завтра зранку обов’язково запитаємо. А якщо Черемха нічого не напутав із родовищем топазів — тоді можна навіть зрозуміти, яке саме майно найбільше цікавить його ворогів. До речі, я теж прийшов з новиною. Вісім годин в архіві Міністерства оборони принесли цікаві результати. Ви що-небудь чули про Німецьке повстання?
— Ні, — чесно зізналася Іра.
— Не дивно. Одна з багатьох білих плям нашої повоєнної історії. У червні 1953 року в Східній Німеччині, тобто в радянській зоні окупації, сталися масові заворушення. Загинули сотні людей, тисячі були арештовані. Між іншим, тоді було розстріляно і сорок радянських солдатів, котрі відмовилися стріляти в повсталих. Та от що цікаво. У Магдебурзі, за день до повстання, за порушення комендантської години арештували Ісака Аршкришера, радянського підданого.
Історія з ним досить загадкова. Судячи з документів, його звільнили на початку 1945 року з концентраційного табору. На війні він був фельдшером і після звільнення зміг влаштуватися при дивізіонному госпіталі. Дивізія після закінчення війни продовжувала знаходитися на території Німеччини. Аршкришер виявляв себе з найкращого боку і його залишили при госпіталі вільнонайманим. Органи його не чіпали, і він спокійно жив у Магдебурзі, на території дивізії. Але в 1953 році, напередодні повстання, запахло смаленим. Почалися перевірки вільнонайманого складу. Аршкришер не став чекати, коли по нього прийдуть, і втік. Та йому не пощастило: наступного дня Аршкришера затримав військовий патруль. Його посадили на гауптвахту, а за справу взялася військова прокуратура. З її протоколів я й обізнаний про цю історію.
— Але його, звичайно, не розстріляли? — уточнила Маргарита.
— Не розстріляли. Але дев’ятнадцятого червня на гауптвахту напав терористичний загін
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Клуб зразкових чоловіків», після закриття браузера.