Читати книгу - "Щоденники ката, Руслан Шабельник"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
ЩОДЕННИК КАТА
Все почалося із записки. Звичайно, якщо розповідати будь-яку історію із самого початку, то все починається від народження, як і закінчується смертю. У моєму випадку – зав'язка трапилася до мого народження – за часів телепатичних бунтів і розв'язка майже напевно відстоятиме від моменту моєї смерті.
Втім, як я підозрюю, на той момент мені буде все одно. Хоча, можливо, що ні. У багатьох культурах, на багатьох планетах сильний культ предків. Може його завести і на нашому Каер Морхені. І духи великих катів минулого стануть оберігати неофітів на нелегкому шляху вершителя доль.
Я серед інших.
Отже, не починаючи історію із самого початку – все почалося із записки.
Не паперової, цидулка прийшла на мій комунікатор, під час очікування у космопорті, і чорні літери на екрані склалися в слова: «Не лети рейсом 4280 Адоніс-ПАР».
Все, ні підпису, ні «погода у нас гарна».
На Адонісі я провів тиждень – рідкісна відпустка у напруженому графіку ката. Гостював у Сергія Светіна. Ось хто з нашого брата-телепата влаштувався, так влаштувався. І будиночок у нього, і райончик нічого так, та й робота – не те що людей життя позбавляти. Останнім часом, кажучи «останнє», я маю на увазі – кілька років – телепатам дозволяли працювати у метрополії. Скрипуче серцем, але дозволяли.
І Светін опинився серед щасливчиків, чи нещасних – як подивитися.
Сім днів пролетіли непомітно. Я йому байки з життя катів. Він мені – їжу, дах та розваги. Взаємовигідний обмін.
Ні, я не заздрив Сергію – переваги читача думок, та почуттів. За зовнішнім добробутом ховалося життя в атмосфері загального відчуження, підозрілості, що іноді переростали в пригнічену або відкриту ненависть. І все це ти відчуваєш, розумієш, читаєш у людях, зовні посміхаючись ним і намагаючись не казати виду. Добре ще на Адонісі не змушували телепатів татуювати крила носа, як на Олдеї, або носити громіздкі шоломи, що екранують, як на Тренті.
Рівною мірою Сергій не заздрив і мені. З інших, але цілком зрозумілих причин.
З ПАР я мав летіти на СІК, а звідти на КЕЦ, мабуть, зовсім погано було у стародавніх першовідкривачів із назвами. І ось, на тобі: «Не лети». Ні пояснення, ні підпису.
Порившись у довідковому, я дізнався, що наступний рейс до ПАР через вісім днів. Т-так, дилема. Робота не належала до розряду термінових, з іншого боку, зловживати гостинністю та сидіти на шиї Сергія ще тиждень, межувало з нахабством, з третього, коли ще надасться можливість відпочити, з четвертого, згадалося, що Сергій має власний, нехай і невеликий, але зореліт. До Південно-Африканської Республіки цілком долетить. Так чи приблизно так міркував я, набираючи номер Светіна на комунікаторі. Білява голова Серьоги з'явилася майже відразу, наче він чекав мого дзвінка.
– Привіт ще раз, – попрощалися ми по обіді, а віталися сьогодні вранці. – Можна позичити твій корабель.
– Що таке, рейс затримується? – Сергій, як і належить, був здивований.
– Та ні, тут така справа… – не розповідати ж йому про записку, наводячи весь ланцюжок висновків, що призвели до дзвінка. – Коротше кажучи, не лечу я сьогодні. А наступний рейс…
– Коли?
– За тиждень, трохи більше.
– Відмінно, забирай речі та повертайся. У мене відпустка все одно до кінця місяця.
– Може, корабель… твій.
– Із задоволенням, але я вже позичив його. Чи ти не хочеш погостювати ще в мене?
– Хочу.
– Тоді повертайся!
Ось так або приблизно так ми поговорили. Я подумав, здав квиток і повернувся.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Щоденники ката, Руслан Шабельник», після закриття браузера.