BooksUkraine.com » Інше » З ким і проти кого воювали українські націоналісти в роки Другої світової війни, Віталій Масловський 📚 - Українською

Читати книгу - "З ким і проти кого воювали українські націоналісти в роки Другої світової війни, Віталій Масловський"

260
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "З ким і проти кого воювали українські націоналісти в роки Другої світової війни" автора Віталій Масловський. Жанр книги: Інше. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 53 54 55 ... 84
Перейти на сторінку:
і нинішні шанувальники галицьких есесівців розглядають 14-ту гренадірен дівізіон СС «Галіцієн» тільки як «1-шу українську дивізію», чи як «1-шу дивізію української національної армії (УНА)». Якраз під цим гаслом у серпні 1993-го р. пройшла в Києві так звана «міжнародна наукова конференція», присвячена 50-річчю 1 — ої української дивізії УНА. Чому ж «міжнародна», коли міжнародний судовий процес над головними воєнними злочинцями гітлерівської Німеччини в Нюрнберзі визначив фашизм та його злочинні організації (в тому числі і війська СС), як «злочин проти людства»? Чому «українська» і «національна», коли творці й учасники цього фашистського формування служили Гітлеру, виконували його фашистську волю, а не захищали інтереси української нації і народів України? Та тому, що нинішні націоналісти в Україні та поза нею (від націонал-«демократів» до націонал-фашистів) не виконували і не збираються виконувати міжнародних зобов'язань, заснованих на гуманізмі і демократизмі. Сьогодні вони, всупереч міжнародним принципам, нахабно заявляють, що їх «рідні есесівці» боролись за «незалежну Україну», а дивізія СС «Галичина» була «національним військом», а її підрозділи ніколи не брали участі в каральних акціях проти мирного населення. Факт, звичайно, безпрецедентний! Тому-то цi новоявлені «національно свідомі» і запросили на «свято»-збіговисько в якості «гостей» усіх колишніх есесівців. От і з'їхалися до Львова і Києва з усього світу ті, до яких і досі діє закон міжнародного трибуналу в Нюрнберзі «без строку давності».

Сьогодні серед шанувальників галицьких есесівців гуляє створений ними ж міф про «шанс України» при створенні дивізії СС «Галичина». В епіцентрі міфу лежать «виправдання» В. Кубійовича у «Вістях братства колишніх вояків 1-ої УД УНА» (Ч. 3–4 за 1954 рік) свойого «коляборанства» і «коляборанства» його наближених:

Ці «виправдання» Кубійовича зачитав на конференції один із організаторів її Іван Драч від імені української всесвітньої координаційної ради (є й така!), відкриваючи «міжнародну наукову конференцію» 21 серпня 1993 р., присвячену 50-річчю від часу створення «1-ої української дивізії УНА». І тут же той же Драч сформулював суть міфу:

Якась «фантасмагорія» виходить у пана Драча, розрахована на недолугих! Тут вам не «протуберанці сонця», які недавно оспівував цей національний поет, а час, де б «промовляла зброя». Для Драча байдуже, що, як свідчать документи, чимало авторів і живих очевидців, дивізія есесівців «Галичина» формувалась як поліційна формація в системі каральних органів нацистів, з поліційними офіцерами і підофіцерами, з поліційним генералом на чолі, з усіма поліційними атрибутами, і діяла не як поліційна, а фронтова. Даремно мріяли націоналісти з Галичини, що дивізія каральних військ СС може стати зародком національних збройних сил. Поліційні формації ще ніколи і ніде не формували національну армію. Дивізія, пане Драч, від початку і до кінця свого існування (опріч кількох тижнів перебування під Бродами на Львівщині) виконувала каральні функції: проти партизанів Франції і Словаччини, радянських, польських та югославських партизанів та мирного населення, яке всіляко підтримувало партизанів. 4-й поліцейський (галицький добровольчий полк СС) полк двічі штурмував Гуту-Пеняцьку, польське село на Львівщині, в результаті чого загинуло мученицькою смертю понад тисячу поляків, жителів цього села, та польських і радянських партизанів.

Пану Драчу треба елементарно вникнути в суть справи, перш ніж говорити і писати про те, що дивізії, мовляв, приписують каральні акції проти мирного населення. Про яку ж «неперервність боротьби нашого народу за свою свободу» ви, поете, торочите, коли тут нема ні крихти народного і національного?! Якщо пан Драч вважає, що 14-та гренадерська дивізія СС «Галичина» творила «неперервність боротьби нашого народу за свою свободу», то інший пан, Михайло Косів, народний депутат України і відомий діяч Руху, шукає в творенні дивізії есесівців «доцільність вибору». У передмові до збірника «Порив» (Львів, 1994) він пише: «Віддавна непокоїть мене питання: чому в середині 1943 року, коли вже було очевидно, що Німеччина війну програє, значна частина політиків з ОУН (мельниківське спрямування) вдалася до формування дивізії «Галичина», що діяла у системі німецьких військ?».

Відповідь на поставлене питання пан Косів негайно знаходить. Справа, мовляв, у тому, що галицькі націоналісти шукали вихід з ситуації «двох зол» (гітлерівської Німеччини і Радянського Союзу) і вибрали «менше зло», тобто гітлерівську Німеччину. Косів зауважує при цьому: «Але ж — чи справді нацистська Німеччина була меншим злом? Для переважної більшості галичан, вихованих на грунті не лише української, але й німецької мови і культури та в австрійських навчальних закладах, звиклих до військового вишколу німецькою мовою ще від часів служби в австрійській армії, фашизм являється тимчасовим явищем, недугою, що вилікується і минає. Гітлер — перехідною фігурою, а Німеччина в цілому асоціювалася з європейською цивілізацією».

Пан Косів, який в останні роки нажив собі славу «проповідника еліти й елітаризму» і «викривача русифікації», нарешті, як бачимо, заговорив про онімечення Галичини та про «німецьку цивілізацію», правда, не згадуючи, хто ж були в Галичині ті німецькі «культуртрегери» i «штудієнрати»! Треба чесно сказати, що австро-німецькі «наставники» i «носії культури» запаморочили голови багатьом минулим і нинішнім косівим. Тому сьогодні вони так запопадливо заговорили про «еліту», «німецьку цивілізацію», «європейську культуру» і Галичину, яка, мовляв, завжди уподоблювалась «цивілізованому Заходу».

«Отже, — резюмує пан Косів, — коли вибір випав на нацистську Німеччину, як менше зло, то для цього були вагомі політичні причини».

Однак, цих «політичних причин» штудієнрат Косів не може (чи не хоче?) назвати, бо вони були наскрізь просяклі смородом комірки галицького міщуха та орієнтацією його на «західні окціденти», особливо на нацистську Німеччину.

Дарма втішається культуртрегер Косів тим, як майстерно виправдовується «коляборант» Кубійович за своє тифозне «коляборанство». Елітарному панові з когорти галицьких нардепів добре відомо, що сучасна розбещеність не комуністами «посіяна», а лжекомуністами, які при нинішній нагоді стали негайно, і «щирими католиками», і «щирими патріотами», і «щирими націоналістами», і «провідниками національного елітаризму» в задушливій атмосфері моральної розбещеності, духовної зневіри і пустоти.

Тут же пан Косів порушує «кардинальне питання», яке він так хотів би поставити перед усім світом — це питання про колябораціонізм: «У загальному сенсі співробітництво з нацистською Німеччиною періоду III рейху вважається колабораціоналізмом, натомість співробітництво з комуністичною Росією періоду Совєтського Союзу колабораціоналізмом не вважається. Тільки через те, що останнє не визнано на міжнародному рівні». (Виділено мною — В.М.)

Власне, так. Проти гітлерівського нацизму (як і фашизму взагалі) воювали всі буржуазно-демократичні країни Заходу (в тому числі США, Франція, Англія та ін.) і соціалістично-тоталітарний Радянський Союз, як і прогресивні сили Італії, Німеччини, Іспанії, Угорщини, Румунії, Болгарії та багатьох інших країн світу. Цей демократичний альянс, який прийнято називати «антифашистським», і

1 ... 53 54 55 ... 84
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «З ким і проти кого воювали українські націоналісти в роки Другої світової війни, Віталій Масловський», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "З ким і проти кого воювали українські націоналісти в роки Другої світової війни, Віталій Масловський"