Читати книгу - "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Мило.
— І сенсу не має. Збудувати світ без страждань можна, лише знищивши усіх, хто здатен страждати, але всі ці доморощені рятівники просто не в стані усвідомити найпростіші істини — вони тупо кидаються навколо, бо їм болить.
Значить, всі мої видіння мають під собою якусь основу, незрозуміло лише, добре це чи погано. Правда, особливого співчуття до абстрактних білих я не відчував — у абстракції нема очей, А, до Шереха їх усіх!
— І хіба у таких придурків може вдатися щось серйозне?
Капітан знизав плечима:
— А людям яка різниця? В часи моєї молодості було модним вірити в хороші наміри, і Чудесники стали майже офіційною організацією. Закінчилося тим, що вони накрили заклинанням ціле місто, вирішили позбавити його мешканців злих помислів.
— Хіба таке можливо? — я був вражений.
— Можливо, тільки дуже ненадовго. Реальний Халак проіснував десь років сімдесят, Нінтаркові вистачило восьми місяців. Загинуло сорок тисяч «піддослідних» і ще вісімсот бійців «нагляду», які стояли оточували місто.
— Не зрозумів. Це що, білим закляттям їх так?..
— Ні. Неідентифікований потойбічний феномен. Білі маги абсолютно безпорадні перед нежиттю, навіть безпорадніші за звичайних людей. А гості з Потойбіччя схильні з’являтися без запрошення, щоби там хто про них не казав. Тому ми будемо бити цих діячів, де би вони не з’явилися і як би себе не називали. Плáкати, співчувати їм, але бити. Зрозумів??
Я невпевнено кивнув.
— А тепер відповідай, — капітан Бер насупився, — це ти розпатякав усім про Утера?
Мої плечі самі по собі розправилися, а підборіддя войовничо задерлося догори:
— Ну, я!
— Дякую.
Я аж розгубився:
— За що?
Він знизав плечима:
— Ми могли проґавити цей випадок через те, що мадам Мелонс — лікар. І що столичне начальство вимагало від нас не піднімати паніку… Словом, дякую. Вдало вийшло.
— Завжди будь ласка! — таких послуг я міг надавати до біса і більше.
Вночі мені наснився Білий Халак, і те, що я ні разу його не бачив навіть на картинці, мені зовсім не заважало. По його вулицях ходили люди, які нічим не відрізнялися від ґулів, лише що з червоною кров’ю. Вони були так, ніби сліпі — «не бачу зла, не кажу зла» — тому що не могли навіть помислити про те, що хтось інший може (і має право!) гніватися, сумувати, відчувати біль і, в кінці кінців, помирати.
Вони зовсім не були переповнені співчуттям, ні, вони хотіли, щоби страждань не було, а це різні речі. Всі навколо повинні були бути здоровими і веселими, або не бути взагалі — старих і хворих щасливі зомбі межи себе не терпіли. У сні я знав, що десь далеко могутні кадаври захищають границі казкового королівства, просто знищуючи всяку істоту, яка намагається цю границю перетнути. Такі самі кадаври працюють на полях і в майстернях, тому що робити над собою зусилля, необхідні для регулярної роботи (тоді коли треба, а не коли заманулося), жителі Халака не в стані. Навіщо? Жагу діяльності можна задовільнити інакше. Вони ходили, їли, малювали на полотні чудернацькі закарлючки і захоплювалися ними, плодили непотрібні речі і звуки, трахалися, але не знали що робити з дітьми і, частенько, позбавлялися їх ще до народження. Як у такій ситуації повинно би було виглядати виховання, я розуміти відмовляюся, хіба що вони і до цього кадаврів пристроїли: виростити повноцінну особистість — важка праця, неможлива без певного елементу насильства.
Потім у книжках напишуть про процвітання наук і мистецтв, але насправді мешканці Білого Халака не здатні були досягнути хоч чогось такого, що вимагало би від них творчих мук, зусиль протягом трьох-чотирьох днів або напруженого навчання. Та їм цього і не треба було — у них була імітація життя. Ніби екскурсія на той світ.
Настільки дивне збочення людської натури не викликало у мене якогось надприродного жаху (мушу сказати, справжні нежиті мене теж особливо не лякають), але виглядало на рідкість бридко. Ні, хай краще білі будуть такими, якими я їх звик бачити — незагрозливими дурниками. Не такі вже вони незначущі, як подумати. Я буду спілкуватися з ними акуратно (з Лючиком же в мене добре виходить), захищати і трошки балувати, а вони не стануть створювати для мене якихось екстраординарних проблем.
Чим не ідилія?
Глава 21
І ось, сорок днів мого карантину закінчилися.
Ні, не так.
Вони закінчилися!!!!!
Особливо важко далися останні два дні — проклятий нежить освоївся у моїй голові і розважався, як міг. Залишатися вдома я був не в стані — годинник починав оглушливо цокати, а на вулиці кожен погляд на будь-який живий об’єкт викликав стрімку низку образів його минулого, теперішнього і, часом, майбутнього. Ну навіщо мені знати, що зжер собі зранку сусідський собака, чому кошеня — голодне, або як знемагає від похмілля містер Ракшат? І, як останній штрих, почитати книжку про вигнання Шереха мені не вдавалося — відмовляв зір.
Ніколи би не повірив, що чорний може всерйоз замислитися про самогубство.
Сил вистачило ледве-ледве. Але варто було чарівній даті минути, як проблеми різко пішли на спад. Організм пристосувався, чи що? Бліді видива і моменти загостреного слуху ще пару разів змушували мене здригнутися, але потім я зрозумів, що переміг. В сухому залишку залишилося те, що сама лише думка про білих викликала в мене тепер нервовий трепет і розуміння, що навіяні Шерехом спогади залишитися зі мною назавжди.
І нащо, скажіть мені, ці їхні проблеми? У мене своїх достатньо.
Я тихо блаженствував, поступово зв’язуючи докупи обірвані ниточки планів і подій: роздумував, де би знайти покупця на дядьків раритет і, майже лагідно, передбачав страшну помсту, яку нашлю на убоге чудовисько. В енциклопедії писало, що Шерех — чи не єдиний потойбічний феномен, якого чорний маг може прикликати своєю волею (були прецеденти). Цікаво, скільки тих Шерехів усього, і як мені вибрати потрібного? Буду викликати по одному і гнобити, гнобити, гнобити… Ух, добре!
Моє оточення не знало про суть моїх проблем і дружно вирішило, що це я не висипаюся. Мені було байдуже — хай думають собі, що хочуть. Я не бачив і не чув їхніх думок, від чого почувався безмірно щасливим.
Одначе, світ втратив звичну простоту. Ейфорія і те тимчасове помутніння, якими мене нагородив Шерех, не могли приховати неприємного факту — на мене дивно поглядають. У мене що, якісь знаки з’явилися на обличчі? Про що я прямо запитав у Чвертки і отримав несподівану відповідь:
— Так ти ж, ніби, Чудесникам дорогу перейшов.
— Коли?!
— А ти що, сам не
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова», після закриття браузера.