BooksUkraine.com » Наука, Освіта » 13 звичок, яких позбулися сильні духом люди 📚 - Українською

Читати книгу - "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди"

310
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди" автора Емі Морін. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 55 56 57 ... 76
Перейти на сторінку:
в кого посідає перше місце в спис­ку пріоритетів. Багатьом з нас думка про перебування наодинці з собою здається непривабливою. Інших це відверто лякає. Чи стосуються ці твердження вас?

 Коли є вільний час, останнє, що ви будете робити,— це сидіти і розмірковувати над чимось.

 На вашу думку, проводити час на самоті нудно.

 Вам подобається залишати телевізор або радіо ввімк­неним заради звуків на фоні, коли займаєтесь домашніми справами.

 Вам незручно перебувати в тиші.

 Для вас бути на самоті та відчувати самотність — те саме.

 Вам ніколи не були до вподоби такі речі, як сходити в кіно чи на концерт одинцем.

 Ви відчуваєте надто сильну провину, якщо робите щось самотужки.

 Маючи декілька вільних хвилин між завданнями або під час очікування у приймальні, ви ймовірніше комусь зателефонуєте, напишете повідомлення або зайдете до соціальної мережі.

 Якщо ви їдете в машині наодинці, то зазвичай вмикаєте радіо чи розмовляєте по телефону, аби не нудьгувати.

 Ведення щоденника або медитація здаються вам гаянням часу.

 У вас немає можливості або часу побути на самоті.

Виділяти час на те, щоб побути наодинці з власними думками, може стати потужним інструментом досягнення цілей. Сила духу вимагає відволікатися від повсякденного клопоту, щоб зосередитися на розвитку.


ЧОМУ МИ УНИКАЄМО ЗАЛИШАТИСЯ НА САМОТІ

Ванесса не вважала самотність продуктивним способом використання часу. Вона так сконцентрувалася на будуванні своєї репутації в галузі нерухомості, що почувалася винною, коли не спілкувалася або не створювала ділові зв’язки. Жінка не бажала втрачати жодної можливості укласти нову угоду з продажу.

Всупереч тому, що усамітнення має багато добрих прикладів у світових релігіях — Ісус, Магомет і Будда, згідно з писами, усі цінували його,— самотність у сучасному суспільстві набула поганих асоціацій. Крайні випадки самітників, яких ще називають відлюдниками, нерідко зображуються негативно у мультфільмах, казках та кіно. Жарти про «літню жінку з котами» також є обережними натяками, що «на самоті можна з’їхати з глузду». Батьки ставлять дітей у куток, коли вони не слухаються, натякають, що самотність — це покарання. І термін «одиночне ув’язнення» описує наслідки для найгірших серед арештантів. Хоча зрозуміло, що ра­дикальна ізольованість — це нездоровий стан, у часі на самоті настільки дурна слава, що навіть короткі періоди одинаком можуть здаватися неприємними.

Поняття «бути одинаком — погано» та «бути в людському оточенні — це добре» змушують наповнювати соціальні календарі. Іноді складається враження, що залишатися вдома на самоті в суботу ввечері шкідливо чи свідчить про те, що ти «невдаха». Заповнений значно наперед розклад також допомагає людям почуватися важливими. Що більше вам телефонують і що більше будуєте планів, то поважнішою людиною ви вважа­єтеся.

Постійна зайнятість теж чудово відволікає. Якщо виникли складності, вирішувати які немає бажання, то чому б не запросити сусідів на вечерю або піти за покупками в компанії друзів? Урешті-решт, вам не доведеться міркувати про свої труднощі, поки мозок зайнятий приємною бесідою. Навіть якщо немає можливості бути поряд із іншими в реальності, то технологічні досягнення спрямовані на те, щоб більше не довелося бути на самоті. Можна розмовляти по телефону мало не скрізь, підтримувати безупинний зв’язок у соціальних мережах та відсилати текстові повідомлення першої ж вільної миті. Ви можете уникнути перебування наодинці з думками фактично двадцять чотири години на добу.

Існує також суспільний тиск, спрямований на те, щоб бути продуктивною людиною, тобто не сидіти без діла. Ті, хто відчуває необхідність увесь час щось робити, можуть сприймати «час на самоті» як «гаяння часу». Тож ці люди заповнюють кожну вільну хвилину діяльністю, наприклад прибирають оселю або пишуть новий список справ. Для цього типу людей посидіти та поміркувати — невелика цінність, бо це заняття не приносить відчутних негайних результатів. Насправді вони можуть відчувати провину, якщо не мають змоги «завершити жодної справи».

Далі, звісно, є ті, кому просто некомфортно бути одинаком. Вони пристосувалися до хаосу, повсякчасного шуму та постійного руху. Такі слова, як бездіяльність, тиша та самоусвідомлення не мають стосунку до їхнього лексикону. Їм страшно залишатися наодинці зі своїми думками, бо вони знають, що можуть замислитися про такі речі, від яких стане незручно. Якщо звільняться декілька хвилин, то ці люди можуть пригадати щось сумне або перейматися майбутнім. Тож із наміром тримати свої неприємні емоції під контролем вони мають голову настільки зайнятою, наскільки можливо.

Бути на самоті та бути самотньою людиною — ці поняття часто плутають між собою. Відчуття самотності пов’язують із поганим сном, підвищеним кров’яним тиском, послабленим імунітетом та з посиленим виділенням гормонів стресу. Але усамітнення не завжди призводить до ізольованості. На ділі багато хто відчуває себе одиноким у наповненому людьми приміщенні. Самот­ність — це сприймання того, що ви нікому не потрібні. Але самота — це вибір залишитися сам на сам зі своїми думками.


ПРОБЛЕМА УНИКАННЯ САМОТНОСТІ

Що більше Ванесса заповнювала день повсякчасною зайнятістю, то, здавалося, її мозок більше не міг вимкнутися вночі. Та що далі в її голові вирували шалені думки, то далі вона намагалася їх притлумити, і це утворювало нескінченний цикл. Міркування заважали жінці спати вночі, тож «час відбою» почав асоціюватися зі стресом. Вона навіть залишала телевізор працюючим, доки силкувалася заснути, бо хотіла угамувати думки.

Безупинна заклопотаність щоденними обов’язками та стосунками може

1 ... 55 56 57 ... 76
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «13 звичок, яких позбулися сильні духом люди», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди"