BooksUkraine.com » Фантастика » Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський 📚 - Українською

Читати книгу - "Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський"

17
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Руйнівниця фортець" автора Марчін Швьонтковський. Жанр книги: Фантастика / Фентезі. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 56 57 58 ... 77
Перейти на сторінку:
що це справді небезпечна справа. Твоя душа вже під загрозою прокляття, і копання в книгах сатани лише погіршить вашу ситуацію. Хочеш знати, що б я зробив на вашому місці?

– Кинув би все, одягнув би волосяницю і вирушив у довічну покаянну прощу.

– Ну що ж, десь так. Звідки ти знав?

– Ми домініканці. Волосяниця і покута – це перше, що спадає на думку, коли виникають проблеми.

Коппенштайн розреготався.

– Але повернемося до теми… – продовжив Еркісія. – Зміст цієї книги цікавить мене так само, як минулорічні сніги[22]. Мене цікавить те, що її прочитання зробило з Катаріною.

– Те, що ти описав, не схоже на епіфанію[23], тому що дівчина пам’ятає, що з нею сталося. Це скоріше форма revelatio, але є деякі відмінності, тому що одкровення відбуваються миттєво, а не всю ніч. Я взагалі не розумію, чому тебе це цікавить.

– Я шукаю спосіб це виправити.

– Виправити? Твоя підопічна зараз є наймогутнішою чародійкою на континенті.

– Що лише підтверджує твою інтуїцію, що книга є небезпечною і, швидше за все, пов’язана з нечистою силою. Тим часом я дбаю про дівчину і хотів би, щоб вона не скінчила як усі, хто грається з дияволом.

– Чому саме ти так до неї прив’язався? Ти їй нічого не винен.

– Вона врятувала мені життя.

– З того, що ти розповідав, ти їй теж. Навіть за нехристиянськими кодексами ви, як то кажуть, квіті.

Тепер настала черга іспанця довго дивитися у вікно. Він думав, що сказати — адже відповіді на таке питання він насправді не знав. Що саме тримало його так міцно поруч з Катаріною? Співчуття? Гордість? Відчуття втраченості себе? А може, йому просто подобалося бути наставником для когось?

– Ти не закохався в неї, правда?— стурбовано запитав Коппенштайн, неправильно зрозумівши довгу мовчанку.

Еркісія розреготалася.

– Я? У Катаріну? – Він сміявся так, аж сльози потекли у нього з очей. – Навіть якби після тридцяти років монастиря в мене залишилися тілесні спокуси, – нарешті сказав він, заспокоївшись, – Катаріна була б останньою жінкою, в яку я міг би закохатися. Вона дитина, Іоганне. Без сумніву, небезпечна, але все ж дитина.

– Уфф. Ти навіть не знаєш, як я розхвилювався, - відповів його приятель. – Ти не повіриш, що люди можуть зробити заради жінок. Я завжди був щасливий, що любові Ісуса Христа мені вистачає на все.

– Мені теж, запевняю тебе. Тобі нема про що хвилюватися. І, повертаючись до твого запитання, чесно кажучи, я не знаю, чому їй допомагаю. Ймовірно, це суміш спокутування та співчуття, про що я не хочу говорити в цій розмові.

Він згадав довгі самотні вечори в саду замку у Фрісландії, коли слухав шум води і відчував, як сніжинки тануть у його волоссі, довго розмірковуючи над тим, що йому робити. Він нікуди не поспішав, бо попереду була ціла зима. Розглядав усілякі варіанти. Шукав собі місця у світі, а оскільки звик до абстрактних міркувань, намагався знайти його спочатку у власних думках. Однак він ніколи не придумав нічого кращого, ніж стояти поруч з Катаріною, дивним, скривдженим підлітком, який так відчайдушно потребував, щоб хтось протягнув їй руку допомоги і, на відміну від усіх інших, не вимагав нічого натомість. Бо якщо ця невинна істота не знаходить розради в цьому світі, чого тоді такий світ вартий?

– Якщо немає іншої причини, то нехай дівчина мене зараз займає, коли мені немає чим зайнятися, – сказав він нарешті.

– А що ви плануєте робити, коли ця історія закінчиться? Бо колись вона ж має закінчитися.

– Не знаю. Можливо, повернуся до тропіків, щоб поширювати Слово Боже? Мені не потрібне благословення Папи, щоб навчати дикунів Євангелію.

– Тобі на все потрібне благословення Папи, – докоряв йому Коппенштайн.

– Можливо, – ухильно відповів іспанець, не бажаючи сперечатися з приятелем. – У будь-якому випадку, я хотів би запитати у тебе ще про одну річ. Ти згадував, що у розслідуванні справи книги брали участь три людини. Одним був ти, іншим був Серафін Секкі. А третій?

– Карло Карафа. Він не був домініканцем, працював у папській канцелярії. Секкі взяв його з собою головним чином через тиск з боку Святого Отця, оскільки на той час автономія ордену була ще досить малою. Барберіні постійно займався цим, і...

Їхню розмову перервала покоївка, яка оголосила вечерю. З кабінету вони перейшли до сусідньої їдальні. На скромному столі в скромній кімнаті швидко з'явилися зовсім нескромні страви: жирна юшка з галушками, величезні копчені сиги та печені кури. Не забула господиня і про ковбаси та огірки. Скоромні порції Еркісія з'їдав без збентеження - оскільки він був засуджений на пекельні муки, то п'ятий смертний гріх його не дуже хвилював. Його господар також не відрізнявся поміркованістю, тому вони довго мовчали, зайняті їжею. Лише коли вгамували голод і з чистої жадібності прибавили, запиваючи дуже хорошим місцевим пивом, іспанець підхопив перервану нитку розмови:

– Чи вдалося цьому Карафі дізнатися про щось, пов’язане з книгою?

- Уяви не маю. Я не бачив його багато років, і Серафін ніколи не довіряв мені результати цього розслідування. Можливо, щось він встановив, можливо, ні, і навіть якби щось і було, не думаю, що це було б щось особливо революційне.

– А якщо я захочу з ним поговорити?

– Тоді доведеться або облизати губи, або збожеволіти, адже він уже багато років є апостольським нунцієм при дворі Фердинанда. Тряхає всім духовенством в Австрії і більшістю в Німеччині. Він також є фаворитом Максиміліана Баварського, оскільки, головним чином завдяки йому, князь отримав титул курфюрста.

– Тож він має бути у Відні?

– Так. Що у тебе на думці?

– Маленька подорож.

– Ти з глузду з’їхав? – Коппенштайн здивовано впустив виделку на тарілку. – До Відня?!

– Ну що? Я там давно не був, — зі злістю в голосі відповів йому Еркісія.

– Ха, ха, ха. Дуже смішно. Домініканський ренегат, розшукуваний зрадник і радник протестантських князів у Відні? Знаєш, що буде, якщо тебе спіймають? А навіть якщо і не спіймають, як ти зможеш потрапити до Карафи? Зайдеш до імператорського палацу і вимагатимеш побачення з ним? Ти, мабуть, зовсім збожеволів. З нами, старими, таке трапляється.

– Мене ніхто не спіймає. Віттельсбахи видадуть мені дипломатичні листи. Навіть у цій клятій країні посол залишається послом.

– Щоб бути послом, треба до кого з чимось прибути у посольство.

– Тоді мене вишлють під якимось дурним приводом. Ти ж знаєш, як це робиться.

– Я знаю, як це робиться, коли

1 ... 56 57 58 ... 77
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський"