BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Беру свої слова назад 📚 - Українською

Читати книгу - "Беру свої слова назад"

153
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Беру свої слова назад" автора Віктор Суворов. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 56 57 58 ... 156
Перейти на сторінку:
двох танкових, одного мотострілецького і одного інженерно-саперного полків? Де командир та штаб прикордонного загону? Де командири і штаби 46 батальйонів і 19 артилерійських дивізіонів?

А де вище командування? 6-а і 42-а стрілецькі дивізії - це 28-й стрілецький корпус. Командир корпусу повинен був командувати обороною. Де ж він був? І що робив його штаб?

22 червня 1941 року в Бресті перебували:

– Генерал-майор Попов В. С. - командир 28-го стрілецького корпусу;

– Дивізійний комісар Шликов Ф.І. - Член Військової ради 4-ї армії;

– Генерал-майор Пузирьов М. І. - комендант 62-го укріпленого району;

– Генерал-майор артилерії Дмитрієв М.П. - Начальник артилерії 4-ї армії;

– Генерал-майор Лазаренко І.С. - Командир 42-ї стрілецької дивізії;

– Генерал-майор танкових військ Лякані В.П. - Командир 22-ї танкової дивізії.

Там же знаходилися полковники на генеральських посадах:

– Серьогін П.С. - Заступник командира 28-го стрілецького корпусу;

– Лукін Г.С. - Начальник штабу 28-го стрілецького корпусу;

– Попсуй-Шапко М.А. - Командир 6-ї Червонопрапорної Орловської стрілецької дивізії.

І ось вам героїчний епізод: обороною міста Бреста не керував ніхто, а обороною Брестської фортеці - капітан. Однак, як повідомляє енциклопедія, «централізоване управління було незабаром порушене» (РВЕ. Т. 1. С. 590). Іншими словами, обороною Брестської фортеці теж ніхто не керував.

Екскурсоводи у фортеці-герої вам про все це неподобство не розкажуть.

Вам розкажуть про подвиги.

7 -

Тепер відкриємо книжку Г.К. Жукова - видатного полководця всіх часів і народів. Брест - ворота країни. Про бої в районі Бреста в будь-якому виданні книжки Жукова - 13 рядків. Про що? Про тотальну німецькому перевагу і про небувалий героїзм радянських військ. Жуков змушений визнати, що, крім двох радянських стрілецьких дивізій у районі Бреста і двох стрілецьких дивізій у самому Бресті, в місті перебувала ще й 22-а танкова дивізія. А от про те, чому вона там опинилась, і про те, як вона була розбита німецькою піхотною дивізією, Жуков розповісти забув.

У противника (якщо вірити Жукову) в цьому районі була 5-6-разова перевага. Цю заяву непогано було б підперти цифрою, але превеликому полководцю не до дрібниць. Він про героїзм: «Проте зламати опір захисників Брестської фортеці ворогу не вдалось, обложені герої дали гідну відсіч. Для німців Брестська епопея виявилася чимось абсолютно несподіваним. Бронетанковим військам групи Ґудеріана і 4-й німецькій польовій армії довелося обійти місто» (Спогади та роздуми. М., 1969. С. 266).

Тут найбільший полководець дещо прибрехав. Німецькі дивізії не обійшли місто Брест, а взяли його. Будь-який довідник з історії війни дає офіційну дату: Брест покинутий Червоною армією 22 червня 1941 року. А учасники подій настільки ж офіційно уточнюють: о 7 годині ранку. Більш того, і ця дата, і цей час підтверджені документально. Об 11.55 ранку 22 червня штаб 4-ї армії направив у штаб Західного фронту і в Генеральний штаб «Бойове донесення No 05», в якому доповідав: «6-та сд змушена була до 7.00 22 червня 1941 року віддати з боями Брест» (ВИЖ . 1989. No 5).

Якщо ми не віримо і цьому документу, повіримо самому Жукову. Керований ним Генеральний штаб у «Зведенні Головного Командування Червоної Армії за 23 червня 1941 року» офіційно на весь світ оголосив про те, що Брест залишений. Ми тільки що читали в попередньому розділі: «Після запеклих боїв противнику вдалося потіснити наші частини прикриття і зайняти Кольно, Ломжу і Брест».

Нічого собі... частини прикриття.

Але ось через чверть століття Георгій Костянтинович раптом схаменувся і оголосив, що «обложені герої дали гідну відсіч», що німцям Брест був не по зубах, вони його нібито не змогли захопити і були змушені обійти стороною.

І все ж Жуков фальшивить не весь час. Іноді він каже правду: «Для німців Брестська епопея виявилася чимось зовсім несподіваним». Золоті слова. Свята правда.

В районі Бреста було шість мостів через Західний Буг, у тому числі два залізничних. І всі вони потрапили в руки німецької армії неушкодженими. Це для німецької армії було повною несподіванкою.

Радянська артилерія, незважаючи на абсолютну кількісну і якісну перевагу, вогню в перші години війни не відкривала. Бо виконувала наказ Жукова: на провокації не піддаватися. І це було абсолютно несподіваним для німців.

Радянська танкова дивізія перебувала біля самого кордону. Німецька піхотна дивізія розбила її за кілька годин. Такого німці не очікували.

Радянські аеродроми знаходилися біля самого кордону. Вони були забиті літаками. Але льотчики мали наказ вогню не відкривати, натомість помахуванням крил примушувати ворожі літаки до посадки. Це для німецьких льотчиків було несподіванкою. Вони на такі дії відповідали помахуванням...

У незахищеному місті Бресті біля самого кордону виявилися штаб радянського корпусу, штаб укріпленого району, штаби двох стрілецьких і однієї танкової дивізій. І все це було накрите одним ударом. Управління військами в районі Бреста з першої хвилини не здійснювалося ніким. Це для німців було повною несподіванкою.

Через три дні стрімкого просування, якому ніхто фактично не перешкоджав, на окружному полігоні в районі Барановичі німецькі війська захопили 480 новеньких, прямо із заводу, 152-мм гаубиць-гармат МЛ-20 і по десять боєкомплектів для кожної з цих гармат. У травні ці гармати для новосформованих артилерійських полків Резерву Головного Командування вивезли на полігон, а особовий склад ще не наспів. Це був справжній скарб. Для німецьких артилеристів - цілковита несподіванка. Радянські гаубиці-гармати МЛ-20 використовувалася німецької артилерією на всіх фронтах до самого останнього дня війни.

І ось начальник Генерального штабу Жуков відповідальність за все це неподобство списує на командувача 4-ю армією генерал-майора Коробкова.

Неначе Коробков, а не Жуков визначав місця дислокації дивізій і їх штабів.

1 ... 56 57 58 ... 156
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Беру свої слова назад», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Беру свої слова назад"