BooksUkraine.com » Наука, Освіта » 13 звичок, яких позбулися сильні духом люди 📚 - Українською

Читати книгу - "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди"

310
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди" автора Емі Морін. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 57 58 59 ... 76
Перейти на сторінку:
навичок, тим краще буде підготовлена заспокоїти розум уночі.

ВЧІТЬСЯ ВИТРИМУВАТИ ТИШУ

Більшість із нас звикли до шуму, який оточує впродовж дня. Іноді люди завзято прагнуть шуму і гаму, аби не лишатися наодинці з власними думками. Чи доводилося вам або вашим знайомим засинати з увімк­неним телевізором або радіо для фонового шуму? Намагатися заглушити свої думки постійним звуковим обстрілом некорисно. Виокремити лише кілька моментів для тиші в щоденному графіку може допомог­ти перезарядити ваші блоки живлення. Знайдіть принаймні десять хвилин на день, щоб на самоті тихо посидіти й не робити нічого, крім як думати. Якщо ви звикли до повсякчасного галасу та руху, то попервах тиша може здаватися незручною. Однак з практикою стає легше. Використайте цей час так:

Поміркуйте над своїми цілями. Щодня недовго обмірковуйте свої особисті чи професійні наміри. Оцініть свій прогрес та подумайте, чи потрібно щось змінити.

Зверніть увагу на свої почуття. Перевірте, як почуваєтеся і в фізичному, і в емоційному плані. Обдумайте рівень стресу. Проаналізуйте, чи добре ви піклуєтеся про себе, та замисліться, як можна покращити своє життя.

Установіть цілі на майбутнє. Не припиняйте мрі­яти про те, яким хочете бачити завтрашній день. Перший крок до створення того образу життя, до якого прагнете,— це вирішити, якого майбутнього ви бажаєте.

Ведіть щоденник. Ця звичка може стати значною допомогою в тому, щоб краще зрозуміти свої почуття та зробити з них висновки. Дослідження свідчать, що письмові розповіді про події та пов’язані з ними емоції посилюють імунну систему, знімають стрес і поліпшують психічне здоров’я.

Ми живемо в такому світі, де можемо завжди бути на зв’язку з іншими людьми. Але цифрове сполучення означає, що залишається менше можливостей побути зі своїми думками на самоті. Перегляд сторінок у соціальних мережах та читання новин в Інтернеті може забрати чимало часу. Лише кілька хвилин тут, декілька — там, а вкупі вони можуть дорівнювати кільком годинам на день. Безперервне спілкування втручається до щоденних справ і може призводити до підвищеного рівня стресу та тривожності. Відпочиньте від технологій та введіть до свого повсякдення трохи тихого часу, спробувавши наступні вправи.

• Вимикайте телевізор, коли насправді його не диви­теся.

• Їздіть в автомобілі, не вмикаючи радіо.

• Ідіть на прогулянку без телефону.

• Час від часу вимикайте усі електроприлади в домі, щоб перепочити.

ЗАПЛАНУЙТЕ ПОБАЧЕННЯ З СОБОЮ

Ключ до того, щоб зробити час на самоті корисним,— це те, що він має бути добровільним вибором. Наприклад, літні люди, які живуть одиноко та досить ізольовані від суспільства, більш схильні почуватися самотньо та ймовірно, що усамітнення не піде їм на користь. Але для тих, хто веде насичене життя, де багато спілкування, час на самоті може дати змогу відпочити та відновити сили. Якщо вам незручно від думки провести час на самоті, то весь сенс у тому, щоб поєднати позитивний досвід із самотою. На додачу до втиснутих кількох хвилин щодня внесіть у розклад зустріч із самим собою принаймні раз на місяць.

Це може нагадати, що ви самостійно обираєте, чим займатися, не тому, що бракує стосунків із людьми, а через те, що це корисна справа для вас. Під час дослідження 2011 року «Вправа, яка може навчати психологічним перевагам самотності: побачення з собою» науковці встановили, що переважна більшість тих, хто запланував побачитися з самими собою, відчули спокій та полегшення. Їм припало до смаку займатися, чим хотілося, без жодних суспільних обмежень або очікувань. Тим поодиноким, кому ця пригода не сподобалася, залишатися на самоті було незручно. Утім, збільшення часу наодинці з собою може допомогти цим людям знайти задоволення у цій справі в майбутньому.

Тоді як риболовля в човні посеред озера може здатися одному заспокійливою та освіжаючою, для багатьох інших така справа — справжній жах. Якщо ви чогось цураєтеся, то навряд чи зможете довго протриматися в такому режимі. Найкращим рішенням буде знайти справу собі до душі, щоб вона згодом стала звичкою.

Якщо вам до вподоби природа, поміркуйте над тим, щоб провести час у лісі. Якщо любите смачно поїсти, то відвідайте ресторан за власним вибором. Не потрібно залишатися вдома, щоб цінувати самотність. Натомість займайтеся тим, чого, можливо, зазвичай не робите в присутності співрозмовників. Тільки переконайтеся, що не вткнетеся у книжки чи не витратите час на листування з кимось. Сенс побачення з собою в тому, щоб залишатися наодинці зі своїми думками.

ДІЗНАЙТЕСЯ ПРО МЕДИТАЦІЮ

Хоча колись давно і вважалося, що медитаціями займаються тільки ченці та хіпі, сьогодні ця вправа отримує ширше суспільне визнання. Чимало лікарів, генеральних директорів, зірок та політиків сьогодні віддають належне тому потужному впливу медитації, якого зазнали їхнє психічне, фізичне та духовне здо­ро­в’я. Дослідження свідчать, що ця вправа змінює мозкові хвилі, та з часом сам мозок фізично зміню­ється. Доведено, що ділянки головного мозку, які по­в’я­зані з навчанням, пам’яттю та контро­лем над почуттями, насправді починають активізуватися вже після кількох місяців занять медитацією.

Медитацію пов’язують із розмаїттям переваг в емоційному плані, наприклад тим, хто практикує, стає легше подолати негативні емоції й подивитися на стресову ситуацію з іншої точки зору. Деякі дослідження повідомляють, що медитація знижує рівень тривожності та депресії, не кажучи про духовні надбання. У той час як дехто проголошує медитацію єдиним шляхом до просвітлення, інші заохочують поєднувати її з молитвою.

Додаткові дослідження виявили, що медитація може допомогти у разі численних проблем із фізичним здоров’ям, таких як: астма, рак, розлади сну, біль різного походження та захворювання серця. Хоча деяка інформація і викликає у медиків питання, нема ніяких сумнівів щодо відчутного впливу медитації на тіло людини. Лише спитайте Віма Хофа.

Йому дали прізвисько «Крижана людина» за те, що він здатен за допомогою медитації витримувати неймовірну холоднечу. Цей нідерландець середнього віку

1 ... 57 58 59 ... 76
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «13 звичок, яких позбулися сильні духом люди», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди"