BooksUkraine.com » 📖 Наукова фантастика » Щоденники ката, Руслан Шабельник 📚 - Українською

Читати книгу - "Щоденники ката, Руслан Шабельник"

16
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Щоденники ката" автора Руслан Шабельник. Жанр книги: 📖 Наукова фантастика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 58 59 60 ... 110
Перейти на сторінку:

– Готовий, – кивнув Руслан, а подумав: «Та що він може такого розповісти? Одного разу бачив, як Міхра мочився, чи… як хлопчик… із вівцями…» Руслан чув, чи читав… деякі пастухи… коли довгий час… без жінок… із вівцями…   

– Це був місяць сафар, або по-сучасному вандем'єр, рік... моєму Субудаю виповнилося п'ять весен та ще трохи. Так, тієї весни Ялвач – наш жрець помер просто у молитовному домі. Арамазд забрав вірного, чи невірного – один Всевидючий знає – свого служителя в місто біля безмежних лук. Треба сказати, Ялвач був не найдобрішої вдачі, і багато хто, а я серед багатьох, говорив, що жрець не пройшов вогненну річку, що тече біля мідних воріт. І міст-волосинка Мазе Камурч порвався під тягарем душі Ялвача, і впала вона, і потерпає у вогні. Не встигло погаснути похоронне багаття, і душа Ялвача піднятися на небо, або опуститися під землю, як у наше селище прийшов чужинець. Він назвався Аштак і сказав, що надіслав його Арамазд Всемогутній, який знає, що селище Есіль залишилося без жерця.   

Тодішній вождь Кюлькан прийняв його, бо хто ми такі, щоб сперечатися з волею Всемогутнього.

Я, як завжди, пас овець, тільки не тут, а на луках за великим пагорбом, що недовгою зимою, коли висихають і обсипаються трави, нагадує висунуту з землі лису маківку, мою маківку, а коли пагорб знову заростає, маківка колоситься зеленою поросллю, ніби волосся. Хоча в молодості волосся у мене було не зелене. Акбай, штовхни Берту!   

Був вечір, не той вечір, коли тіні розчиняються в чорніючій сірості, а той, коли вони стають довгими, немов руки девів – вірних слуг Ангро-Манью, які тільки й чекають нагоди затягнути необережного батира в болотисті низини свого грізного повелителя.   

Мене зморив той самий, солодкий вечірній сон, коли начебто й спиш, і чуєш звуки, якими наповнюється степ, особливо у вечірній час. А що? Берта тоді ще справно працювала, а якщо й зупинялася, то не більше ніж раз на день.   

Мене розбудив галас. Так шумить… у степу ніщо так не шумить, тому звук цей і витягнув мене з дрімоти, як тривожний зумер собаки витягає вмілого пастуха навіть із найміцнішого, найсолодшого сновидіння.   

Вони спустилися з неба. З зоряного неба, звідки спустився і ти, і звідки спускаються всі ті люди, що приходять у наше селище день у день, з року в рік послухати історії і подивитися місце, де жив і ріс той, кого ви називаєте Поводир. Мій Субудай – втіха очей батька, опора в старості, коли я гостював у нього, водив мене на… космодром… і я бачив зоряні візки, на яких прилітаєте ви. Та була схожа. Не така велика, але схожа.   

Степ. Стрекіт комах, тихе мекання овець, щохвилини зумер кіберособак, Руслан упіймав себе на тому, що ледве дихає, боячись порушити, перервати розповідь.   

– Їх зустрічала людина. І це був Аштак – наш новий жрець. Із зорельоту – а тепер я знаю, як називається ця штука, вийшли люди. Небагато. І вони вивели із собою хлопчика. Дитина була не старша за мого Субудая. Жрець узяв дитину за руку і повів до нас у селище. А прибульці із зірок зайшли всередину свого воза і відлетіли. Мені добре видно було з великого пагорба.

– Це був Поводир? – горло пересохло, і слова важко давалися.                            

– Так, Аштак потім розповів, що в громі та блискавці до нього спустився Арамазд з оточенням і доручив свого сина. Я знав правду, але хто такий бідний пастух Юлдуз, щоб спростувати слова слуги Всемогутнього.   

Аштак одразу відвів хлопчика до Кюлькана – нашого вождя, і той прийняв його, як сина, хоча своїх синів у Кюлькана було вже троє. А куди подітися – з волею Арамазда сперечатися – собі дорожче.   

– Нічого собі! – те, що почув Руслан… це… треба було осмислити.                

– Ось я розповів тобі. Тепер це твоя таємниця та твій тягар.                              

– Е-е-е, дякую, – осмислити і ще раз осмислити, – е-е-е, а що далі було... ну, з сином Арамазда – Поводирем?   

– Далі… далі тобі краще поговорити з Гуюком – нашим теперішнім керманичем та сином вождя Кюлькана. З усіх дітей, він найбільше дружив з Міхрою, та й віку вони майже одного.   

1 ... 58 59 60 ... 110
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Щоденники ката, Руслан Шабельник», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Щоденники ката, Руслан Шабельник"