Читати книгу - "Тотальний опір. Частина 1"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
№ 4 інструктує щодо «загальних диверсій»;
№ 5 відповідає за підтримування зв'язку «формація малої війни — цивільне населення»;
№ 6 спільно з цивільним рухом опору організовує контрпропаганду.
Легкий загін (70-80 осіб):
■ До його складу входять: командування, медична служба, 1-2 бойові взводи, 1 саперно-винищувальний взвод.
■ Командування: командир загону, заступник командира, фельдфебель[21], фур'єр[22].
■ Медична служба: 2-3 особи, чоловіки або жінки з ношами і перев'язувальним матеріалом.
■ Бойовий взвод: 20-25 осіб; озброєння — карабіни, пістолет-кулемети, автомати, легкі кулемети, гвинтівкові гранати[23], ручні гранати.
■ Саперно-винищувальний взвод: 15-20 осіб; озброєння — карабіни, пістолет-кулемети, автомати; оснащення — вибухівка, запалювальні суміші, підривний матеріал тощо.
Важкий загін (80-100 осіб):
■ До його складу входять: командування, відділення медичної служби, 1 протитанковий взвод, 1-2 взводи кулеметників, 1-2 взводи мінометників, 1 транспортно-в'ючний взвод.
■ Важкий загін є лише вишкільною і допоміжною одиницею. Його вогневі елементи приділяються для особливих операцій відділенням чи взводам легких загонів. У повному складі важкий загін може бути задіяний лише у виняткових випадках.
■ Застосовує лише таке важке озброєння, яке у розібраному вигляді можна підвозити місцевістю в обхід автошляхів.
■ Командування важкого загону: командир загону, заступник командира, фельдфебель, фур'єр.
■ Медична служба: 2-3 особи, чоловіки або жінки з ношами і перев'язувальним матеріалом, один лікар.
■ Протитанковий взвод: 15-20 осіб; гранатомети, безвідкатні гармати, ПТРК; лише у виняткових випадках застосовуються класичні протитанкові гармати.
■ Взвод кулеметників: 20-30 осіб, 4-6 важких кулеметів.
■ Взвод мінометників: 10-15 осіб, 2-3 міномети.
■ Транспортно-в'ючний взвод: 10-20 осіб, 10-12 в'ючних тварин (коні, віслюки). В'ючних тварин використовують:
а) для перевезення важких кулеметів, мінометів та безвідкатних гармат;
б) у групах, що збирають провізію та інші потрібні речі (див. с. 88);
в) для перевезень у межах дивізіону (поранені, забезпечення, боєприпаси та ін.).
Структура особового складу
■ Наявний особовий склад буде поділено відповідно до його попередніх знань і перевишколено настільки добре, наскільки це можливо.
■ Нестачу в особовому складі буде компенсовано відповідними елементами з цивільного населення; так само компенсовуватимуться і пізніші втрати; слід пам'ятати, що кожна цивільна особа, яка вступає до формації малої війни, звільняється назавжди, таким чином, від терористичних заходів ворога (депортація, ув'язнення, розстріл заручників тощо).
■ Стрільців і мотопіхотинців приділяють до складу бойового взводу легкого загону.
■ Гренадерів, саперів, мінерів та операторів ПЗРК — до саперно-винищувальних взводів легких загонів.
■ Кулеметників, мінометників та протитанкові обслуги (гранатометів, ПТРК, протитанкових гармат) приділяють до важких загонів.
■ Перенавчаються на стрільців і розподіляються між бойовими взводами легких загонів такі особи: військові водії, кавалеристи, танкісти, артилеристи; пілоти, персонал аеродромів, оператори ЗРК; солдати військ ППО, солдати інженерних військ; службовці військ забезпечення і польової пошти; поліціянти, члени територіальної оборони, військової допоміжної служби, пожежники.
■ Добровольці з цивільного населення — це:
а) особи, які ще не досягли призовного віку: кадети, скаути, юнаки, що пройшли довійськову стрілецьку підготовку, та ін.;
б) особи, звільнені від військової служби через відповідний вік або ж через проблеми зі здоров'ям;
в) особи, звільнені від військового обов'язку, яких бойові дії вирвали зі звичного життя (наприклад: залізничники, працівники пошти, працівники військових підприємств та ін.).
■ Військових санітарів та співробітниць жіночої служби допомоги зараховують санітарами загонів.
■ Капеланів та цивільних священиків приділяють до штабів дивізіонів (до «відділення спеціалістів») або ж до санітарів загонів. Вони чудово надаються для ролі контактерів із населенням, а також підтримуватимуть зв'язок із пораненими і хворими свого дивізіону, догляд за якими приховано забезпечує місцеве населення.
■ Замість радистів, яких бракує, набирають аматорів-радіолюбителів.
■ Для навчання правил поводження з трофейною зброєю, підійдуть механіки-зброярі, але й, у крайньому разі, цивільні механіки. Завдяки своїм вродженим технічним задаткам, вони швидко опанують обходження з невідомою зброєю і зможуть забезпечити навчання для решти бійців.
Вишкіл
■ Поводься спочатку спокійно та уникай бойових дій: не можна провокувати супротивника на контрзаходи, що вдарять по тобі у момент, коли ти найвразливіший (організаційна та вишкільна фази).
■ Навіть у випадку досвідчених солдатів не обійтися без, хоча б короткого, періоду вишколу, метою якого є:
а) надати можливість командирам познайомитися з новим особовим складом;
б) надати можливість зжитися людям;
в) ознайомити людей із основами (тактикою і технікою) малої війни;
г) навчити людей поводитися з вибуховими і займистими засобами;
ґ) навчити людей користуватися новою для них зброєю;
д) навчити людей основ «воєнного права».
■ Відповідно до обставин, час вишколу розтягнеться на довший чи коротший періоди, охоплюючи дні, тижні, ба навіть один-два місяці.
■ Зрозуміло, що при тривалішій організаційній і вишкільній фазі зростуть шанси на успіх, а отже, відповідно, меншими будуть втрати у пізніших бойових діях і вищою буде віра у свої сили.
Отримання інформації про настрої населення
■ Необхідно з'ясувати:
а) хто в принципі заслуговує на довіру;
б) хто з тих, що заслуговують на довіру, готовий активно допомагати: напрямками такої допомоги можуть бути, наприклад, передавання новин, переховування поранених і хворих, а також догляд за ними, мінування об'єктів тощо;
в) хто симпатизує ворогові чи співпрацює з ним у якійсь формі (перебіжчики, кар'єристи, зрадники тощо).
Керівництво
■ Немає нічого важливішого за уважний підбір командира. Передумовою цього є загальна повага і визнання цієї особи всіма його підлеглими, адже йому, хто вестиме боротьбу позаду ворожого фронту, підняти дисципліну і бойовий дух не допоможе ні військова поліція, ні трибунал. Військове звання тут відіграє другорядну роль.
■ Тип «самозакоханої зірки» тут не підходить: така особа зуміє якийсь час утримуватися в регулярному війську завдяки підтримці цілого військового апарату, але не у малій війні.
■ Утвердитися зможуть винятково стовідсоткові військові командири, які мають підхід до людей.
■ Окрім того, командир має володіти певними технічними знаннями, адже у малій війні важливі не стільки великі командні рішення, скільки якомога бездоганніше проведення певних максимально простих операцій із виразним технічним ухилом.
■ Кожний командир має у малій війні значно більшу свободу дій, у порівнянні з тією ж посадою в умовах регулярної війни. Мала війна багатьох командирів із невисокими званнями ставить у ситуацію, в якій вони змушені цілком самостійно діяти в усіх можливих напрямках.
Спорядження
■ Частина твоїх людей буде представниками територіальної оборони, поліції та добровольцями з-поміж цивільного населення. А таким
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Тотальний опір. Частина 1», після закриття браузера.