BooksUkraine.com » Не художня література » Звук Думки: Медитації на уявних звуках, Mr AnNiBa 📚 - Українською

Читати книгу - "Звук Думки: Медитації на уявних звуках, Mr AnNiBa"

14
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Звук Думки: Медитації на уявних звуках" автора Mr AnNiBa. Жанр книги: Не художня література. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 5 6 7 ... 64
Перейти на сторінку:

    “Самоспостереження, неототожнення та неприйняття – це те, що може змінити наше буття. Але самоспостереження спершу необхідне, оскільки без нього ви не зможете практикувати ці три великі речі.”[4]

     Учні Гурджиєва залишили по собі чимало мемуарів, підручників, посібників, в яких розкривають практики та методи школи «4-й шлях». Для Вас не стане важким завданням знайти їх, у разі Вашої зацікавленості.

     Наступна рекомендована необов’язкова практика з епохального труда Сервеста Бурислава «Магія безсмертя»[5]. Вона теж дуже проста для виконання, але надзвичайно потужна та здатна відкрити в людині надзвичайні здібності.

    Покладіть руку на стіл таким чином, щоб лікоть теж лежав на столі. Долонь розвернута до столу. Сконцентруйтеся на мізинці. Не напружуючи м’язи, лише силою своєї думки примусьте його відірватися від столу. Практикуйте, доки не досягнете повної підпорядкованості мізинця силі Вашої думки.

    Перед другим діалогом тренуйте управління мізинцем та безіменним пальцем, і так далі. Перед десятим діалогом обидві Ваші долоні мають відриватися від столу, підкоряючись лише силі Вашої думки. Не зупиняйтеся. В ідеалі Ви маєте навчитися рухатися, свідомо не напружуючи свої м’язи, не рефлекторно, а лише контрольовано своїм розумом.

    Третя рекомендована необов’язкова практика стосується безпосередньої підготовки до медитації-діалогу. Передивіться якомога більше малюнків та фото з темою медитації. В електронному та друкованому кольоровому виданні з окремими розділами цієї книги ви знайдете певну кількість ілюстрацій для попередньої підготовки до практики. Також ви можете спробувати знайти їх в інтернеті, але важливо вірно формулю­вати пошуковий запит – жодних фігур людей, тварин, інших живих істот, богів та інших міфологічних персонажів не має бути на ілюстра­ціях. Лише джерело звуку.

     Перегляд таких ілюстрацій дозволить провести налаштування на співрозмовника, значно полегшить візуалізацію безпосередньо в процесі медитації.

    Вам вирішувати, чи включати ці практики в перелік технік підготовки до медитації. Але не має сумніву в високій ефективності кожної з них.

Обов’язкові практики

     «Коли ми усвідомлюємо своє дихання, ми розслабляємо своє тіло та розум, дозволяючи собі бути присутніми і відпускати відволікання.»[7]

    «Розслаблення — це не про те, щоб примусово затримати своє тіло чи розум, а про те, щоб дозволити їм природно знайти стан спокою.»[6]

    Природньо, що обов’язковими практиками, що мають реалізовуватися перед медитацією, є практики розслаблення тіла. На цю тему написано безліч книг. Вище наведені цитати, напевне, з двох найавторитетніших з них.

    Щодо моїх особистих вподобань, то я віддаю перевагу техніці Хвиля. Вона полягає у послідовному перемиканні уваги з однієї частини тіла на іншу. Спочатку рух йде від верхівки до стоп, потім у зворотному напрямку. Хвиля проганяється по тілу двічі-тричі. При цьому ділянка тіла, на якій сконцентрована увага, піддається перевірці на наявність напруги. Якщо людина відчуває, що її кисть, наприклад, недостатньо розслаблена, хвиля на ній зупиняється, доки не буде досягнуто повного розслаблення цієї ділянки тіла.

    У разі, якщо Ви ретельно виконали всі чотири наведені в цьому розділі практики підготовки до медитації, можете бути впевнені в тому, що отримаєте від медитації незабутній досвід та емоціональний сполох. Навіть якщо цього разу не вдасться отримати бажані результати, це лише справа невеликого проміжку часу та Вашої наполегливості на шляху опанування цих магічних практик.

 

Осмислення по гарячих слідах

    Після завершення медитації важливо не поспішати повернутися до звичного ритму життя. Ваш розум та тіло потребують часу для адаптації, а сам процес виходу з медитативного стану є не менш значущим, ніж медитація як така. З цією метою можете кілька разів прогнати ту саму Хвилю, що і безпосередньо перед медитацією. З тією відмінністю, що   тепер ніби тестуєте на чутливість кожну ділянку Вашого тіла, на я кому зупинили свою увагу, напружуючи її м’язи та відпускаючи напругу.

      Другим завданням по закінченні діалогу є аналіз по гарячих слідах процесу медитації та отриманих результатів. Коли ви завершили медитацію і маєте можливість проаналізувати свої відчуття, запитайте себе, чи не виникає в вас внутрішнього дискомфорту після того, як ви отримали відповідь на своє питання. Іноді сама відповідь може бути не такою, як ви очікували, і це може викликати певне напруження або сумніви. Однак пам’ятайте, що саме у таких моментах ви можете відкрити нові горизонти для свого розвитку. Розчарування або непорозуміння в таких ситуаціях — це можливість для глибшого самопізнання.

     Проаналізуйте, як змінюється ваша взаємодія з обраним звуковим джерелом після кожної медитації. Це дозволить вам краще зрозуміти, чи дійсно ваші внутрішні зміни відображаються на тому, як ви сприймаєте цей звук, і чи стали ви більш відкритими до його відповіді. Відстежуйте, чи стає ваше спілкування з обраним пластом світу більш гармонійним, чи, навпаки, з’являються нові труднощі, які потребують додаткової уваги.

1 ... 5 6 7 ... 64
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Звук Думки: Медитації на уявних звуках, Mr AnNiBa», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Звук Думки: Медитації на уявних звуках, Mr AnNiBa"