Читати книгу - "Звук Думки: Медитації на уявних звуках, Mr AnNiBa"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Звичайно, формулювати питання треба в процесі підготовки до медитації. У Вас не буде багато часу підчас самої практики на роздуму щодо вірного формулювання Вашого питання. Підтримувати свій емоційний стан, ступінь концентрації, реалістичність діалогу на піковому рівні продовж скільки небудь довгого часу не вийде. У Вашому розпорядженні буде лише близько десяти секунд.
Окремо про вітер
Звичайно, мені відомо, що вітер – це рух мас повітря. Стихії Повітря призначений окремий розділ цієї книги. В такому разі, чому Вітер заслуговую на особливу увагу та виділений окремо?
Перш за все в цьому контексті хотів би звернути увагу читача на той факт, що сім із десяти представлених в цій книзі співрозмовників нездатні породжувати звуки без допомоги руху мас повітря. І всі семеро належать виключно до світу матерії. Лише об’єкти, що несуть в собі, як мінімум, частку нематеріального світу (Космос, Кайлас та людина), здатні генерувати звуки без допомоги мас повітря.
Цей факт наштовхує на порівняння ролі руху повітря для матеріального світу з рухом крові в тілі людини. Людина помирає не від зупинки серця, а від зупинки руху крові. Повітря в просторі матерії заповнює собою всі пустоти та прогалини, що залишаються вільними від інших матеріальних тіл, забезпечує зв’язок всіх об’єктів матеріального світу в одне ціле. А його рух, Вітер, забезпечує інформаційний передачу інформації та енергії між різними складовими світу матерії.
Тому Вас не має дивувати поява Вітру одразу в декількох діалогах, представлених в цій книзі. Якщо на планеті Земля зупиниться вітер, матеріальний світ на ній зміниться докорінно, а його органічна частина взагалі припинить своє існування шляхом трансформації в неорганічну. Як тільки ми дістанемося діалогів матеріального світу, скрізь нас буде супроводжувати вітер.
“Вітер рухається Землею, як кров у венах, несучи життя та енергію.”[3]
Прелюдії
Стосовно практик, представлених у цій книзі, правильна ретельна підготовка до них має величезне значення у проекції досягнення їх результату. Настійно рекомендую читачам суворо дотримуватись рекомендацій обов'язкового характеру і не нехтувати необов'язковими, але надзвичайно ефективними додатковими.
Місце для медитації
Як раніше наголошувалося, для проведення медитації діалогу необхідно знайти місце, максимально захищене від проникнення сторонніх звуків. Я не вважаю цю задачу надто складною. Достатньо мати в своїй кімнаті якісні вікна, і ця кімната стане цілком придатною для наших практик.
Будь-які сторонні звуки будуть відволікати Вас від процесу народження та зростання звуку. Також хочу застерегти від доволі розповсюдженої помилки новачків. Багато хто вважає, що для медитації діалогу з містом цілком піддійте центральна вулиця його міста, а для діалогу з птахами – найближчий парк. Як Ви, напевне, розумієте, це хибна думка.
По-перше, кожен діалог розпочинається практично у повній тиші, і жоден відкритий майданчик не здатен її забезпечити. По-друге, в розвитку медитації важливо поступово нарощувати силу та гучність Вашого внутрішнього звуку, і звуки зовнішні, навіть того ж походження, що виникає у вашій уяві, будуть лише суттєво Вам в цьому заважати. Ну і по-третє, на відкритому майданчику Ви ніяк не застраховані від несподіваної появи стороннього гучного звуку, що здатен одномоментно зруйнувати всю конструкцію діалогу, яку Ви так старанно вже встигли звести.
Тому настійно рекомендую зупинитися на кімнаті з наглухо зачиненими вікнами та дверима. Вибір небагатий, але, гадаю, не так важко знайти таке місце.
Необов’язкові рекомендовані практики
Три наступні техніки, які я рекомендую практикувати у процесі підготовки до діалогу, не є обов’язковими. Не виконуючи їх Ви теж матимете шанси на успішне проведення медитації. Але регулярне виконання перших двох, та реалізація третьої безпосередньо перед початком медитації значно полегшить Ваші старання.
Перша з них – центральна практика школи «4-й шлях» Георгія Гурджиєва – Самоспостереження.
Від Вас буде потрібне всього лише на п’ять хвилин повністю сконцентруватися на спостереженні за собою зі сторони. «Моя права рука лежить на столі, пальці звернуті в кулак. Великий палець розташований під кутом 30º до руки. Ліва нога на п’ять сантиметрів висунута далі за праву….» Приблизно такий текст Ви маєте проговорювати, описуючи своє розташування та свої дії. Ви можете в цей час, наприклад, спокійно пити чай, та описувати свої рухи під час цього процесу.
Це надзвичайно потужна практика. Якщо не брати до уваги теми нашої книги, то варто констатувати, що регулярне її виконання в результаті викличе перехід свідомості на наступний рівень. Вона здатна докорінно змінити людину – її здібності, таланти, навіть її світогляд.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Звук Думки: Медитації на уявних звуках, Mr AnNiBa», після закриття браузера.