Читати книгу - "Мертві квіти"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— I що вiд мене вимагається?
— Як, що?! — продовжував дивуватися Шевчик. — Отримати свiй остаточно оформлений примiрник i вiддати менi той, що у вас. Де ще немає пiдпису Берковича.
— А на тих двох, iнших, ви хочете сказати, вiн уже є? — дурнувато запитав Стас.
— А навiщо б я вам дзвонив? Схоже, ви цiлу нiч працювали й не виспалися.
У голосi нотарiуса не вiдчулося єхидства. Оце так повороти. З'їхавши до бордюра, «дев'яносто дев'ята» зупинилася. Оце так несподiванки! Очiкував чого завгодно, але не цього. Виходило, що сьогоднi зранку, а, можливо, навiть ще учора Беркович пiдписав ще одну iдентичну угоду, яка коштувала окремi грошi. Щоправда, коштувала не йому, прокуроровi. Мозок вiдмовлявся це розумiти. Вкотре за останнi днi здалося, що усi довкола iдiоти i лише вiн один мудрий. Але ж так не буває! Швидше, навпаки, просто деяких речей ще не вдалося з'ясувати.
Проте одне було очевидним. Беркович був пiдставною особою у Мамчура. А враховуючи, що пiдписуючи сьогоднi складену у кабiнетi Павловської угоду, промовчав, цей хитрун вiв якусь подвiйну гру. I беручи до уваги, що за другу угоду була викладена значно бiльша сума, легко припустити, що з iншого боку за ним стоїть хтось значно авторитетнiший, нiж районний прокурор.
Сам же Беркович наче у воду канув. А мiг би, мiж iншим, зателефонувати i спитати: «Що за жарти?» Отже, знає й без нього. Тож не дзвонить, не питає.
Жити ставало дедалi цiкавiше. I перспектива вiдкривалася недвозначна. Цiлком iмовiрно, зараз усе заглохне. А за неповний рiк на його будинок претендуватимуть двi сторони. Одна, що виклала наперед п'ятдесят п'ять «штук» зеленi, i друга — та, що двiстi у європейськiй валютi. От лише коли буде остаточно встановлюватися, хто кого пошив у дурнi.
О, мама-мiя… Почуватися у шкiрi афериста було настiльки незвично! На життя зароблялося значно легше, анiж скальпелем, але й головний бiль не порiвняти з тим, який виникає завдяки старанням чиновникiв вiд медицини. Усе це мало розпочатися за неповний рiк, а голова болiла вже. Схоже, останню i вирiшальну партiю доведеться грати з Берковичем. Не дарма той мовчки пiдписав обидва документи. I тепер у вiдповiдальний момент спробує перевести стрiлки на Стаса, котрому не залишиться iншого виходу як тiльки переводити їх на Берковича.
Як це виглядатиме? Ну, звiсно, схема у загальних рисах уявлялася. Ви прийшли за будинком? А хто ви такi? Не знаю вас. Будинок проданий Берковичу. Ось угода. Ось ще одна, якщо тiєї не достатньо. Грошi я вже отримав, тож забирай, Берку, хату i роби з нею що хочеш. Твоя справа.
У схемi виходило гладко. Розбирати потiм на шматки за нею логiчно мали Берковича. А реально? Що, як справдi знайдуться люди, здатнi приставити ніж до горла або пiстолет до голови i запитати: «найрозумнiший?». Вiд подiбних думок пропадало всiляке натхнення.
Тому й засидiвся перед офiсом Промiнвестбанку зайвих десять хвилин. Гаразд. Чорнi думки набiк. Геть. Що там навколо? Уся обережнiсть тепер видавалась зайвою. Грошей поменшало удвiчi. Якби хто пас, дiяв би швидше. Давно б «засвiтився». Однак зайвих п'ять хвилин не рятують. Усе навколо знову оглянув. Жодних пiдозрiлих машин або людей. Та нi, вiд самого ранку вже мали б примелькатися, якби дiйсно…
Очi уважно, але байдуже ковзнули по цiй машинi, проте повернулися до неї знову. Вона стояла далеко, аж бiля якогось магазинчика, наполовину затулена здоровезним джипом. Очi прикипiли до авто. Секунду…
Завiвши «дев'яносто дев'яту», Стас переїхав на протилежний бiк великого паркувального майданчика. Нiколи б не подумав, що у ситуацiї, коли у кишенi лежать сто штук євро, що впали практично з неба, можна думати ще про щось, крiм куди їх надiйно прилаштувати. Парадокс, але сталося саме так. Забувши усе на свiтi, опустивши до половини вiкно, Стас розглядав невеличкий фургон iз яскравою рекламою йогуртiв. «Молочна країна». Напис iшов через усю буду по дiагоналi. Як з одного так i протилежного бокiв. Так само, як i на iншому, баченому не так давно — «Морозиво». Та й марка машини, схоже, була тiєю ж.
Фургон стояв, i до нього нiхто не пiдходив. А колiр? Оленка не пам'ятала. Та й вiн також. Усе, що запам'яталося, — отой напис. Хто ж не любить морозива? А решта? Захисна дуга на радiаторi. «Кенгурятник». На мiсцi.
Отакої…
Дуже схожа машина. З першого погляду — та сама. I байдуже, що там зображено на будi. Якщо змiнити напис…
— Сонце, у тебе все гаразд?
— А ти скоро? Коли повернешся?
— Скоро. Послухай мене. I постарайся згадати. На тому фургонi, що ми бачили, було зображене морозиво? Чи нi?
— А як же… — не зрозумiла Оленка. — А ми хiба не з морозивом вже тиждень шукаємо?
— Ще раз, уважно, — попросив Стас. — Ми шукали тому, що там було написано «морозиво». Це я i сам пам'ятаю. А от на розмальованiй будi зображення морозива, хоч одне ти бачила? Чи нi?
— Не пам'ятаю, — замислившись надовго, вiдповiла дiвчина. — Так, щоб точно бачила малюнок морозива, згадати не можу. Але, напевно, був! Раз написано… Хоча, хтозна. Згадай, вiн узагалi морозива не мав.
Оце так штука! Як можна таке забути! Йогурт! Бажаючи позбутися його, водiй витяг iз буди та тицьнув йогурт у стаканчику. Вiн взагалi розвозив йогурти, використовуючи «морозиво» лише як камуфляж! Ось доказ!
«Морозиво…» Якщо зробити отаку гiгантську синю наклейку з полiетилену, а потiм зняти. Пiсля того, як жiнку збив. I нехай у разi чого до посинiння шукають машину з морозивом…
Вiн надiйшов якраз у ту хвилину, коли бiлий бус почав розвертатися по центру майданчика, i роздивитися водiя нiяк не вдавалося. Клацнули дверцята, фургон уже вирулював. Зцiпивши зуби, Стас прокрутив ключ i увiмкнув передачу. А так здавалося, що нiчого не може примусити його забути про величезну купу грошей у кишенях!
«Молочна країна» виїхала на свiтлофор i рушила налiво. Стас крутив кермо i тиснув на газ з єдиним бажанням — не втратити переслiдуваного. Тiльки б не загубити. I водночас не хотiлося б потрапити йому на очi. Хоча… Та нi, навряд чи таке можливо. Фургон повернув до базарної площi i зупинився, не доїжджаючи. А «дев'яносто дев'ята» так i застигла у поворотi на площу. Тiльки б нiхто ззаду не пiдпер!
Дверцята вiдчинилися, i водiй у затертiй шкiрянцi вилiз на брукiвку. У Стаса перехопило подих. Просто перед ним стояв Iгор Каширов. На обох! Стояв мiцно i шукав щось у кишенi. Потiм заклацнув дверцята i рушив углиб площi. Що ж це таке?! Голова
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мертві квіти», після закриття браузера.