BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Криміналістична тактика і методика розслідування окремих видів злочинів 📚 - Українською

Читати книгу - "Криміналістична тактика і методика розслідування окремих видів злочинів"

172
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Криміналістична тактика і методика розслідування окремих видів злочинів" автора Петро Дмитрович Біленчук. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 61 62 63 ... 143
Перейти на сторінку:
контрастів і формул перетворень від натуральних змінних до кодованих). Нормування матриці. Побудова довільних взаємодій факторів (подвійних, потрійних тощо). Перетворення матриць незалежних і залежних змінних. Планування експерименту. Конструювання планів експериментів та аналіз якості плану експерименту. Можливість отримувати багатофакторні (стійкі) матриці експерименту для моделювання (більш як 40 факторів) та оптимізації (150-200 факторів). Кількість факторів і експериментів обмежується лише можливостями ресурсів обчислювальної техніки.

Можна створити плани експериментів для таких стандартних областей: гіперпаралелепіпед, “склад”, “склад + технологія”. Є спеціальні засоби для роботи в нестандартних областях. Існує інтерфейс з програмним засобом DESFACT (генерація багатофакторних планів). Побудова моделей. Визначення конкретної структури лінійного за параметрами рівняння регресії (підстановкою у явному вигляді, методами аналізу кореляційної матриці, методом послідовного визначення структури). Розрахунки оцінок коефіцієнтів регресії та їх статистичних характеристик. Аналіз якості отриманої моделі (інформативність, адекватність, описові та прогнозні властивості). Аналіз мультиколінеарності та обумовленості матриці, за допомогою якої обчислюються коефіцієнти регресії. Перевірка правильності моделі на контрольній послідовності дослідів, незміщена оцінка дисперсії адекватності, перевірка правильності вибору складності структури моделі. Перевірка виконання передумов регресійного аналізу і за необхідності коригування моделі.

Обчислювальний експеримент. ПРІАМ має широкі можливості для здійснення обчислювального експерименту за побудованими ним або введеними користувачем моделями.

Розрахунки (прогноз) за моделями. Визначення оптимальних значень параметрів за моделями методом ЛП-t пошуку. Пошук оптимальних значень параметрів за наявності векторного критерію якості щодо групи моделей (коли необхідно знайти умовний оптимум за одночасного задоволення для кожної моделі різних критеріїв, наприклад, мінімуму, максимуму чи наявності в заданому інтервалі). Вибір найкращої за векторним критерієм експериментальної точки. Відновлення значень незалежних змінних за заданими значеннями функцій. Визначення меж існування відгуку при заданих межах існування факторів.

Широкі графічні можливості для побудови графіків, ізоліній, діаграм і тривимірних зображень отриманих чи заданих багатофакторних регресійних моделей, а також інтерфейс з пакетом SURFER.

Переваги програмного засобу ПРІАМ щодо інших пакетів, які включають програми регресійного аналізу (ПНП, БШ, ППСА, ОТСЕВ, BMDP, SPSS, Statgraphics та ін.), такі:

• поточна автоматизована технологія обробки даних;

• комплексний підхід до обробки даних;

• забезпечення високої надійності і вірогідності кінцевого результату (перевірка вихідних і проміжних даних на відсутність суперечностей і допустиму точність, перевірка виконання передумов застосування використовуваних методів, вибір найкращих методів, необхідне коригування даних, параметрів обчислювального процесу та моделей);

• ефективні алгоритми визначення структури рівняння регресії;

• стійке планування експерименту;

• конструювання сталих планів у нестандартних областях експерименту (за наявності фізичної залежності між керованими параметрами).

Результати використання ПРІАМ-технології говорять самі за себе. З її допомогою було розв’язано понад 200 реальних задач і досягнуто:

• скорочення термінів проведення випробувань на 30-80 %;

• зменшення ваги виробів у літакобудуванні на 1-8 %;

• зростання надійності при експлуатації у 1,5-3 рази;

• зменшення витрат при виробництві на 10-30 %;

• зниження витрат енергії, сировини і матеріалів на 20-70 %;

• скорочення кількості робітників та інженерів, котрі залучаються до здійснення випробувань обладнання і техніки, на 20-40 %.

Таким чином, ПРІАМ-технологія є новітньою технологією, призначеною для розв’язання широкого кола проблем у багатьох сферах людської діяльності. Це не просто низка класичних методів, алгоритмів, програм і ноу-хау, це сучасна система, в якій окремі підсистеми органічно пов’язані одна з одною, а їх взаємодія дає найкращі результати. Ця технологія успішно використовується починаючи з 1975 року. Найсучасніші досягнення в теорії планування експерименту, прикладної статистики, математичного моделювання, а також багаторічний досвід найкращих фахівців було покладено в основу ПРІАМ-технології.

За допомогою сучасних методів прикладної статистики та математичного моделювання (ПЗ ПРІАМ) авторами спільно з П. Бабичем, В. Женунтієм, С. Лапачем, С. Радченко був виконаний аналіз даних за тридцять років (1962-1992 рр.) і зроблено прогноз злочинності серед неповнолітніх в Україні.

Б. Криміналістична антропологія. Антропологія (від грецьк. anthropos — людина, logos — слово, вчення — це наука про людину. Варто зазначити, що на різних етапах розвитку антропології її зміст та місце в системі наук тлумачилися не завжди об’єктивно, правильно й однозначно.

Антропологія — це вчення про людину взагалі і теоретично повинна охоплювати всі науки, для яких людина є предметом дослідження. Вона вивчає людину у монографічний спосіб, тобто так само, як це робить природознавець з будь-якою твариною.

Тлумачення антропології як універсальної науки про людину, що систематизує знання про її історію, фізичну організацію, матеріальну та духовну культуру, психологію, мову тощо, бере свій початок від французьких просвітителів ХVШ ст. У такому тлумаченні йшлося про систему наук, що синтезують різні сфери вивчення цілісної людини й суспільства на межі природничих і суспільних наук. У вітчизняній літературі, як правило, розпізнають фізичну та історичну (соціальну, культурну) антропологію. До останньої включають також археологію, етнографію, лінгвістику та інші галузі знань.

Втім, імовірніше, такий підхід потрібно розглядати як пріоритетний, перспективний, що дасть змогу стимулювати й спрямувати творчість багатьох учених у напрямі інтеграції різних галузей знань, які вивчають (досліджують) людину і суспільство. В Україні такий підхід недавно запропонувала група вчених різних галузей знань — правових, економічних, біологічних, психологічних, нейробіоніки, кібернетики та ін. Вони пропонують створити Національну академію проблем людини. Основною метою створеної академії має бути інтегрування та впровадження науково обґрунтованих концепцій і програм для розв’язання проблем людини. Основними завданнями та напрямами діяльності цієї академії є науково-дослідна робота з вивчення та прогнозування соціально-гуманітарних проблем людини, інтегрування наукових досягнень у розв’язанні проблем людини, формування соціально-економічних, правових орієнтацій цивілізованих відносин на тлі національного відродження, розробка і впровадження систем життєзабезпечення людини, внесення пропозицій Верховній Раді, Президентові, Кабінетові міністрів України та іншим органам державної та виконавчої влади у вигляді проектів рішень, здійснення незалежної громадської експертизи з наукових проблем. Ось чому в цьому посібнику ми базуємося на багатогранному концептуальному підході до вивчення проблем людини.

Варто зазначити, що на різних етапах розвитку антропології існували й різні думки стосовно її поняття як науки (антропоморфологія, антропогенез, етнічна антропологія). У другій половині ХХ ст. значного поширення як у вітчизняній, так і в світовій антропології дістали нові напрями досліджень статусу людини: молекулярний, функціональний, популяційний, антропологічний; почали інтенсивно розвиватися генетичні, медичні, екологічні й етичні аспекти. На арену вийшла криміналістична антропологія. Зазначимо, що такий об’ємний і різноплановий підхід дав змогу значно розширити арсенал об’єктивних методів дослідження, поповнити методичний і технічний інструментарій антропології. Що стосується криміналістичної антропології, то раніше вона в основному обмежувалася даними антропометрії та біометрії.

Частина методологічної антропології, яка займається розробкою методів точного дослідження і вимірювання різних величин, що притаманні тілу людини, називається антропометрією. Такому вимірюванню підлягають довжина всього тіла (зріст) і окремих його частин (кінцівок, пальців, тулуба тощо),

1 ... 61 62 63 ... 143
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Криміналістична тактика і методика розслідування окремих видів злочинів», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Криміналістична тактика і методика розслідування окремих видів злочинів"