BooksUkraine.com » Пригодницькі книги » В обіймах Казанови, Роберт Форісь 📚 - Українською

Читати книгу - "В обіймах Казанови, Роберт Форісь"

9
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "В обіймах Казанови" автора Роберт Форісь. Жанр книги: Пригодницькі книги / Любовні романи. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 68 69
Перейти на сторінку:
дістати гангрени, треба було шукати хірурга.

Брат Кшиштоф вийшов з келії, але незабаром з’явився інший чернець з водою, щоб промити рану. Як виявилося, він непогано розмовляв німецькою.

Джакомо попросив його надіслати людину до пана Кампіоні, попросивши привести хірурга та слуг.

До приїзду медика його відвідали троє друзів з партії Чарторийських, які дізналися про дуель. Вони змусили настоятеля перенести пораненого до невеликих апартаментів. Там Казанова міг влягтися на зручний диван і випити вина. Це допомогло трохи вгамувати нестерпний біль.

Кампіоні привів із собою хірурга. Чоловік представився Гендроном. Слуга, який прийшов з ним, дав Казанові опіум, тому що видалення кулі потрібно було зробити без зволікання.

Куля застрягла глибоко, тож хірург дістав її, розрізавши м’язи на протилежному боці рани таким чином, в руці утворилася дірка.

Опіум знімав найбільший біль під час процедури, але не заспокоював думок Казанови. Хоча він вийшов із дуелі живим, це не означало кінець його бід.

Першу їх заповідь приніс князь Любомирський. Побачивши, що Казанова може говорити, він почав оповідати про Бишевського.

– Він просто божевільний, зібрав гусар і присягнувся помститися за Браницького, — оголосив обурений князь. – Коли я був у театрі Томатіса із графом Мощенським, сподіваючись дізнатися від нього подробиці події, Бишевський увірвався у вітальню з пістолетом в руках і вимагав від директора повідомити йому про місце вашого притулку. Томатіс, звичайно, не знав про монастир, про що і сказав Бишевському. Той не повірив і - лаючись – вистрілив у директора. На щастя, граф Мощенський відбив зброю, і куля не потрапила. Проте його відвага коштувала йому розсіченої щоки та втрати трьох зубів, бо гусар відштовхнув його й вихопив шаблю. Я намагався допомогти графу, але той божевільний Бишевський приставив шаблю мені до грудей.

Казанова заховав байдужість на обличчі, хоча йому було страшно від думки, що гусари Бишевського увірвуться до монастиря.

– Тоді я маю змінити укриття, — сказав він і почав підводитися з дивана.

Князь зупинив його заспокійливим жестом.

– Не хвилюйтеся, приятелю, коронний маршал наказав оточити монастир драгунами під приводом, щоб ти не втік, а насправді, щоб захистити тебе від гусар.

– А як там Браницький? – спитав Казанова.

– Медики побоюються за його життя. Король біля нього. Графські ад'ютанти стверджують, що саме через вашу погрозу розбити йому голову Браницький і програв дуель. Рефлекторно він закрив обличчя під час пострілу, і якби не це, то влучив би тобі в груди, тому що він відмінний стрілець. Я сам бачив, як, коли він стріляв, ніж розрізав кулю надвоє.

– У всіх були рівні можливості, — відповів Казанова, не приховуючи роздратування через абсурдні звинувачення. – Вони думали, що я маю дозволити себе вбити!? А вони зізналися, як безчесно напали на мене з шаблями? Якби я вбив Браницького, мене б без жалю порубали.

Подальшу розмову Казанови з князем Любомирським перервав гонець із запискою Августа Чарторийського, який перед тим отримав її від короля. Джакомо схопив папір і прочитав його зміст.

"Дорогий дядьку, Браницький отримав постріл від рук Казанови, але я пам’ятаю, що він чесний шляхтич: будь ласка, запевніть його, що він завжди може розраховувати на мій захист і ласку".

Казанова, хоч і не показав цього Любомирському, відчув, як його накрила хвиля полегшення. Напруга останніх кількох годин розтанула, залишивши його страшенно виснаженим. Він попрощався з усіма і заснув.

Наступного ранку до монастиря почали прибувати вороги Браницьких з привітаннями. Всі пропонували йому якісь кошти, але Казанова відмовився приймати золото, побоюючись, що прихильники графа звинуватять його в умисному вбивстві за гроші.

Протягом наступних днів перебування в монастирі Казанова страждав від сильної лихоманки.

Поранена рука опухла до ліктя. Хірург викликав на консультацію двох своїх колег і вони разом рекомендували негайну ампутацію руки до плеча.

Казанова відмовився, викинувши коновалів із вітальні та наказавши слугам замкнути двері.

Князь Любомирський, дізнавшись про його впертість, прибув того ж дня.

– Що ви робите, пане Казанова, — сказав він з докором, щойно став у відчинених дверях. – Хірурги кажуть, що гангрена вже перекинулася на плече і завтра отруїть всю руку.

– Вибачте, княже, але рука належить мені, тому я маю право відмовитися від операції, яка, на мій погляд, є непотрібною.

– Неможливо, щоб три найкращі лікарі помилилися в діагнозі, – сказав Любомирський. – Заради Бога, схаменіться.

- Я такий же розумний, як завжди, князю, — спокійно відповів Казанова. – Я трохи розбираюся в медицині і підозрюю, що лікарі, які рекомендували ампутацію, не керувалися турботою про моє одужання.

– Що ще?

– Ви не повірите, князю.

– Та скажи мені.

– Я думаю, що ампутацією мені руки вони хотіли дати задоволення Браницькому, – сказав Казанова якомога спокійніше.

Любомирський спохмурнів

– То ви вважаєте, що Браницький підкупив лікарів, щоб вони поставили вам страшний діагноз? – з недовірою сказав він.

– Граф — аж надто людина честі для цього, але його слуги — негідники», — відповів Джакомо. – Все одно я скасував операцію.

Князь Любомирський більше не наполягав.

Через кілька днів набряк на руці спав, рана прийняла здоровий колір.

На Великдень Казанова покинув монастир із перев’язаною рукою, хоча повне одужання мало зайняти ще кілька місяців.

Відразу після свят його відвідала Ізабелла, яка принесла трохи грошей на поточні витрати і залишилася з ним на всю ніч. Вранці вона повідомила, що вони довго не побачаться, бо чоловік викликає її до Берліна.

Зі щирим жалем Джакомо попрощався зі своєю коханкою і захисницею, передчуваючи, що більше ніколи її не побачить.

Через кілька днів після повернення додому Джакомо отримав виклик від короля.

Він сів у карету і поїхав до замку.

Станіслав Август приймав його у приватних покоях. Він протягнув Казанові руку для поцілунку, а коли венеціанець став навколішки, король, удаючи невігластво, запитав про його поранену руку.

– Це через ревматизм, милостивий пане.

– Наш клімат може бути прикрим для жителя півдня, — двозначним тоном погодився король.

Казанова випростався й подивився його величності в обличчя.

– Я намагатимусь уникати нещасних випадків, які викликають такі нездужання у майбутньому, ваша величність.

Понятовський усміхнувся більш привітно.

Після цього вони обмінялися ще кількома невимушеними реченнями, і Казанова попрощався з монархом. Коли він йшов, Станіслав Август зупинив його біля дверей.

– Вам, мабуть, буде цікаво, пане Казанова, знати, що я призначив графа Браницького великим ловчим. Було б добре, якби ви його привітали з цим і заодно дещо

1 ... 68 69
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «В обіймах Казанови, Роберт Форісь», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "В обіймах Казанови, Роберт Форісь"