BooksUkraine.com » Наука, Освіта » 1000 фактів про Україну 📚 - Українською

Читати книгу - "1000 фактів про Україну"

261
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "1000 фактів про Україну" автора Володимир Володимирович Сядро. Жанр книги: Наука, Освіта / Інше. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 69 70
Перейти на сторінку:
славою в усьому світі користувався динамівський форвард Анатолій Бишовець. Окрім успішної гри за свою команду, він ставав чемпіоном Італії у зірковому складі «Сампдорії», двічі вигравав першість Шотландії. Недарма італійський клуб «Фіорентина» пропонував за українського футболіста мільйон, в Кореї його вшанували як національного героя, а у Мексиці йому вже поставили пам’ятник.

* * *

Переможну естафету клубного футболу прийняла від динамівців донецька команда «Шахтар», яка у 2009 році стала переможницею у змаганнях на Кубок УЄФА.

* * *

У 2006 році збірна України з футболу успішно виступила на чемпіонаті світу: вона дійшла до чвертьфіналу і увійшла до вісімки найкращих команд світу. А молодіжна збірна країни вперше завоювала срібні медалі на європейській першості. У 2012 році разом з Польщею Україна стала місцем проведення чемпіонату Європи з футболу.

* * *

Тринадцять разів ставали володарками Кубку європейських чемпіонів гандболістки київського «Спартака» на чолі з прославленим тренером І. Турчиним та капітаном команди З. Турчиною. Вона та Л. Карлова визнані «Найкращими гандболістками світу та Європи ХХ століття». А бронзова медаль жіночої збірної з гандболу на ХХVIII літній Олімпіаді стала першою командною олімпійською нагородою України.

* * *

У 1992 році Україна брала участь в Олімпійських іграх у складі команди СНД. Тоді величезна льодова зала в Альбервілі аплодувала новому олімпійському чемпіону в одиночному фігурному катанні- Віктору Петренко з Одеси.

* * *

З 1994 року Україна стала виступати на Олімпіадах як суверенна держава. Першою олімпійською чемпіонкою в історії незалежної України стала Оксана Баюл – переможниця в жіночому одиночному фігурному катанні на зимових іграх в Ліллегаммері. Перемога 16-річної фігуристки з Дніпропетровська стала такою несподіванкою для організаторів змагань, що у них навіть не знайшлося запису гімну України. Довелося одному з членів української команди їхати в Олімпійське містечко за касетою, захопленою про всяк випадок.

Оксана Баюл

* * *

В усьому світі високо зарекомендувала себе українська школа художньої та спортивної гімнастики, яка виростила таких відомих майстрів спорту, як І. Дерюгіна, О. Тимошенко, О. Скалдіна, О. Береш, В. Гончаров, Г. Безсонова. Багаторазово примножували спортивні досягнення країни К. Серебрянська та Л. Подкопаєва.

* * *

У 70-ті роки ХХ століття в еліту легкоатлетів світу увійшов В. Борзов з Чернівців. Він двічі перемагав у легкоатлетичних змаганнях зі спринту на Олімпійських іграх, став володарем п’яти нагород, чого не досягав ще жоден білий спринтер в історії легкої атлетики.

* * *

Підкорили своїми спортивними досягненнями весь світ брати-боксери Віталій та Володимир Клички. Віталій, якого за кордоном називають «Сталевим кулаком» та «Королем нокаутів», першим з європейських спортсменів досяг вершини в суперважкій ваговій категорії (версія WBC). З 47 боїв, проведених Віталієм за всі роки його професійної кар’єри, він одержав перемогу у 45, з них 41 – нокаутом, і ніколи не був у нокауті і навіть нокдауні. Молодший з братів, Володимир, чемпіон Олімпійських ігор в Атланті, сьогодні володіє 4 чемпіонськими поясами – за версією WBО, WBА, IBO, IBF.

Брати Клички

* * *

На XVII літніх Олімпійських іграх у Сіднеї українці отримали 23 медалі. Величезного успіху тут досягла Яна Клочкова, завоювавши дві золоті нагороди в комплексному плаванні на дистанціях 200 та 400 м та встановивши при цьому світовий рекорд. Окрім того, вона отримала срібну медаль на дистанції 800 метрів. Тепер Клочкова – вже чотириразова олімпійська чемпіонка. В Україні її лагідно називають «золотою рибкою». Добрими результатами радують й інші українські плавці.

Яна Клочкова

* * *

Українці і досі успішні у силових видах спорту. Свідченням цьому можуть служити перемоги дзюдоїста Р. Гонтюка, важкоатлетів М. Скакуна, І. Разоренова і Т. Таймазова, майстрів вільної боротьби І. Мерлені та Е. Тадеєва. Одним з найкращих у штовханні ядра визнаний Ю. Білоног.

* * *

У всьому світі знають українську шахову школу, яку прославили такі шахісти, як А. Білявський, О. Романишин, В. Іваничук, Р. Пономарьов (наймолодший в історії шахів чемпіон світу, що отримав своє звання у 18 років), К. Лагно. Сьогодні у Вінниці підростає юне дарування – Ілля Нижник, який у недалекому майбутньому може скласти серйозну конкуренцію поважним володарям шахової корони.

* * *

Останнім часом в Україні активно розвивається теніс. Ось уже кілька років поспіль успішно виступають на кортах українки Олена та Катерина Бондаренки. Зокрема, на рахунку Олени вже є перемоги на престижному турнірі «Великий шолом» у Вімблдоні та турнірі серії WTA.

* * *

Успішно виступають українські спортсмени і у зимових видах спорту. Особливо вони сильні у фігурному катанні (О. Грушина та Р. Гончаров) і біатлоні (Л. Єфремова).

* * *

На Олімпійських іграх уЛондоні (2012) українці отримали 20 нагород і посіли 14 місце серед 204 країн світу, що брали участь у боротьбі за олімпійські нагороди. Золоті медалі привезли з англійської столиці Яна Шемякіна (фехтування на шаблях); Катерина Тарасенко, Наталя Довгодько, Анастасія Коженкова, Яна Дементьєва (академічне веслування); Олексій Тарахтій (важка атлетика); Юрій Чабан (каное); Олександр Усик, Василь Ломаченко (бокс). Срібні нагороди одержали: Інна Осипенко-Родомська (каное); Олександр П’ятниця (легка атлетика); Денис Беринчик (бокс), Валерій Андрейцев (вільна боротьба). Українці також завоювали 9 бронзових нагород.

* * *

Вдало виступають представники України і в міжнародних змаганнях серед людей з обмеженими фізичними можливостями. Так, на Параолімпійських іграх у Турині українська збірна посіла третє місце. В 2010 році на Параолімпійських зимових іграх у Ванкувері українські спортсмени завоювали третє місце в командному заліку. На Параоліміпіаді в Лондоні – четверте.

12. Дивовижні рекорди українців

Унікальна акція, присвячена 15-й річниці

1 ... 69 70
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «1000 фактів про Україну», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "1000 фактів про Україну"